Вітер змін

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Вітер змін

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Історія

Дотичні предмети: Географія, Інформатики, Історія середніх віків

Навчальна тема

Візантія ,Арабський світ та європейські держави в добу середньовіччя

Вік учнів, клас

Параллель 7-х класів, вік 13-14 років

Стислий опис

Навчальний проект розрахований для впровадження у паралелі 7-х класів. Тема для проекту обрана така: ”Візантія ,Арабський світ та європейські держави в добу середньовіччя”. В процесі виконання проекту учні будуть зайняті переважно дослідницькою роботою, в результаті якої кожна группа має представити електронні презентації, власні публікації, доповіді, фотогалереї та буклети.

Повний План вивчення теми

[План вивчення теми]

[План впровадження]

Навчальні цілі

Учень/учениця характеризує географічне положення вивчаємих країн у різні часи їх існування та історичний розвиток провідних держав середньовіччя; складає історичні портрети найвідоміших історичних діячів; визначає хронологічні межі; показує на карті основні напрямки походів та місця основних битв зазначеного періоду; пояснює основні поняття, співвідносить дати та події; називає особливості політичного,соціально- економічного розвитку та зовнішньої політики даних країн. Зазначені вміння і навички мають складати основу проектної діяльності, результатом якої мають бути презентації, буклети та усні доповіді.

Опис оцінювання

На початку проекту, для виявлення потреб учнів, заповнюється таблиця З-Х-Д ,в якій учні мають описати, що знають про держави середньовіччя, з якими їм доведеться працювати протягом вивчення теми.

На першому етапі, з метою встановлення навчальних цілей, вчитель використовує метод мозкового штурму, який також дає змогу вчителю оцінити попередні знання та уявлення учнів.

[Вступна презентація вчителя]

Впрдовж роботи над проектом застосовуються такі інструменти оцінювання: опитування ,виконання завдань контурних карт, тести, які допомагають визначити навчальні потреби учнів, а також відслідковувати їх прогрес у навчанні. Для оцінювання навчальних досягнень учнів планується виконання ними наступних видів роботи: біографічні презентації , фотогалереї, буклети, доповіді.

По завершенню вивчення теми буде проведено підсумкову контрольну роботу. Крім того проводиться взаємооцінювання роботи учнів у групах, з урахуванням того, який вклад зробив кожен учень і на скільки його вклад був цінним.

На завершальному етапі (етапі рефлексії) буде також використано метод мозкового штурму для того, щоб учні змогли порівняти поставлені цілі на початку роботи та її результати; оцінити власні здобуті знання та власний внесок у виконання проекту й внесок учнів по групі.


Діяльність учнів

Вивчення даної теми (протягом 8 уроків) буде проходити у формі саміту країн Європи, Візантії та Арабського світу VII – XV ст. Вчитель об’єднає клас у 7 груп, в залежності від тієї країни або регіону, з яким їм доведеться працювати (будь-яка з груп може обрати країну за власним бажанням). Питання та види робіт, які учні мають виконати, вони отримують на першому ж уроці. Також на першому уроці учні будуть ознайомлені з презентацією вчителя з даного проекту та прикладами тих робіт, які вони мають виконати в результаті вивчення теми.

Вся тема умовно поділяється на 3 блоки:

- вплив історичних постатей зазначеного періоду на перебіг подій епохи середньовіччя (результат вивчення – презентація);

- соціально – економічний розвиток країн Європи, Візантії та Арабського світу VII – XV ст.(має бути представлено буклет);

- політичний розвиток та зовнішня політика зазначених країн (усна доповідь).

Після виступу кожної групи учні інших груп мають поставити додаткові запитання, а наприкінці кожного уроку учні всіх груп мають відповісти на запитання вчителя, побудовані таким чином, щоб учні змогли знайти спільне та відмінне, позитивне та негативне.

[Звітна презентація учнів]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Нєженцева Яна Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історіі та права

Навчальний заклад

КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Маріупольської міської ради Донецької області"

Місто\село, район, область

м.Маріуполь

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07.08.2012 – 13.08.2012 р.

Місце провведення тренінгу

КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Маріупольської міської ради Донецької області"

м.Маріуполь

Тренери

Іванова Олена Леонідівна

Щуренко Олена Валеріївна