Портфоліо Давидової Наталії "Початкові хімічні поняття "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:55, 21 серпня 2012, створена Наталия5 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Початкові хімічні поняття

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Початкові хімічні поняття

Вік учнів, клас

13-14 лет, 7 клас

Стислий опис

В наше время компьютеры так глубоко проникли во все сферы нашей жизни, что жизнь без этой умной машины сложно себе представить. Наши дети родились и растут в мире, где компьютер такая же привычная вещь, как телевизоры, автомобили, электрическое освещение. То, что нам, взрослым, совсем недавно казалось чудом техники, для них вовсе не чудо, а просто любопытная вещь, с которой можно возиться как со всякой новой игрушкой. Однако родителей очень волнует влияние компьютера на здоровье их детей. Безопасен ли он? Пользу или вред приносит использование информационных технологий в жизни человека? И что необходимо для того, чтобы компьютер стал другом?

занимательная химия

Самооцінювання прикладу учнівської роботи Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання: контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, контрольний список для оцінювання навичок планування проекту , форму для оцінювання мультимедійної презентації, cамооцінювання прикладу учнівської роботи, форма оцінювання виконання групового завдання, форма оцінювання виконання групового завдання, контрольний список: вклад в групову роботу, контрольний список під час спостереження того, як учні вміють аналізувати під час виконання проектів і інших завдань На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д ,в якій учні мають описати, що знають з теми. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами. Оцінювання здійснюється за формою оцінювання учнівських презентацій, за допомогою чого учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту.

Повний План вивчення теми

1. Значение химии в жизни человека.

Химия и человек - Презентация учителя

вода - презентация

лекарства - презентация

пища - презентация

насекомые - презентация

гигиена и косметика - презентация


2. История химических знаний

история химии

3. Создание презентаций, буклетов и видеороликов

Навчальні цілі

Учень:

називає:

- Речовини. Чисті речовини і суміші.

- Атоми, молекули, йони. Хімічні елементи, їхні назви і символи.

-Поняття про періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва.

наводить приклади:

- застосування хімії у житті людини;


розпізнає:

- Прості й складні речовини.;

-Метали й неметали.

-Атомна одиниця маси. Відносна атомна маса хімічних елементів.

характеризує:

-Поняття про періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва.

робить висновок:

- про будову організмів як результат їх пристосування до умов середовища;

- про необхідність охорони рослин та рослинних угруповань;

володіє навичками 21 століття:

— творчістю і інноваційністю

— розвиває критичне мислення і вміння вирішувати проблеми

— розвиває комунікативні навички та навички співробітництва

— уміє працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички

— розвиває життєві та кар’єрні навички

— проявляє продуктивність та вміння з’ясовувати та враховувати кількісні показники

— проявляє лідерство та відповідальність

— життєві та кар’єрні навички

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають (про значення : Речовини. Чисті речовини і суміші.Атоми, молекули, йони. Хімічні елементи, їхні назви і символи.Атомна одиниця маси. Відносна атомна маса хімічних елементів.Поняття про періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва. ) відбувається при заповненні ними таблиці з-х-д.

Учні використовують: - Форма оцінювання виконання групового завдання. - Контрольний список процесу дослідження. Після на основі взаємооцінювання (Читання відповідей та коментарів в щоденнику дослідження), самооцінювання переходять до створення презентації.

Презентація вже оцінюється за іншою формою, Форма оцінювання презентації.)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя, учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, консультуються із учителем, об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал,

Завдання для роботи груп: 

1. «Презентация "ПИЩА"». Знайти інформацію про застосування хімії у Їжі

2. « Ліки» . Знайти інформацію про застосування хімії у лікарській діяльності

3. «Вода». Знайти інформацію про хімію води.

Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські презентації, за допомогою програми Camtasia Studio 7створюють відеоролики. Ознайомити учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери