Портфоліо Шайдевич А.Г.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:29, 23 серпня 2012, створена Polishuk (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Загальні особливості клімату Авсралії

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія материків і океанів

Навчальна тема (як записано в програмі)

Загальні особливості клімату Австралії[[1]]

Вік учнів, клас

12 років, 7 клас.

Стислий опис

Пошуково – дослідницька робота (проект). Тема за програмою: Загальні особливості клімату Австралії. Кліматичні пояси і типи клімату. 7 клас (Фізична географія материків і океанів). Учень:Пояснює причини переважання посушливого клімату на території Австралії. Називає основні типи клімату Австралії та їхню роль у формуванні вод суходолу.

Повний План вивчення теми

[[2]]


[[3]]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості стану погоди в зимовий період, використовуючи тематичну карту Австралії, сформуються в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожості особливостей клімату Австралії та Африки, навчаться аналізувати причини нерівномірного розподілу опадів взимку та влітку Австралії, працювати як вчені з плануванням, проведення досліджень як на клімат Австралії впливають кліматотвірні чинники.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

При вивченні теми: Загальні особливості клімату Австралії, учні використовують свій життєвий досвід, наявні уміння і мають різні мотиви та інтереси. Оцінка й розуміння попередніх знань, умінь та уявлень учнів допоможе учителеві розробити процес навчання таким чином, щоб змінити неправильне розуміння, здійснювати диференційоване навчання учнів та спиратися на попередній досвід . Коли учні постійно й своєчасно отримують відомості про те, як саме відбувається їх навчання, розуміють, що засвоїли добре, а над чим ще слід додатково працювати, то вони можуть узяти більшу відповідальність за власний процес навчання, самостійно здійснювати контроль результатів свого навчання та оцінювати шлях власного просування у навчанні. Таким чином, відбувається постійний зворотній зв’язок між учнем і вчителем при аналізі результатів навчання. Оцінювання, при якому здійснюється такий корисний зворотній зв'язок, показує учням, де є їхні конкретні «слабкі та сильні місця». Важливою метою шкільного оцінювання на сьогодні є поліпшення навчання та інформування про хід навчання учнів. Оцінювання не є одноразовою подією, а скоріше безперервним процесом упродовж виконаннями учнями проекту. Оцінювання початкових знань та навичок (оцінювання навчальних потреб учнів) та оцінювання впродовж всього виконання проектів лежить в основі оцінювання проектного навчання та забезпечують для учнів можливість продемонструвати свої знання багатьма способами. Таке оцінювання стає інструментом для вдосконалення та зростання, радше ніж тестування інтелектуальних здібностей та знань щодо засвоєних фактів. Оцінюються письмові, контрольні роботи,зроблені учнями презинтації.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Досліджують як на клімат материк Австралії впливають кліматотвірні чинники, чому Австралія – найсухіший материк.Вивчаючи клімат інших материків учні можуть порівняти клімат Африки та Австралії, за допомогою тематичних карт  з’ясують як розподіляється атмосферний тиск взимку на материку Австралія, і як розподіляється атмосферний тиск взимку  в Північній Америці.Учні раціонально використовують інтернет - ресурс (  шукають різноманітні графіки , діаграми, карти , фото, інформацію, яка необхідна).

В учнів виникало ряд запитань щодо зроблення проекту, але звичайно ми разом намагалися їх вирішувати. Зразок дуже допоміг. Але майже кожен учень створив свою учнівську роботу, вставляючи свою ізюминку щоб було цікаво.

Оцінювання відбуватиметься по – різному. Залежить від кількості слайдів зроблених, яка інформація була використана, тобто чи учень опрацьовував багато джерел інформації. Кількість діаграм, таблиць використаних учнем . Чи учень застосовував проблемні запитання, оформлення, кількість тексту.В залежності скільки учень виконав завдань. Дуже для вчителя головне самооцінка учня. Тобто на скільки він може оцінити свою роботу. Які труднощі виникали при підготовці до виконання цієї роботи, адже робота досить складна для чуня 7 класу. Чи учень сам подолав ці труднощі, можливо за допомогою вчителя.  Звичайно такі проекти не можна проводити кожний урок. Тому що  учням стане не цікаво. Але я ,вважаю, що проекти потрібно проводити після вивчення великих тем, або після узагальнення вивченої теми. Щоб кожен учень мав можливість попрацювати над конкретним питанням. Потрібна не всім учням допомога , але потрібна. Бо щоб створити учнівську роботу потрібно попрацювати , і вона повинна відповідати вікові категорії учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шайдевич Альона

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії(Географія)

Навчальний заклад

Грицівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Смт Гриців, Шепетівський район, Хмельницька область

Контактні дані

380987825625

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.08.2012 - 23.08.2012

Місце провведення тренінгу

Кабінет Інформатики

Тренери

Поліщук Марина Андріївна