Навчальний проект Психологічна характеристика підліткового віку. Умови, які сприяють психологічному розвитку підлітка

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:54, 13 вересня 2012, створена Татьяна Леонидовна (обговореннявнесок) (Проблемные вопросы)

Перейти до: Навігація, пошук

Межпредметні зв’язки

біологія, етика, фізичне виховання,психологія.

Тема навчального проекту

  «Психологічна характеристика підліткового віку. Умови, які сприяють психологічному розвитку підлітка»

Краткая аннотация проекта

  В цьому проекті вчитель звертає увагу на проблеми, характерні у підлітковому віці, на активні зміни в організмі та психіці підлітків.

Види роботи

тестування, анкетування, ситуаціонні завдання рольові ігри,дискусії.

ЦІЛІ

- ознайомити учнів з психологічними характеристиками підліткового віку; - проаналізувати проблеми, які характерні для цього віку; - розвивати свої вольові якості, такі як – сміливість, рішучість, ініціативність, уміння самостійно ставити перед собою цілі і прямувати до їх реалізації ; - вчитися оцінювати свої можливості, для того, щоб знайти своє місце в житті; - вчитися оцінювати , які особливості поведінки та особистісні якості допомагають або заважають досягати поставлених завдань.

Діяльність учнів

Перший етап: учні теоретично знайомляться з основними психологічними ознаками підліткового віку, оформлюють портфоліо за темою: «Не порозі дорослого життя». Вчитель дає учням список рекомендованої літератури, план оформлення портфоліо. Другий етап: згадати і оцінити свої попередні знання з 6 класу по даній темі. Визначити теми та завдання, на які слід звернути увагу. Разом сформувати цілі та завдання для досягнення успіху як у житті, так і на уроках. Третій етап: учні знаходять додаткову інформацію в інтернеті для дослідження своєї особистості, якостей характеру, самооцінки, інтелектуальних здібностей; вивчають свої емоції і почуття та їх вплив на організм підлітка. На початку учні створюють щоденники для запису своїх даних, та для власної рефлексії. Четвертий етап: робота за планом, допомога у плануванні проекту, свої пропозиції, консультація з вчителем. Під час роботи над проектом учні аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ним справляються. П’ятий етап:заключна частина. Учні розуміють, як важливо в підлітковому віці пізнавати себе, свій характер,здібності, почуття, емоції, самооцінку; як формування характеру і волі впливають на життєвий шлях людини і як позитивні якості людини сприяють подоланню труднощів у житті.

Учебные вопросы

"Які знання нам необхідні для освоєння геометричної різьби" "Що ми повинні вміти робити?" "Де ми можемо знайти інформацію?" "Які інструменти нам необхідні для роботи?"

План проведения проекта

Перед началом проекта: 1. Собрать все необходимые формы и разрешения - по использованию авторских материалов, разрешения от родителей и т.д 2. Описать использование компьютеров в классе. 3. Создать перечень необходимого оборудования - камера, сканер. 4. Зарезервировать время в компьютерном классе. 5. Сохранить закладки на любимые сайты Интернета в целях обеспечения легкого доступа к ним учеников. 6. Запланировать специальное мероприятие для демонстрации завершенной работы учеников. 7. Поместить статью в школьной газете или на веб-сайте школы о предстоящем проекте. 8. Разослать бюллетень или электронную почту родителям и руководителям общественных организаций о Вашем проекте.

В ходе проекта: 1. Позвонить гостям или добровольцам за несколько дней до их запланированного визита в класс. 2. Сделайть фотографии учеников в работе. 3. Проследить, чтобы веб-продукты, разработанные учениками использовались соответствующим образом. 4. Проводить мониторинг прогресса в разработке портфолио учеников.


После проекта: 1. Направить письма благодарности гостям/добровольцам/лицам, которые уделяли проекту время и ресурсы. 2. Организовать доступ к работам учеников, сохранённым в сети или на сайтах по сотрудничеству или на вики или высланных Вам по электронной почте, и предоставить им отзыв на их работу. 3. Назначить время презентации для школьного совета и др. организаций. 4. Интегрировать в будущие проекты те вопросы, которые расширили и дополнили основополагающие вопросы, поставленные в прошедшем проекте. 5. Подумать о следующем проекте, который будет эффективно интегрировать технологии. ==

Визитная карточка проекта

file://localhost/C:/Documents%20and%20Settings/User/Рабочий%20стол/Курси/Unit_Plan_-_Main.html

Публикация учителя

Перша сторінка Друга сторінка

Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся

[Файл:https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0BxhMCAwr2bXnNGUyMGRhZTQtY2FkYi00YmI2LWExMWUtMjQ1ODQ5ODU4YjM4&hl=en_US]

Пример продукта проектной деятельности учащихся

[1]

Материалы по формирующему и итоговому оцениванию

Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности

Полезные ресурсы

http://www.bing.com/search?q=Геометрична+різьба+по+дереву&src=IE-SearchBox&FORM=IE8SRC http://trudove.org.ua/

Проекты с аналогичной тематикой

Другие документы