Користувач:Ludmilakoles
Зміст
- 1 Про мене
- 2 Мій внесок
- 3 Назва проекту
- 4 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 5 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 6 Вік учнів, клас
- 7 Стислий опис
- 8 Повний План вивчення теми
- 9 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 10 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 11 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 12 Відомості про автора
- 13 Відомості про тренінг
Про мене
Прізвище, ім'я по батькові
Колесникова Людмила Миколаївна
Місце праці
Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5
Посада
Вчитель математики та фізики
Мій внесок
Мої проекти
Мої файли
Мої закладки
Назва проекту
"Тепло чи холодно?"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет:фізика. Інші навчальні предмети:природознавство, математика, інформатика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
"Будова речовини"
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років.
Стислий опис
КласVII Назва теми з програми:”Будова речовини” Основні види діяльності учнів: I Екскурсія на метеостанцію. 1 Знайомство з персоналом,з його задачами та обов'язками. 2 Знайомство з обладнанням метеостанції та призначенням кожного приладу. 3 Звіт про побачене в ході екскурсії. II Добування та обробка інформації стосовно теми. III Продукт проектної діяльності учнів: 1 Робота групи теоретиків. 2 Робота групи дослідників 3 Робота групи практиків Дослідження в рамках проекту допоможуть розширити знання учнів з питань,пов’язаних з поняттям температури, навчать шукати і раціонально відбирати матеріал стосовно теми проекту, грамотно компанувати його, аналізувати отримані результати. Робота учнів в процесі реалізації проекту дасть можливість проявити ініціативу в організації навчального співробітництва, навчить проектувати власну навчальну діяльність. Предмет, навчальна тема
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Результатами виконання даного проекту мають стати слідуючі знання, вміння та навички: Учень зможе: - називати імена видатних вітчизняних та зарубіжних фізиків, причетних до винаходу та вдосконалення термометра; - розрізняти види термометрів та вміти ними користуватися при вимірюванні температури тіл; -розрізняти значення фізичної величини-температури та її одиниці вимірювання-градуса; -знати одиницю температури-КЕЛЬВІН (1К), яку визнано Міжнародною системою одиниць (СІ) за основну; -обгрунтовувати історичний характер розвитку фізичного знання (наприклад, з історії термометра); -навчитися спостерігати фізичні явища і процеси, пов’язані зі зміною температури повітря в навколишньому середовищі, а також явища, відтворені в лабораторних умовах; -будувати графіки зміни температури повітря, діаграми випадання опадів; -аналізувати накопичений дослідницький матеріал, опрацьовувати його та робити висновки; -проводити узагальнення і відкривати закономірності на основі аналізу часткових прикладів, експерименту, висувати гіпотези, робити необхідні перевірки; -вміти користуватися різними джерелами інформації, правильно оцінювати достовірність відомостей; -переконатися у можливості пізнання та дослідження природи, у необхідності дбайливого ставлення до навколишнього середовища; -як кінцевий результат, використати набуті знання з фізики та природознавства для опису і рішення задач майбутньої професійної діяльності.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
На початку роботи над проектом проводиться аналіз первинних знань та інтересів учнів. Формуюче оцінювання ,, стартових’’ знань проводиться у формі фронтальної бесіди. Потім вчитель показує мотиваційну презентацію з метою виявлення первинних знань, досвіду та інтересів учнів. На підставі цих заходів учні визначаються з вибором группи за інтересами. Пропонуються список тем досліджень та критерії оцінювання досліджень учнів. Семикласники проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака), розподіляють ролі , разом з учителем обговорюють план впровадження проекту. У подальшій роботі учні, працюючи в групах, використовують листи планування роботи в групі, разом обговорюють отримані результати, заповнюють картки просування роботи груп по проекту. В процесі роботи над проектом проводяться консультації для учнів. Консультантами є учитель та обдаровані діти, які керують роботою груп. Представлення результатів виконання проекту проводиться на підсумковій конференції. Запрошеними на це засідання є і батьки учнів. Захист проекту учні демонструють і на методичному засіданні вчителів природничого циклу, батьківській конференції.