Портфоліо Юркова Лариса Григорівна з теми "Київська Держава"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність вчителя
- 10 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 11 Відомості про автора
- 12 Відомості про тренінг
Назва проекту
Київська Держава
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія України, Всесвітня історія, україська мова, українська література, зарубіжна література, географія, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Київська Держава наприкінці Х - у першій половині ХІ ст.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Учні повинні навчитися працювати з навчальним матеріалом, систематизувати його. На основі різних джерел інформації: визначати причини, суть та наслідки основних явищ і подій періоду; визначати передумови й історичне значення запровадження християнства; пояснювати роль княжої влади у політичному устрої Київської держави; характеризувати та оцінювати діяльність князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого; висловлювати ставлення до історичних діячів доби, судження про доленосні події доби. Прослідковувати зв’язок між подіями історичного минулого і сьогоденням.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Відбуваеться систематичний контроль за роботою над проектами. Щотижня в щоденнику контролю запис щодо виконання роботи згідно плану. Обовязкова фіксація рівня обізнаності учнів із питання на момент перевірки. Оцінювання вміння систематизувати матеріал у вигляді текстових, хронологічних таблиць, підбір історичних джерел, які характеризують діяльність князів. Також проміжковий аналіз знань із теми у вигляді історичного, хронологічного чи термінологічного диктантів. Презентації та виступи учнів обовязково мають рецензувати учні (однокласники, паралельні класи, учні- консультанти). Та виставлення аргументованої оцінки. Вчитель також виставляє оцінку. При виставленні остаточної оцінки враховуються всі поточні та цінцеві і виставляється середня.
Діяльність вчителя
До початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет та презентацію. Перш за все потрібно отримати дозвіл від батьків на відкриття електронної поштової скриньки для учня, потім організувати заповнення форми строго слідуючи інструкціям щодо конфіденційності учня та форми батьківського дозволу для публікації робіт учнів в мережах Інтернету. Учитель знайомить учнів з темою проекту у вигляді презентації, які теж є активними учасниками при обговоренні даної теми та питань, які висвітлює вчитель, переглядаючи проблемні ілюстрації, плакати, відео ролики,опитування. Завдання поставлені для учнів як спільні, так і окремі для кожної групи розміщені на блозі, який створив вчитель. Це дасть змогу вчителю на відстані слідкувати за ходом проекту, та учням задавати питання вчителю і обговорювати проблемні ситуації , які можуть у них виникати під час дослідження. Презентація
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- Учні під час роботи над темою повинні опрацювати в атласах історичні карти історії Київської Русі для розуміння змін території держави в означений період; підібрати документи, тестовий матеріал, який має відомості про основні події періоду; підібрати ілюстративний матеріал, який найбільш яскраво проілюструє події. - з допомогою таблиці «Знаю – хочу дізнатися – дізнався» визначається навчальний інтерес учнів до пропонованої теми; з допомогою мозкового штурму можна визначити як учні реагують на ті чи інші тематичні питання, як розуміють сутність ключового питання. - В Інтернеті учні будуть шукати матеріал до своєї теми, користуватися шаблонами при виконанні презентацій та інших форм кінцевої роботи. - учні будуть використовувати навчальну презентацію як макет для своєї роботи. - оцінювання учнівських комп’ютерних робіт буде відбуватися відповідно загальних вимог до тих чи інших видів роботи, а також обов’язково будуть враховуватися проміжкові оцінювання ( відповідно дотримування графіку роботи), також враховуються оцінювання роботи іншими членами учнівської групи.
Презентація І групи Презентація ІІ групи Презентація ІІІ групи
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Юркова Лариса Григорівна
Фах, навчальний предмет
учитель історії
Навчальний заклад
Одеська ЗОШ № 48
Місто\село, район, область
м.Одеса