Портфоліо Важової Ольги Йосипівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:21, 9 січня 2013, створена Olga-vashova (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Таємниця слів крилатих

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова. Слово та його значення.

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні будуть досліджувати різноманіття мов у світі, користь людині від мови, різницю між мовою і мовленням, яким має бути мовлення і що для цього слід робити. Учні будуть шукати в словниках, в інтернет ресурсах вислови про мову, її значення та значення правильного мовлення для людини. Учні будуть класифікувати та з"ясовувати значення омонімів, синонімів, антонімів для української мови.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення відповідно до віку. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності. З метою оцінювання результатів використовуються дослідження, блогу та підсумкової презентації, публікації. Учні працюють із формою «Я-розумію!». Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проекту через використання опитувальника.Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Учні використовують самооцінювання для того, щоб визначити свою роботу в блозі, під час створення та проведення презентації.

Форма «Я розумію!»

Блог учнів

Самооцінювання презентації

ЗХД

Організаційна діаграма

Презентація вчителя

Форма оцінювання для дослідження « Таємниці слова крилатого»

Самооцінювання блогу

Опитувальник

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Урок 1 . Підготовка. Учитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні різницю між термінами мова і мовлення, розуміють культуру спілкування, а також знають поняття антоніми, синоніми, омоніми і як їх вживати у своєму мовленні. Для цього вчитель демонструє власну презентацію 1. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм із " З-Х-Д " та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні шукають скільки мов є у світі у мережі Інтернет, а також різницю між мовою та мовленням. Дослідження • Учні за допомогою додаткової літератури, Інтернет знаходять кількість існуючих мов, різницю між мовою та мовленням. Аналізуючи отримані результати, роблять висновки, про те, скільки існує мов та у чому ж полягає різниця між мовою та мовленням. Учні демонструють свою презентацію. Потім учні досліджують, чому мовлення має бути грамотним і що для цього слід робити. У кінці уроку учні працюють із документом " Я-розумію!", самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні на блог розміщають результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх їз отриманими. При розміщенні результатів потрібно розмістити у блозі посилання на той матеріал, з яким проводилось дослідження. Учні проводять самооцінення.

Урок 2 . Підготовка. Учні розповідають про те, яким має бути мовлення , чому, а також що цьому сприяє. Також діти наголошують про те, що дуже їм подобаються вірші, загадки, прислів"я, в яких теж дуже гарно виражене правильність мовлення. Учитель пропонує назвати, які ж приказки, загадки та прислів"я вони знають. Після цього дають відповідь на запитання вчителя: чому ви розумієте значення та зміст цих прислів"їв, приказок та загадок? Бо там правильно підібрані слова, яке кожне з них має свою таємницю. Дослідження Учні об"єднуються в групи, кожна з яких відшукує таємниці слів в приказках, прислів"ях та загадках. Перша група працює з прислів’ями, які пригадують самі або ж користуються додатковою літературою та відшуковують таємниці у словах. Друга група працює з приказками, які беруть з додаткової літератури та теж обмірковують над тим, які таємниці приховані у словах. Третя група працює з загадками , які їм відомі та, аналізуючи зміст загадки, обмірковують, що допомогає їм розгадувати її. Працюючи в групах, діти роблять висновки про те, що кожне слово має свою таємницю, тобто велику свою значущість у мовленні. А саме є слова, які є протилежними за змістом, а є такі, які мають однакове значення, але пишуться по різному, а ще, які мають різне значення, а пишуться однаково. Учні переконуються у тому, що такі слова можуть вживатися завжди при усному або писемному мовлення та мають важливе значення. Учні діляться своїми результатами та публікують завдяки програмі миттєвих повідомлень. Результати аналізують та приходять до висновку, що такі слова називаються антонімами, синонімами, омонімами. У кінці уроку учні працюють із документом " Я-розумію!", самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто попрацювати. Учні розміщують у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям відшукати як найбільше ряду антонімів, ряду синонімів та омонімів для глибшого ознайомлення. Аналізують ці дані та результати вносять до журналу дослідження. Учні проводять само оцінювання дослідження.

Урок 3. Підготовка. Учні дають визначення таким мовним явищам, як антоніми, синоніми, омоніми. Наводять приклади за грою "А я знаю ще..." Дослідження Учні об"єднуються у групи та, використовуючи антоніми, синоніми, омоніми , спробують скласти свої загадки за тими прикладами, які були на попередньому уроці. Перша група використовує антоніми, друга група вживає синоніми, а третя група показуює значущість омонімів у загадках. Аналізуючи отримані результати, учні сповіщають інші групи про отримані результати , тобто зачитують свої загадки. Учні публікують свої результати засобами чату, або миттєвих повідомлень. Роблять висновки про те, які загадки варто використовувати, які не варто. Учні перевіряють вживання синонімів, антонімів, омонімів у загадках та розуміють те, що їх можна використовувати у повсякденному мовленні. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні проводять опитування серед учнів своєї школи, чи знають вони антоніми, синоніми, омоніми та хто може назвати якомога найбільшу кількість. Результати можуть бути опрацьовані у табличному процесорі. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям скласти загадки з названими прикладами та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх з отриманими. Найвдаліші складені загадки теж можна внести до класної збірки, яку діти готують до друку. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форми самооцінювання дослідження, блогу та підсумкової презентації за пректом.

Презентація вчителя

ЗХД

Організаційна діаграма

«Я-розумію!»

Блог

Самооцінювання блогу

Самооцінювання дослідження

Результати роботи учнів

Підсумкова презентація

Результати досліджень

Презентація учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Важова Ольга Йосипівна

Фах, навчальний предмет

Початкове навчання,вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа I-III ступенів гімназія № 6 Вінницької міської ради

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

Olga-vashovaatukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.01-11.02.2013

Місце проведення тренінгу

Школа-гімназія №6, м. Вінниця

Тренери

Сергій Пойда Тетяна Марковська