Користувач:Ludmilakoles
Зміст
- 1 Про мене
- 2 Мій внесок
- 3 Назва проекту
- 4 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 5 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 6 Вік учнів, клас
- 7 Стислий опис
- 8 Повний План вивчення теми
- 9 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 10 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 11 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 12 Відомості про автора
- 13 Відомості про тренінг
Про мене
Прізвище, ім'я по батькові
Колесникова Людмила Миколаївна
Місце праці
Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5
Посада
Вчитель математики та фізики
Мій внесок
Мої проекти
Мої файли
Мої закладки
Назва проекту
"Тепло чи холодно?"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет:фізика. Інші навчальні предмети:природознавство, математика, інформатика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
"Будова речовини"
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років.
Стислий опис
КласVII Назва теми з програми:”Будова речовини” Основні види діяльності учнів: I Екскурсія на метеостанцію. 1 Знайомство з персоналом,з його задачами та обов'язками. 2 Знайомство з обладнанням метеостанції та призначенням кожного приладу. 3 Звіт про побачене в ході екскурсії. II Добування та обробка інформації стосовно теми. III Продукт проектної діяльності учнів: 1 Робота групи теоретиків. 2 Робота групи дослідників 3 Робота групи практиків Дослідження в рамках проекту допоможуть розширити знання учнів з питань,пов’язаних з поняттям температури, навчать шукати і раціонально відбирати матеріал стосовно теми проекту, грамотно компанувати його, аналізувати отримані результати. Робота учнів в процесі реалізації проекту дасть можливість проявити ініціативу в організації навчального співробітництва, навчить проектувати власну навчальну діяльність. Предмет, навчальна тема
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Результатами виконання даного проекту мають стати слідуючі знання, вміння та навички: Учень зможе: - називати імена видатних вітчизняних та зарубіжних фізиків, причетних до винаходу та вдосконалення термометра; - розрізняти види термометрів та вміти ними користуватися при вимірюванні температури тіл; -розрізняти значення фізичної величини-температури та її одиниці вимірювання-градуса; -знати одиницю температури-КЕЛЬВІН (1К), яку визнано Міжнародною системою одиниць (СІ) за основну; -обгрунтовувати історичний характер розвитку фізичного знання (наприклад, з історії термометра); -навчитися спостерігати фізичні явища і процеси, пов’язані зі зміною температури повітря в навколишньому середовищі, а також явища, відтворені в лабораторних умовах; -будувати графіки зміни температури повітря, діаграми випадання опадів; -аналізувати накопичений дослідницький матеріал, опрацьовувати його та робити висновки; -проводити узагальнення і відкривати закономірності на основі аналізу часткових прикладів, експерименту, висувати гіпотези, робити необхідні перевірки; -вміти користуватися різними джерелами інформації, правильно оцінювати достовірність відомостей; -переконатися у можливості пізнання та дослідження природи, у необхідності дбайливого ставлення до навколишнього середовища; -як кінцевий результат, використати набуті знання з фізики та природознавства для опису і рішення задач майбутньої професійної діяльності.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
На початку роботи над проектом проводиться аналіз первинних знань та інтересів учнів. Формуюче оцінювання ,, стартових’’ знань проводиться у формі фронтальної бесіди. Потім вчитель показує мотиваційну презентацію з метою виявлення первинних знань, досвіду та інтересів учнів. На підставі цих заходів учні визначаються з вибором группи за інтересами. Пропонуються список тем досліджень та критерії оцінювання досліджень учнів. Семикласники проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака), розподіляють ролі , разом з учителем обговорюють план впровадження проекту. У подальшій роботі учні, працюючи в групах, використовують листи планування роботи в групі, разом обговорюють отримані результати, заповнюють картки просування роботи груп по проекту. В процесі роботи над проектом проводяться консультації для учнів. Консультантами є учитель та обдаровані діти, які керують роботою груп. Представлення результатів виконання проекту проводиться на підсумковій конференції. Запрошеними на це засідання є і батьки учнів. Захист проекту учні демонструють і на методичному засіданні вчителів природничого циклу, батьківській конференції.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
М3 Плануючи виконання проекту на листопад-грудень 2011р, учням заздалегіть було запропоновано відслідкувати зміну температури повітря в нашому місті на протязі двох місяців: лютого та березня, тобто з переходом зими на весну. Пізніше (в листопаді-грудні) вони проаналізували зміну температури повітря з переходом осені на зиму. В процесі екскурсії на метеостанцію учні знайомляться з переліком приладів, необхідних для роботи метеорологів, а потім шукають відомості про кожен побачений прилад в довідковій літературі або в Інтернеті. М4 З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь та навичок, здійснюється в процесі проведення вступної бесіди з учнями та їх батьками, а також при обговоренні вступної презентації, до якої включено не лише навчальні питання теми, а й питання-проблеми.При обговоренні всіх питань з’ясовується об’єм вже набутих знань по темі, а також потреби учнів у накопиченні нових знань. М5-6 Група теоретиків шляхом пошуку інформації в Інтернеті готує доповідь та реферати з питань, пов’язаних з поняттям температури, уточнює основні поняття до теми, обробляє інформацію про історію вдосконалення термометра. Группа дослідників шукає відомості про вплив температури на живі організми, про врахування температури в різних галузях народного господарства. Учні-практики знаходять зразки побудови графіків та діаграм і використовують їх для побудови графіків зміни температури повітря та діаграм випадання опадів. М7 Учні переглядають, обговорюють і відпрацьовують презентацію, створену вчителем.Для створення власних робіт вони звертаються до висвітлених в презентації питань, прагнуть дати відповіді на них, доповнити роботу необхідною інформацією та ілюстраціями. М8 Навчальний проект включає засоби всебічного оцінювання усіх поставлених завдань. При оцінюванні передбачається чіткий, тісний зв’язок між навчальними цілями проекту та критеріями оцінювання знань та вмінь учнів, одержаних при його реалізації. М9 При виконанні проекту учні об’єднуються в групи за здібностями, нахилами, задатками, рівнем розвитку, інтелектом, майбутьнім професійним інтересом. Слабшим дітям під час виконання ними завдань надається індивідуальна допомога, або ж їм даються окремі, посильні для них завдання. Обдаровані діти володіють навичками самостійної роботи, потребують завдань підвищеної складності, корекці їхньої роботи, періодичного контролю навчальної діяльності. Для всіх учнів застосовується самооцінювання, оцінювання однокласниками та вчителем згідно критеріїв оцінювання. Робота дітей відслідковується при заповненні карток просування по проекту. М10 Рекомендації та пам’ятки для учнів: 1 Пошук інформації в мережі Інтернет; 2 Як працювати над завданням; 3 Лист-контроль за виконанням проекту; 4 Вимоги до проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Людмила Колесникова
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики та фізики
Навчальний заклад
Амвросіївська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 5
Місто\село, район, область
Місто Амвросіївка, Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Листопад - грудень 2011
Місце проведення тренінгу
Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5
Тренери
Нікітенко Лариса Вікторівна