Оцінювання портфоліо
Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.
Зміст
- 1 План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)
- 2 План оцінювання (графік і опис)
- 3 Приклад учнівської роботи
- 4 Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
- 5 Допоможні матеріали для фасилітації
- 6 Інші складові Портфоліо (документи)
- 7 ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ
- 8 Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)
- 9 ІНШІ КОМЕНТАРІ
План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)
Вдалі моменти
Для початку скажу про ключові та тематичні запитання. Всі без виключення стосуються теми проекту і слугують для її повного розкриття. Крім того, саме вони допоможуть як учням так і вчителю працювати у творчому тандемі з запропонованої проблематики. Керуючись стислим описом, можна чітко викреслити план основних дій, які мають бути виконані в процесі реалізації проекту. Також, можна помітити різноманітні форми роботи, як поділ на мікрогрупи так і індивідуальну роботу кожної дитини. Під час роботи над проектом, учні збагатять свій багаж знань різноманітними корисними моментами та удосконалять вже існуючі до цього часу знання. Якщо, навчальні цілі будуть досягнуті, то учні і навчаться правильно планувати і виконувати роботу згідно критеріїв і вимог, і навчаться ефективно співпрацювати в групі. Крім того, це буде корисним, коли вони проводитимуть пошук в Інтернеті,використати свої знання для ефективного використання знайденої інформації та багато іншого. Отож, з моєї точки зору, план вивчення теми має безліч вдалих моментів.
--Старостенко Альона 17:12, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
В даному розділі портфоліо, ідеї для покращення не виникають.
--Старостенко Альона 18:05, 24 жовтня 2012 (EEST)
План оцінювання (графік і опис)
Вдалі моменти
Щодо оцінювання результатів роботи, то можна сказати наступне. Перед початком роботи, досить вдало було провести оцінювання навчальних потреб учнів за допомогою так званих З-Х-Д таблиць або таблиць Знаю-Хочу-Дізнався. Це неабияк допоможе у визначенні основних пріоритетів у подальшій роботі над проектом.
--Старостенко Альона 17:21, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
Оцінювання результатів діяльності, можна урізноманітнювати в залежності від типу класу та можливостей учнів.
--Старостенко Альона 18:07, 24 жовтня 2012 (EEST)
Приклад учнівської роботи
Вдалі моменти
Приклад учнівської роботи зроблений на високому рівні. Презентація не містить надлишкової інформації. Всі дані, систематизовані і розміщені у відповідному порядку. Учнівська робота має великий інформативний характер. вона розриває самі ті питання, які аналізуються і опрацьовуються протягом проекту. Презентація містить велику кількість зображень. Зустрічаються діаграми та схеми, що свідчить про результати певної систематизації. Текст викладено грамотно і правильно, без помилок.
--Старостенко Альона 17:16, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
В даному розділі портфоліо, ідеї для покращення не виникають.
--Alyona 18:08, 24 жовтня 2012 (EEST)
Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
Вдалі моменти
Оцінювання прикладу учнівської роботи складено досить точно з врахуванням найменших дрібниць, що є дуже важливим для кожного учня. Я вважаю, що після ознвайомлення учнів з даним оцінюванням у останніх не виникне зайвих запитань з приводу, того чи іншого критерію оцінювання. Протягом проекту, учні вестимуть свій журнал досліджень, який також буде оцінений відповідним чином. Отож, план оцінювання можна оцінити лише на високому рівні.
--Старостенко Альона 17:15, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
Допоможні матеріали для фасилітації
Вдалі моменти
Як приклад, документу для фасилітації, автор пропонує створену презентацію "Соціальні мережі в житті учнів". Хто такий фасилітатор? Фасилітатор - той, хто створює успіх. Тобто, учитель має розкрити в доступній для дітей формі, саме ту інформацію, яка допоможе їм, для успішної реалізації проекту. Дана презентація, задовольняє цим вимогам. вона також, має досить гарне стильове оформлення. Чудове інформаційне наповнення. Містить фото, схеми, ключові поняття, заклики учням до дій. Тобто, має й емоціно яскраве забарвлення.
--Старостенко Альона 17:32, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
Інші складові Портфоліо (документи)
Вдалі моменти
Всі потрібні для портфоліо документи прив'язані до сторінки автора. При потребі, кожен бажаючий, як учень так і колега даного вчителя може скористатися згаданими матеріалами. Всі документи оформлені згідно вимог, систематизовані і проаналізовані автором проекту.
--Старостенко Альона| 17:43, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ
Вдалі моменти
Загалом тема є дуже цікавою, особливо для вікової групи - підлітки, які дійсно більшість свого часу проводить у соціальних мережах. Проект створений так, що можна прослідкувати й міжпредметні зв'язки з іншими предметами, такими як:соціологія та психологія, а також чіткі внутрішньопредметні зв'язки. Навчальні цілі поставлені коректно і легко доступні для втілення їх в життя. Матеріали, як учнівські приклади так і вчительські роботи виконані на високому методичному рівні. Мають гарне стильове забарвлення та інформаційне наповнення.
--Старостенко Альона 17:52, 24 жовтня 2012 (EEST)
Ідеї для покращення
Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)
Закони з авторського права були дотримані, так як того вимагають відповідні положення.
--Старостенко Альона 17:54, 24 жовтня 2012 (EEST)
ІНШІ КОМЕНТАРІ
При оцінюванні даного портфоліо я отримала величезне задоволення від того, що могла поділитися своїми думками з його автором та іншими користувачами. Портфоліо виконане на високому рівні й заслуговує позитивних відгуків. Бо воно ще й зачіпає одну з найпоширеніших тем сьогодення. Воно може націлити учнів діяти правильно, так як для них буде краще. Щиро, хочеться висловити подяку автору.
--Старостенко Альона 17:58, 24 жовтня 2012 (EEST)