Портфоліо Дзівінської Олени Афанасіївни для учнів 7 класу з інформатики за темою: "Стиль життя в світі електронних таблиць"
Зміст
Назва проекту
Стиль життя в світі електронних таблиць
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Як засіб інтеграції навчальний проект стосується математики, фізики, економіки.
Навчальні цілі
Вік учнів, клас
Середній вік учнів, 7 клас
Стислий опис проекту
Під час роботи над проектом в учнів відбувається становлення професійного використання інформаційних технологій, прогнозування результатів реалізації вирішення проблемної ситуації, що забезпечує необхідні умови для грамотного застосування засобів інформаційно-комунікаційних технологій в інформаційно-навчальній діяльності та повсякденному житті. Учні 7-х класів вивчають можливості програми Microsoft Excel. Вони з‘ясовують як сформовані вміння аналізувати, узагальнювати, порівнювати допоможуть здійснити перенесення їх в нові умови. Продукти діяльності учнів в проекті – невеличкі застосунки у вигляді файлів розв‘язаних задач.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Опис оцінювання
Діяльність учнів та вчителя
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття.
leftНаступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією ідей проекту, в якій представляється ключове запитання: Що покращує наше життя? та оголошуються тематичні питання проекту: Які цифрові технології вам відомі? Які можливості надає програма Microsoft Excel?
За допомогою учительської презентації та тренувальних вправ практичної роботи проводиться повторення для виявлення вхідних знань, умінь з питань: - назви основних елементів електронних таблиць; - назви елементів вікна ЕТ; - правил редагування даних в електронних таблицях.
На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі за допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над узагальненням: - правил розміщення, форматування та редагування даних в електронних таблицях; - правил використання вбудованих нескладних логічних функцій; - правил застосування умовного форматування; - правил побудови діаграми та їх редагування в ЕТ.
Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).
1 тиждень роботи над проектом
В ході виконання проекту учні об'єднуються у групи по 2 учні; шукають інформацію, що міститься в мережі Інтернет, яка б дозволила всім охочим ознайомитись з можливістю програми, шукають або самостійно наводять приклади застосування найпростіших функцій, пояснюють їх використання.
Під час виконання поставлених задач учні здійснюють пошук ресурсів у мережі Інтернет, дотримуючись правових та етичних засад, аналізують електронні ресурси, користуються при підготовці навчальних занять тільки перевіреною інформацією. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань.
2 тиждень роботи над проектом
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:
•Про хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.
•Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти.
3 тиждень роботи над проектом
•Створюють найпростіші програми, що демонструють можливості середовища електронних таблиць.
•На основі отриманих даних видають буклет-пам'ятку про роботу в програмі Excel.
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп.
Assessment Форма самооцінювання
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Дзівінська Олена Афанасіївна
Фах, навчальний предмет
інформатика
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №125
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
dzivinskay на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
22-27 жовтня 2012 року
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної освіти вчителів
Тренери
Харлаш Людмила Михайлівна, Грекова Вікторія Сергіївна, Сїзікова Ірина Вікторівна