Портфоліо Фізика на ігровому майданчику

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:41, 17 липня 2012, створена GeKa (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Фізика на ігровому майданчику

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, математика, географія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Механічний рух

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Фізика на ігровому майданчику Учні в 8 класі вивчають фізику, але вони ще діти і з задоволенням відвідують дитячі ігрові майданчики, зокрема коливаються на гойдалці. Одне з питань, що може їх зацікавити, чи зміниться частота коливань гойдалки, якщо там не один учень, а два? На це питання відповідь дає фізика. За допомогою не складних вимірювань і приладів учні досліджують, чи залежить частота коливань від маси. Від чого змінюється частота коливань? Учні знайомляться спочатку з простими механічними коливаннями, а потім в результаті досліджень виявляють, що існують і інші види коливань. В ідеалі зробити висновок – життя на планеті підпорядковується законам коливного руху.

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі

1. Учні повинні вміти оцінити свої первинні знання, що вони знають і вміють 2.Поставити мету досліджень. 3. Вміти вести спостереження. 4. Навчитися вимірювати час, частоту коливань. 5. Навчитися порівнювати отримані результати та робити висновки.

Опис оцінювання

До початку проекту Для успішного проведення проекту визначити потреби учнів. Скласти план оцінювання. Проаналізувати матеріали про вибір стратегій та їх використання в проектній діяльності, використати критерії оцінювання та інструменти оцінювання. Розробити форму оцінювання учнівської підсумкової роботи, результатів роботи в групі, оцінити приклад учнівської роботи на відповідність цілям запланованого навчального процесу. Створити план оцінювання, заповнити графік оцінювання. Провести з учнями анкетування, фізичний диктант щодо визначення вмінь працювати творчо та у групі для успішної роботи над проектами та заповнити таблиці З-Х-Д. Впродовж роботи над проектом Ознайомити з журналом оцінювання учнівських робіт. Запропонувати учням заповнити лист планування роботи в групі. Ознайомити учнів з критеріями оцінювання презентації, рекламного буклету, портретної галереї. Провести рефлексію щодо роботи над проектом. Наприкінці роботи над проектом Надати учням листи для самооцінки, оцінки роботи групи, критерії оцінювання мультимедійної презентації до проекту, критерії оцінки якостей учнів під час захисту проекту, форму для взаємооцінювання презентації учнями іншої групи. Провести анкету з батьками. Запропонувати написати відгук на роботу однокласника. Рефлексія – завершення таблиці «З-Х-Д». Проведення тестування для оцінювання знань з теми.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Клюжний Геннадій Володимирович

Фах, навчальний предмет

учитель фізики

Навчальний заклад

Лохвицька гімназія №1

Місто\село, район, область

Лохвиця Полтавської області

Контактні дані

mailto:geka37200@gmail.com

mailto:kgennadiy@ukr.net

mailto:kgennadiy37200@hotmail.com

Мій блог

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9 - 14 липня 2012 року

Місце проведення тренінгу

м. Полтава ПОІППО

Тренери

Тимчук Олександр Валерійович