Портфоліо проекту на тему Проблема деградації суспільства у творі Г. Гарсія Маркеса "Стариган з крилами"
Зміст
Назва проекту
Проблема деградації суспільства у творі Г. Гарсія Маркеса "Стариган з крилами".
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основні : світова література. Дотичні : етика, українська література, всесвітня історія.
Навчальні цілі
Навчити учнів аналізувати, художній твір, висловлювати судження з проблеми, відстоювати власну точку зору.
Вік учнів, клас
11 клас, 16 - 17 років.
Стислий опис проекту
Знайомство з текстом; аналіз твору; вирішення проблемних запитань; учнівські презентації.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Привити в учнів любов до художнього слова, вміння аналізувати художній твір, розвивати естетичні смаки, виховувати активну життєву позицію, пропагувати загальнолюдські цінності.Сприяти усвідомленню морально-етичних проблем людства,розширити знання учнів про причини та сутність проблем, що постали перед суспільством у XX-XXI, формувати свідоме ставлення до моральних проблем та вміння давати їм етичну оцінку; формувати: навички роботи з первинними художніми джерелами,включаючи офіційні документи; історичну емпатію як метод вивчення контроверсійних та чутливих тем, занурення в історичну епоху, вміння аргументовано пояснювати власну оцінку художніх явищ; мотивація до вивчення світової літератури [1]через особистісний та багатоперспективний підхід; розширити вивчення даної теми в школі,розвивати навички творчого мислення і вміння застосовувати сучасні інформаційні технології в навчальному процесі.
Опис оцінювання
Сприяти усвідомленню трагічності ситуації духовності людства XXI ст., непоправних наслідків для світу впродовж подальшого розвитку суспільства ХХ-ХХІ століть, включаючи сучасне суспільство; розширити знання учнів про причини та сутність деградації особистості, формувати свідоме ставлення до проблеми морально-етичного плану;виходячи з навичок ХХІстоліття формувати: навички роботи з первинними художніми джерелами, включаючи відеоматеріали та наукові дослідження; історичну емпатію як метод вивчення контроверсійних та чутливих тем, занурення в історичну епоху, вміння аргументовано пояснювати власну оцінку подій; мотивація до вивчення літератури через особистісний та багатоперспективний підхід; розширити вивчення даної теми в школі,активізувати дослідження,розвивати навички творчого мислення і вміння застосовувати сучасні інформаційні технології в навчальному процесі [2]
Діяльність учнів та вчителя
Співпраця вчителя та учнів; дискусія, в ході якої намагаються дійти до спільної думки.Вчитель ознайомлює учнів з планом [3]впровадження проекту. Учні об’єдналися у групи по бажанню :історики, літературознавці, міжнародники, художники тощо. Зібрали інформацію, обробили дані. Визначили форму представлення результатів. Розподілили обов’язки кожного члена групи. Підготували статистичні дані. Зробили аналіз публікацій за останні роки, в яких піднято питання про морально-етичні проблеми людства.Написали статтю до газети (використати метод проекту "Інтерв’ю з письменником ”). Дослідили документи (хрестоматія зі світової літератури та ін.). Підібрали фотоматеріали та проаналізувати їх (за схемою). Підібрали відеоматеріали. Конструювання підсумкового проекту. Учні створюють власну презентацію [4]проекту. Спільно оцінюють участь кожного у проекті та сам проект за виробленими критеріями. Вчитель вивчає інтереси учнів,провівши опитування.Ознайомлює учнів з власною презентацією [5], публікацією та буклетом [6]. Визначає теми проекту: допомагає учням визначитися з темою та сформувати проблему [7]подальшого проекту. Планування дій щодо розробки проекту: мотивує (спираючись на соціальний досвід учня), формулює мету проекту; ставить проектну проблему (завдання) перед учнем (учнями); розробляє етапи проектування; готує методичні рекомендації та правила індивідуальної чи спільної діяльності учнів для виконання проектних завдань (пам’ятки, інструкції)[8]. На цьому етапі розподіляються обов’язки щодо кожного члена групи. Дослідження: керує діяльністю учнів, спостерігає за роботою та ідеями кожного учня, щоб правильно оцінити їхній особистий внесок у проект. Оформлення: радить, як краще оформити проекти, демонструє зразки правильно оформлених робіт. Захист: слухає, ставить запитання. Оцінювання, корекція [9]: індивідуально оцінює кожного [10], потім за визначеною формою оцінює остаточно всю роботу. Звертає увагу на використані можливості та спрямовує учнів на подальшу роботу.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Дуван Ірина Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель російської мови та світової літератури.
Навчальний заклад
Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3.
Місто\село, район, область
Місто Гадяч Полтавської області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
1-8 жовтня 2012 року
Місце проведення тренінгу
Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3
Тренери
Кирченкова Ольга Миколаївна