Мій портфоліо за 1о версією "я і архіватор
Зміст
Назва проекту
"Я архіватор"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Архівація файлів
Вік учнів, клас
15 років
Стислий опис проекту
Учні беруть файли різних форматів та архівують їх різними архіваторами. Після даного дослідження учні повинні зробити висновок щодо того які формати краще архівуються, які програми-архіватори краще архівують. Які є методи стиску? Учні користуються електронними таблицями для сортування, організації й оцінки результатів дослідження для вироблення рекомендацій з використання того чи іншого архіватора.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
В процесі роботи над проектом, учні: • формують знання щодо поняття «архівація», процесу архівації, факторів впливу на архівацію • сформувують уявлення про принципи стискання інформації • визначать необхідність і доцільність стискання даних • навчаться розпізнавати файли архівів використовути програму-архіватор для створення й розпакування архівів у форматі rar та zip архівувати та розархівовувати файли і папки додавати файли і папки до наявних архівів та видаляти їх з архівів працювати з програмами-архіваторами навчитись організовувати експеримент (планування, проведення, аналіз результатів, вироблення рекомендацій) в команді, спілкуватись та обмінюватись результатами шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет безпечно працювати на інформаційних магістралях дотримуватися законів про авторські права, набудуть знання щодо збереження авторських прав створювати і вести блоги, в яких будуть проводитись обговорення, містити ідеї, результати експериментів та рекомендації використовувати електронні таблиці для збору, сортування та демонстрації даних створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійними засобам • вдосконалять навички спілкування в групі, усвідомлення власних психологічні бар`єрів у спілкуванні
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель ознайомлює учнів з поняттям «метод проектів» та роздає їм буклет про метод проектів. Потім пропонує форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення самооцінювання. В процесі роботи над проектом учні описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.