Вікі-стаття з теми "Таємниця В.Шекспіра"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:56, 13 вересня 2012, створена Людмила М (обговореннявнесок) (Висновки)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Таємниця Вільяма Шекспіра.

Автори проекту

Учні 8 класу.

Тема дослідження

Творчість та біографія поета Вільяма Шекспіра, «Шекспірівське питання».

Проблема дослідження

Що насправді являла собою постать Вільяма Шекспіра?

Гіпотеза дослідження

Недостатність фактів біографії Шекспіра наштовхнула деяких дослідників на думку, що Шекспіра як реальної особи взагалі не існувало, а всі його п’єси нібито були створені різними людьми.

Мета дослідження

Дослідити біографію В.Шекспіра. Вивчити питання авторства Шекспірівських творів.

Результати дослідження

Ми дізналися наступне: «Претендентів» на авторство безсмертних творів на сьогодні налічується 58. Найвідоміші претенденти на авторство: 1.Сер Френсіс Бекон 2.Кристофер Марло 3.Едвард де Вер,17 граф Оксфорд 4.Вільям Стенлі, 6 граф Дербі 5.Роджер Меннерс, 5 граф Ретленд

Висновки

1.Едвард де Вере, Граф Оксфорд був високоосвіченим аристократом, котрий, як і автор шекспірівських творів, чудово орієнтувався в реаліях королівського двору та добре розумівся у нюансах політики; ще за життя він вважався одним із найталановитіших авторів театральних п’єс, мав власну театральну трупу, яка давала приватні вистави для королеви.На його гербі зображувався лев, що трясе зламаним списом.

2.Вважається, що Френсіс Бекон був одним із засновників сучасного масонства й належав Ордену Розенкрейцерів. Філософські ідеї в п’єсах Шекспіра демонструють, що їхній автор був добре знайомий з доктринами й ідеями Розенкрейцерів. Прихильники авторства, що належить Бекону, вважають, що він зашифрував у п’єсах Шекспіра секретне навчання Братства Розенкрейцерів і щирих ритуалів Масонського Ордена. Однак Словник Шекспіра налічує понад 20 тисяч слів, в той час як у Френсіса Бекона лише 8 тисяч.

3.Кристофера Марло визнають найталановитішим письменником за всю історію англомовної літератури — навіть здібнішим за самого Вільяма Шекспіра. На думку дослідників, останні твори Марло за творчою манерою та мовою дуже схожі на шекспірівські. Загадкова загибель Марло в 1593 р. дивним чином збігається з початком творчої діяльності поета, що виступав під іменем Вільяма Шекспіра.

4.Вільям Стенлі, шостий граф Дербі, котрий, як і Вільям Шекспір, мав ініціали W.S. Дербі очолював таємний гурток інтелектуалів, які спільними зусиллями створювали шекспірівські шедеври. До цього гуртка, на думку англійського дослідника, разом з іншими відомими людьми входили також Едвард де Вере, Роджер Меннерс та Френсіс Бекон.

5.Доволі популярною виявилася і висловлена ще в 90-ті роки ХІХ ст. ідея ототожнення постатей Вільяма Шекспіра і Роджера Меннерса, п’ятого графа Ретленда (1576–1612). Прибічники цієї гіпотези вважають, що шекспірівські твори були написані Роджером Меннерсом, котрий в якості живої маски використовував актора театру “Глобус” Вільяма Шакспера. Саме так називають антистретфордіанці уродженця Стретфорда-на-Ейвоні, посилаючись на те, що його прізвище при народженні було записано як Shakspere.

Віра в таємниці та загадки історії - один з дивних схильностейнашого розуму, здорова інтелектуальна потреба бачити явища більшескладними, ніж вони здаються на перший погляд, виявляти незвичайне за,здавалося б, плоским і повсякденним. Це наш бунт проти банальності. Поки таємниця дражнить розум, ми будемо продовжувати шукати відповіді напоставлені нами або придумані питання, а попутно відкривати для себе іглибше осягати епоху Шекспіра, ким би він не був.

Корисні ресурси

http://en.wikipedia.org http://www.dw.de/dw/article/0,,5089868,00.html http://bobrdobr.ru http://books.google.ru http://artofwar.ru http://vivovoco.rsl.ru/VV/PAPERS/HISTORY/SHAKE.HTM http://www.lib.ru/SHAKESPEARE/a_gililov2.txt