Користувач:Prokopchuk001

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:40, 12 листопада 2012, створена Nbokajchuk (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Прокопчук Любов Іванівна - вчитель фізики

Портфоліо "Зміна агрегатного стану речовини " =

http://prokopchuk001.blogspot.com/] блог - рефлексія

Назва навчальної теми

"Зміна агрегатного стану речовини "

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

сматематика, географія, інформатика, Я і Україна, українська література, основи економіки

Навчальна тема (як записано в програмі)

тема "Зміна агрегатного стану речовини "

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис

Модуль2. Під час вивчення розділу «Теплові явища» з фізики для учнів 8 класу ми розглядаємо підтему «Зміна агрегатного стану речовини». Основними видами діяльності учнів буде виконання досліджень зміни агрегатного стану речовини в домашніх умовах. Учнівські ролі: аналітики, дослідники, пошуковці. Результати діяльності будуть представлені на учнівській конференції, присвяченої закінченю вивчення теми. Модуль9. Проект для учнів 8 класу з теми «Зміна агрегатного стану речовини», яка є частиною вивчення розділу «Теплові явища». Основними видами діяльності учнів буде виконання досліджень зміни агрегатного стану речовини в домашніх умовах. Учнівські ролі: аналітики, дослідники, пошуковці. Аналітики проаналізують шляхи забезпечення людей прісною водою за рахунок транспортування та плавлення айсбергів. Дослідники проведуть дослідження та розрахують кількість теплоти для цього процесу. Пошуковці зьясують умови та межі існування явища зміни агрегатного стану речовини, знайдуть цікаві фрагменти текстів письмової творчості, що повьязані із зміною агрегатного стану речовини. Результати діяльності будуть представлені на учнівській конференції, присвяченої закінченю вивчення теми. Отриманий матеріал стане базою для написання наукової роботи для МАН.

[Файл:Публікація вхідна.jpg|200px] [Файл:Публікація вхідна1.jpg|200px]

Повний План вивчення теми

[1] план вивчення теми

[2]План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Завдяки участі в цьому проекті в учнів будуть формуватися вміння характеризувати та встановлювати зв'язок між подіями і явищами природи через розуміння ролі людства в змінах та впливу на екосистему планети. Проект допоможе учням розвивати вміння знаходити інформацію, аналізувати, інтерпретувати та оцінювати її з проблем повсякденного життя. Проект сприяє розвитку пізнавального інтересу в учнів, розвиває практичні навики дослідницької діяльності. Під час проекту учні навчатимуться формулювати висновки, висловлювати та доводити власну думку, робити вибір і пояснювати позицію, вести дискусію. При проведенні дослідження учні поглиблять свої знання з теми «Теплові явища». Відповідаючи на питання кросворду, вони оцінюють свої знання з даної теми. При підготовці презентації результатів проектної діяльності учні формують та вдосконалюють навички мислення високого рівня: аналізувати, компонувати, робити висновки, критикувати, ілюструвати, висовувати гіпотезу, організовувати, планувати, створювати схеми та представляти результати в вигляді діаграм. Вони на практиці навчаються не тільки аналізувати громадські проблеми, але і активно формувати суспільну думку та шукати стратегії та шляхи вирішення проблем навколо себе.

[3]Вхідна анкета

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

НОцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Напочатку вивчення підтеми учням надається лист контролю, що включає перелік питань з теорії, якісні та розрахункові задачі. Упродовж всього навчання за темою, діти поступово оволодівають більш високими рівнями знань та вмінь. Завдяки моніторингу відслідковується іх розуміння матеріалу та готовність проводити дослідження. За цим листом контролю оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі вивчення підтеми, демонстрації дослідження та мультимедійного продукту представлення результатів учнівського проекту. Учні використовують форму оцінювання про теплові явища для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними питання проекту. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження.

[4]Контрольний список

[5]Оцінювання навчальних проектів учнів

[6]оцінювання презентації

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

[7]вхідна презентація


1. Визначають разом з учителем істинність питання: Чи може холодне бути гарячим? 2. Формулюють певні означення і закони: Теплових процесів під час зміни агрегатного стану речовини Будови твердих тіл, рідин, газів; Фізичні прилади, що використовуються при вивченні цієї теми 3. Ознайомлюються з презентацією вчителя, визначають проблемні питання 4. Об’єднуються в групи і починають роботу в проекті. Приймають участь у вирішенні глобальної проблеми забезпечення населення прісною водою за рахунок прісної води айсбергів. Знаходять питому теплоту пароутворення води в домашніх умовах. Аналізують можливість існування льоду додатної температури плавлення. Ознайомлюються з видами кристалічної будови сніжинки. 5. Учасники проекту працюють в групах, вивчають питання, аналізують зібраний матеріал та роблять висновки 6. Для презентації результатів дослідження вони розробляють сценарій мультимедійної презентації. Збирають і систематизують інформацію з Інтернету та інших друкованих джерел. Учні створюють мультимедійну презентацію. Вони демонструють презентацію на науковій учнівській конференції 7. Для обговорення ідеї та пошуку однодумців створюється Web-сторінки на шкільному сайті. 8. Проводиться учнівська конференція, на якій кожна група презентує своє дослідження в проекті, захист робіт. 9. По закінченні конференції учні створюють учнівський інформаційний бюлетень. Роздруковують та розповсюджують його серед ровесників та знайомих, що проживають в мікрорайоні школи. Проводиться оцінювання діяльності кожного учня в проекті за визначеними критеріями.


[8] Приклад учнівської презентації

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Прокопчук Любов

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг

Контактні дані

prokopchuk001 на gmail.com


Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.10-5.11.2012

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №102

Прізвища тренерів

Бокайчук Наталя Вікторіна

Мій внесок

[9] блог - рефлексія

[10] вхідна презентація

[11] план вивчення теми