Портфоліо проекту "Функції та їх графіки"
Зміст
Назва проекту
Функції та їх графіки.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика, Інформатика
Навчальні цілі
Учні мають: Знати як пов'язано значення кутового коефіцієнта й коефіцієнта в рівнянні лінійної функції із розташуванням графіка лінійної функції в системі координат. проводити пошук інформації в мережі Інтернет та інтерпретувати її; вміти створювати переконуючі презентації та публікації та демонструвати їх аудиторії; навчитись ефективно працювати в групі та співпрацювати з іншими групами.
Вік учнів, клас
7 клас .13 років.
Стислий опис проекту
Сформувати в учнів свідоме розуміння поняття « графік функції», розвивати просторове мислення, відпрацьовувати обчислювальні навички . Сформувати свідоме розуміння учнями зв'язку між між взаємним розташуванням графіків двох лінійних функцій та співвідношенням їх кутових коефіцієнтів, виробити вміння :за даними рівняннями лінійних функцій робити висновки щодо розташування графіків ;аналітичним способом знаходити координати точки перетину графіків лінійних функцій.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми
План впровадження проекту
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів і використовує ці записи для планування своєї діяльності та оцінювання роботи учнів. Під час роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали).Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується Контрольний список самоспрямування у навчанні. На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання презентації (публікації).
Діяльність учнів та вчителя
Виконуючи проект ,учні досліджують поняття функції (задачі ,які являються функціональною залежністю ,способи задання функції) Формується поняття аргументу та значення функції,області визначення функції ,лінійної функції ,графіка лінійної функції . Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентації.
1 тиждень.
Проводимо опитування .Знайомимося з назвою проекту та головними питаннями. Пояснюємо учням ,що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом . Методом мозкової атаки вивчаємо ,що могло б стати відповідями на запитання проекту Демонструємо презентацію проекту . Учні об'єднуються в 4 малих групи ,кожна з яких розробляє свою тему . 1група –«Функції» досліджують поняття «функція», «функціональна залежність»,способи задання функції. Розглядають задачі ,що являються функціональною залежністю ,працюють із функціями заданими таблицями. 2 група –«О Д З» Поглиблює, вдосконалює вміння та навички розв'язувати основні види завдань для функції . Знаходження області допустимих значень фунції . 3 група –« Аргумент» Учні досліджують функцію задану формулою .Знаходять її значення при заданому значенні аргументу. Знаходять значення аргументу при якому значення функції дорівнює нулю . 4 група –«Лінійна функція» Займається дослідженням лінійної функції –означенням та графіком лінійної функції ,а також властивостями лінійної функції . Досліджують зв'язок між к та в і графіком . Кожна з груп заповнює таблицю З Х Д та знайомиться з формою оцінювання проектів . Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень.За три дні кожна група повинна розробити докладний план досліджень .До кінця тижня розглядаємо ,обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп . 1група-досліджують поняття функції ,способи задання функції ,задачі ,що приводять до поняття функції . 2група-досліджують поняття області визначення й області значень функції ;формують вміння знаходити область визначення й область значень функції,заданих різними способами. 3 група –досліджують знаходження значення функції за відомим значенням аргументу і навпаки. 4 група-досліджують поняття лінійної функції ,властивостей лінійної функції.Формують усвідомлення того , що графіком лінійної функції є пряма, вміння будувати й читати графіки лінійних функцій . Рефлексія .
2 тиждень . Під час роботи над проектом ,учні знайомляться з формою оцінювання презентації та публікації . Проведення презентацій ( усних виступів з демонстрацією презентацій ) Виконання практичних завдань . Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Підготовка навчального матеріалу передбачає : • Відбір навчальних текстів ,додаткової або довідкової літератури з теми; • . поділ навчального матеріалу на одиниці засвоєння ; • розроблення цільових завдань ,утому числі й домашніх. Другий компонент складається із двох етапів :1)підготовчий ; 2) ознайомлюваний Мета підготовчого етапу –сформувати та відпрацювати необхідні загально навчальні вміння та навички : орієнтуватися в просторі ;чути та слухати партнера ;знаходити потрібну інформацію ;використовувати листи індивідуального контролю . Метою ознайомлюваного етапу є сприяння взаємодії у групах :повідомлення цільових установок; засвоєння « правил гри»;прийняття способів обліку результатів діяльності. Сутність навчального заняття полягає в наступному : • кожен учень опрацьовує свій абзац (це може бути частина тексту ,правило пункт або параграф, розв`язання прикладу (задачі) самостійно або за зразком ; • обмін знаннями з партнером , що проходить за правилами рольової гри «вчитель – учень» (обов’язково є зміна ролей ); • опрацювання тільки що усвідомленої інформації і пошук нового партнера для взаємонавчання . 1 ) Робота в парах .(під час засвоєння , закріплення перевірки знань ) 2)Два –чотири –всі разом (під час закріплення та засвоєння нового матеріалу з метою його грунтовного аналізу та осмислення ) 3)Робота в малих групах (під час закріплення знань та навичок . Для розв’язання складних проблем, які потребують колективного розуму )
3 тиждень.
Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій), друк публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шаля Тетяна Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики
Навчальний заклад
Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №8, м. Сватове, Луганської обл..
Місто\село, район, область
М.Сватове, Луганська обл..
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11.09.-25.09.2012
Місце проведення тренінгу
Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №8, м. Сватове, Луганської обл..