Портфоліо Паляниці Ольги Михайлівни
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Повний План вивчення теми
- 6 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 7 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 8 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва проекту
Загадковий Оксиген
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія,біологія,географія,екологія,інформатика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Елементи Оксиген і Ферум.Прості речовини:кисень і залізо.
Вік учнів, клас
12-13 років; 7-Б клас
=Стислий опис Даний проект розрахований на учнів 7-го класу і передбачає поглиблення знань учнів по темі « Прості речовини кисень та залізо » вироблення практичних навичок самостійного дослідження .Учні створюють презентації,розробляють питання для тестів.
Повний План вивчення теми
На початку вивчення теми «Елементи Оксиген і Ферум. Прості речовини кисень і залізо» плануємо екскурсію, щоб звернути увагу учнів на те де використовується кисень людиною без потреби. Вчитель демонструє презентацію, в якій висвітлені основні питання : «Як добувають кисень в промисловості і лабораторії. Фізичні і хімічні властивості кисню. Галузі застосування кисню», та пропонує взяти участь в проекті , який допоможе учням у відповіді на ці питання. Щоб дізнатися початковий рівень знань учнів заповнюють ЗХД таблицю, знайомляться з завданнями, які вони повинні виконати. Об’єднуються в групи за випадковим збігом. Кожна група виконує завдання які потім висвітлюють на Вікі.: 1 група – відслідковують історію відкриття кисню , 2 група – добувають кисень розкладом різних оксигеновмісних речовин . 3 група – вивчають фізичні і хімічні властивості кисню.4 група- вивчає галузі застосування кисню Протягом проекту учні проводять опитування суспільної думки з приводу «Де ще крім дихання людина використовує кисень ? », отримують форму оцінювання веб-ресурсів та визначають за даною формою чи можна використовувати всю інформацію знайдену в Інтернеті для свого дослідження. Знайомляться з презентацією про авторське право та плагіат. Під час виконання проекту вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел, співпрацюють, використовуючи блог для опитування, обміну інформацією та в обговоренні даного проекту. Кожна група створює чат для швидкого обговорення поточних проблем і завдань, для розподілу ролей, обміну даними під час виконання роботи над проектом, модератор звітує кожні 3 дні про виконану роботу. На Вікі сторінці проекту учні розміщують свої результати роботи. Перед початком роботи на вікі-сторінці учні отримують форму оцінювання з чітко визначеними критеріями та розподілом балів, якою будуть користуватися протягом виконання всього проекту, а вчитель наприкінці зробить підсумкове оцінювання за цією ж формою. Вчитель впродовж роботи над проектом : -консультує групи; -згідно плану контролює послідовність виконання проекту; -забезпечує групи ресурсами; -заповнює оціночні листи груп;
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Навчити учнів культурі електронного спілкування, в учнів буде формуватися вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію. Спонукати до розуміння підґрунтя та базових засад хімічнихих питань, пов’язаних з доступом до та з використання інформації. Навчити учнів використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації; вміти ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлювання. Розвивати вміння пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності. Навчити учнів самооцінюванню, взаємооцінюванню згідно з чітко визначеними критеріями. Виховувати в учнях використання сильних сторін інших для досягнення спільної мети. В учнів буде формуватися вміння працювати в групах. В учнів буде формуватися усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання.