Портфоліо Мельник Євген на тему: "Комп'ютерні віруси"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:22, 11 липня 2012, створена Mev007 (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Комп’ютерні віруси

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика. Біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Інформатика. Тема "Комп'ютерні віруси та антивірусні програми". Біологія Тема "Віруси"

Вік учнів, клас

9 клас (14-15 років)

Стислий опис проекту

Працюючи над цією темою, учні 9 класу роблять перші кроки у вивченні комп’ютерних вірусів, набувають ґрунтовні знання, виробляють уміння і навички лікування комп’ютерів, заражених вірусами. Школярі знайомляться з різними типами комп’ютерних вірусів та наслідками їх зараження.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми: "Комп'ютерні віруси"

Навчальні цілі

Вивчивши цю тему учні дізнаються: що таке комп’ютерні віруси, до яких наслідків може привести зараження комп’ютерними вірусами, які типи комп’ютерних вірусів існують та чим вони відрізняються один від одного. Вивчать різні методики лікування комп’ютерів, заражених вірусами, познайомляться з різноманітними антивірусними програмами та застосують їх на практиці.

Опис оцінювання

Використовуються анкетування впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, розуміють Основні запитання, головну ідею та інші важливі проблеми теми. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допогою Таблиці З-Х-Д. Під час наповнення та пошуку інформації на сайт керуються документами. Ці документи допоможуть їм аналізувати власне бачення проблематики теми та самого навчання вцілому. В процесі роботи над блогом учні створюють публікацію та керуються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. В підсумку роботу учнів оцінюють як вони самі (само оцінювання з використанням Форми самооцінювання), так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання та презентують свій блог.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Учитель повинен: 1. Для цього учитель демонструє власну публікацію, яка познайомить учнів з видами комп’ютерних вірусів, навчить розпізнавати ці віруси. Комп’ютерна публікація про різноманітні наслідки дії вірусів, ознаки появу вірусів Публікація «Гігабайт». Пересвідчитись чи розуміють учні різницю між термінами файл та папка, комп’ютерний вірус та природній вірус. 2. Навчити учнів користуватися антивірусними програмами, вміти їх якісно використовувати при роботі з персональним комп’ютером. 3. Розвивати вміння виділяти головне у розглянутому матеріалі, порівнювати, узагальнювати, логічно викладати свої думки; 1 тиждень роботи над проектом Учні виконують наступні завдання: Ознайомлюються з поняттям «комп’ютерний вірус» в різних джерелах (підходить підручник, Інтернет, інші друковані джерела). Після цього вони знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про: особливості завантажувальних і файлових вірусів, макровірусів, мережних вірусів, вірусів-хробаків і троянських програм, а також про відмінності між вірусами та троянськими програмами. 2 тиждень роботи над проектом Під час пошуку інформації в Інтернеті учні створюють презентації про типи вірусів, їх особливості та антивірусні програми, користуючись контрольним списком для презентацій, розробленими вчителем. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності, проходять тестування за розробленими вчителем формами тестів. 3 тиждень роботи над проектом Учні узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого хід, а також результати своєї роботи представлять в вибраній ними формі. Протягом усієї роботи над проектом вчитель нагадує учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мельник Євген Вікторович

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Великобагачанська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

смт. Велика Багачка, Полтавська обл.

Контактні дані

E-Mail vb-school@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 09.07.2012 р. по 14.07.2012 р.

Місце проведення тренінгу

ПОІППО, м. Полтава

Тренери

Тимчук О.В.