Портфоліо Мельниченко Олени. Чи завжди казати правду?

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Чи завжди казати правду?

Українська література (міжпредметні з`язки: інформатика, етика, психологія, українська мова).

Володимир Винниченко «Федько-халамидник».

11-12 років, 6 клас.

=== Навчальний проект з української літератури за оповіданням В. Винниченка «Федько-халамидник», що вивчається в 6 класі. Прочитавши оповідання, учні намагаються дати відповідь на питання: Чи завжди казати правду? Чи є виправдання неправді? За яких обставин?

Для цього вони за допомогою героїв твору, які є свідками вчинку Неправди, проводять судове засідання в блозі, створюють опитувальник і проводять опитування учнів класу та паралелі, створюють підбірку Інтернет матеріалів на тему «Психологи про Неправду», опрацьовують їх та публікують тези. Крім того, творчі учні на основі вироку суду складають два оповідання про «хороший» і «поганий» вчинки Неправди. Кінцевим продуктом проекту є інсценізація судового засідання на уроці, зробленого в блозі. Представники груп демонструють інші зроблені види робіт, беручи участь в судовому засіданні в ролі додаткових свідків. Суддя оголошує вирок, учні зачитують оповідання.

=

===До початку навчального проекта Усі учні повинні прочитати оповідання В. Винниченка «Федько-халамидник».

На початку навчального проекту

1. Під час перегляду презентації учні знайомляться з темою дослідження, за допомогою відповідей на запитання учителя формулюють загальну проблему, пропонують можливі напрямки вирішення. У роботі з т-схемами та організаційною діаграмою виявляють свої знання тексту оповідання, а також рівень сформованості вмінь аналізувати та критично мислити.

2. Отримують контрольний список обов’язкових робіт у межах проекту, діляться на групи, складають план роботи в кожній групі.

Впродовж навчального проекту

1. Група № 1 (12 учнів) розподіляє ролі, створює блог «Судове засідання над Неправдою», у своїх дописах керується Формою оцінювання блогу. Перший допис зробить секретар, оголосивши учасників засідання, тобто розподілення ролей, суддя ознайомить із справою, після нього свої обвинувачення висуває прокурор, потім слово підсудного, адвоката, свідків та ін. Для винесення остаточного вироку можна скористатись опитувальником усіх учнів класу за двома питаннями: Винен чи не винен підсудний? і Чому?

2. Група № 2 (2+2 учні) створює опитувальник про Правду і Неправду та проводить опитування учнів класу та учнів інших класів на паралелі, результати оформлює у вигляді діаграм.

3. Група № 3 (3 учні) працює над створенням підбірки інтернет-матеріалів «Психологи про Неправду», використовуючи Контрольний список оцінювання веб-сторінок.

4. Група № 4 (2 учні) публікує тези опрацьованих матеріалів.

5. Група № 5 (2+2 учні) складає два оповідання про «хороший» і «поганий» вчинки Неправди, оцінюючи себе за Формою оцінювання оповідань.

6. Група № 6 (3 учні) створюють презентацію «Володимир Винниченко (Цікаві епізоди з життя письменника)», самоспрямовуючи та оцінюючи себе за Контрольним списком. Наприкінці роботи над проектом

1. Група № 1 інсценізує на уроці судове засідання, створене у блозі , представники груп демонструють інші зроблені види робіт, беручи участь в судовому засіданні в ролі додаткових свідків. Суддя з групи № 1 підсумовує зроблену роботу в групах (з усіма роботами він познайомився раніше, це йому потрібно було для судового засідання в блозі), оголошує вирок суду.

2. Учитель, попередньо зібравши усі Форми оцінювання та Контрольні списки, заповнені учнями під час самооцінювання своєї роботи та взаємооцінювання, оголошує наскільки поставлені цілі співпадають з отриманими результатами, виставляє оцінки.

=

План вивчення теми

=Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички мислення вищих рівнів та навички 21 століття: - розвивати критичне мислення для адекватної оцінки своєї поведінки та поведінки інших людей у суспільстві; - формувати вміння аналізувати ситуацію та здатність переконати інших у своїй думці; - адаптувати учнів до різних ролей та рівнів відповідальності; - навчати критично оцінювати веб-ресурси та ефективно шукати корисні відомості та дані; - навчити створювати блог і вести там дискусію; - сформувати практичні навички створення опитувальника, проводити опитування за ним та аналізувати його аналіз =

На початку роботи над проектом учні переглядають презентацію, де знайомляться із завданнями та цілями проекту, заповнюють Т-таблицю та організаційну діаграму для вхідного оцінювання їхніх знань. Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього виконання проекту та постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає мені відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над проектом в цілому, вони самостійно розробляють план роботи групи кожної групи, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Група, що працюватиме над створенням блогу, впродовж своєї роботи буде використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає кожному добре виконати завдання та спрямовує у виконанні необхідних завдань. Учні, що працюватимуть у групі над створенням публікації для того ,щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовуватимуть Контрольний список для публікації, який допомагає їм створювати таку публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання та самооцінювання. Творча група з написання оповідань у своїй роботі керуватиметься Формою оцінювання оповідань. Для тих, хто працюватиме над презентацією про В. Винниченка буде корисним Контрольний список для презентації Коли проект буде завершено, учні напишуть рефлексію щодо вивченого. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формами оцінювання та Контрольними списками, в яких поряд з їхніми оцінками стоятиме оцінка вчителя.


До початку навчального проекта Усі учні повинні прочитати оповідання В. Винниченка «Федько-халамидник».

На початку навчального проекту 1. Під час перегляду презентації учні знайомляться з темою дослідження, за допомогою відповідей на запитання учителя формулюють загальну проблему, пропонують можливі напрямки вирішення. У роботі з т-схемами та організаційною діаграмою виявляють свої знання тексту оповідання, а також рівень сформованості вмінь аналізувати та критично мислити. 2. Отримують контрольний список обов’язкових робіт у межах проекту, діляться на групи, складають план роботи в кожній групі. Впродовж навчального проекту 1. Група № 1 (12 учнів) розподіляє ролі, створює блог «Судове засідання над Неправдою», у своїх дописах керується Формою оцінювання блогу. Перший допис зробить секретар, оголосивши учасників засідання, тобто розподілення ролей, суддя ознайомить із справою, після нього свої обвинувачення висуває прокурор, потім слово підсудного, адвоката, свідків та ін. Для винесення остаточного вироку можна скористатись опитувальником усіх учнів класу за двома питаннями: Винен чи не винен підсудний? і Чому? 2. Група № 2 (2+2 учні) створює опитувальник про Правду і Неправду та проводить опитування учнів класу та учнів інших класів на паралелі, результати оформлює у вигляді діаграм. 3. Група № 3 (3 учні) працює над створенням підбірки інтернет-матеріалів «Психологи про Неправду», використовуючи Контрольний список оцінювання веб-сторінок. 4. Група № 4 (2 учні) публікує тези опрацьованих матеріалів. 5. Група № 5 (2+2 учні) складає два оповідання про «хороший» і «поганий» вчинки Неправди, оцінюючи себе за Формою оцінювання оповідань. 6. Група № 6 (3 учні) створюють презентацію «Володимир Винниченко (Цікаві епізоди з життя письменника)», самоспрямовуючи та оцінюючи себе за Контрольним списком. Наприкінці роботи над проектом 1. Група № 1 інсценізує на уроці судове засідання, створене у блозі , представники груп демонструють інші зроблені види робіт, беручи участь в судовому засіданні в ролі додаткових свідків. Суддя з групи № 1 підсумовує зроблену роботу в групах (з усіма роботами він познайомився раніше, це йому потрібно було для судового засідання в блозі), оголошує вирок суду. 2. Учитель, попередньо зібравши усі Форми оцінювання та Контрольні списки, заповнені учнями під час самооцінювання своєї роботи та взаємооцінювання, оголошує наскільки поставлені цілі співпадають з отриманими результатами, виставляє оцінки.

Описати етапи проекту, що роблять учні та вчитель, хто ще залучений до проекту, як відбувається диференціація, як відбувається оцінювання, як і для кого учні презентують продукти проектів.

Всі документи Портфоліо мають бути розміщені в Інтернеті (або окремі вікі-статті, або на сервісах для розміщення документів). В описі Діяльності учнів мають бути вставлені посилання на всі ці документи в тих місцях, де йдеться мова про створення чи використання цих документів.

Відомості про автора

Олена Мельниченко

Викладач української мови та літератури

Ліцей № 157

м. Київ

melnichenko71 @ rambler.ru

Відомості про тренінг

27.08.2010 – 05.09.2010

Ліцей № 157, каб. 127

Н. Дементієвська, Н. Морзе