Портфоліо Терещенка Миколи з теми: "Фізика в слайдах"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:35, 18 грудня 2012, створена Терещенко Микола Григорович (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

фізика в слайдах

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика та фізика

Навчальні цілі

Учні повинні володіти системою фізичних знань по опрацьованій темі, ефективно використати набуті знання в процесі навчання. Уміти демонструвати досліди , аналізувати отримані результати , приймати вірні рішення. Учні повинні вміти вести обговорення та дискусії з даної теми .Підвищити рівень комп’ютерної грамотності. Уміти володіти ІКТ .

Вік учнів, клас

8;10 клас , 14;16 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект “Фізика в слайдах”,розрахований на учнів 8,9 класів,проект призначений для зацікавленості учнів у вивченні фізики. Працюючи над проектом, учні створюють навчальний матеріал для своїх однокласників та тих, хто буде навчатися в наступні роки. У проекті використані олімпіадні завдання практичного туру ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики.

Повний План вивчення теми

[План вивчення теми]

Навчальні цілі

Учні повинні володіти системою фізичних знань по опрацьованій темі, ефективно використати набуті знання в процесі навчання. Уміти демонструвати досліди , аналізувати отримані результати , приймати вірні рішення. Учні повинні вміти вести обговорення та дискусії з даної теми .Підвищити рівень комп’ютерної грамотності. Уміти володіти ІКТ . 1. Поглибити знання учнів з теми: «Механіка. Теплові явища…» 2. Формувати в учнів уміння аналізувати текстові матеріали 3. Розвивати інтерес до вивчення фізики 4. Формувати уміння учнів презентувати інформацію у вигляді презентації , публікації. 5. Спонукати учнів до спілкування з однодумцями на веб сайті 6. Розвивати навички роботи в групах, створення колективного продукту праці.

Опис оцінювання

До початку проекту. Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням стартової презентації та переконуючої публікації. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у таблиці З-Х-Д[1]З-Х-Я-Д схема, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного опитуватання. Після заповнення учнями таблиці З-Х-Д вчитель переглядає результати та з’ясовує рівень підготовленості учнів. Вчитель формулює завдання для різних груп на основі даних отриманих в он-лайн опитувальнику.

У проекті планується організувати 3 групи: теоретики (будуть збирати інформацію та обробляти її), публіцисти (будуть створювати блог) та практики (будуть створювати електронні продукти). Результатом роботи кожної групи будуть: wiki-стаття "Фізика в слайдах?"(група Теоретики), блог «Учнівськи блог роботи над проектом» (група Публіцисти), публікація та презентація по темі проекту (група Практики) Відповідно, до кожної групи попадуть ті учні, які були виявлені при анкетуванні на початку проекту. Учні, які добре підготовлені теоретично потраплять до групи Теоретики, учні, які краще володіють комп’ютером та ІКТ – у групу Практики, учні, які вміють правильно висловити та представити інформацію – до групи Публіцисти.

Під час проведення дослідження Перед початком практичної роботи учні отримують від вчителя контрольний листок самооцінки вікі- статті[2],блогу за яким постійно відслідковують відповідність блогу критеріям подальшого оцінювання їх роботи. Група Практики повинна створити інформаційний буклет (публікацію), який буде роздано учням та вчителям для інформування з теми проекту. Виконуючи дослідження, учні постійно обмінюються спостереженнями та дослідженнями, отриманими результатами, а також формулюють висновки. Спілкування відбувається за допомогою мережі Інтернет та в реальному часі.

По завершенню роботи над дослідженням учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень. самооцінюванняЗавершується проект підготовкою звіту та презентації. В результаті участі в проекті учні будуть формувати та удосконалювати навички створення та використання графічного представлення табличних даних, а саме діаграм,, налаштовувати їх зображення та підписи даних; формуватимуть навички створення діаграм на основі електронних таблиць і зображень, які можна використовувати для оформлення діаграм; учитимуться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати її, вірно та творчо використовувати дані для створення діаграми; формуватимуть уміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформації; набуватимуть досвіду прийняття відповідальності за результати спільної роботи.

Діяльність учнів та вчителя

визначають проблему проекту ,формулюють ключові, змістові та тематичні питання.

  • На другому етапі учні вивчають теоретичний матеріал

.Користуючись підручником, Інтернетом …

  • На третьому етапі методом мозкового штурму визначили напрямки дослідження ,об’єдналися у групи та розподілили ролі у них.
  • На четвертому етапі робота у групах:
  1. Перша група ( )Тести
  2. Друга група() За результатами своєї роботи створила презентацію.Учнівська презентація
  3. Третя група() Результатами своєї роботи виклали в блозіучнівський блог
  • П’ятий етап – підготовка проектних робіт.
  • Шостий етап – підготовка до захисту проекту .
  • Сьомий етап – рефлексія.


Учитель протягом роботи учнів у проекті надовбав їм підтримку створюючи для них необхідні презентації ,публікації надовбав необхідні ресурси . Проводилися регулярні, консультації .Розроблені інструкції для створення учнівських прикладів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Микола Григорович

Фах, навчальний предмет

Фізика,інформатика,астрономія

Навчальний заклад

Соснівський НВК

Місто\село, район, область

с.Соснівка,Глухівського району , Сумської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.09- 28.09.2012р.

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Ніколаєнко Світлана Петрівна