Учнівська вікі-сторінка з ХІМІЇ
Зміст
Назва проекту
Роль вуглеводів в житті людини
Автори проекту
11 клас, Стратейчук С., Стратейчук І., Фокшанська Н.
Тема дослідження
Вуглеводи. Глюкоза. Будова глюкози як альдегідоспирту. Циклічна форма глюкози. Хімічні властивості глюкози: повне і часткове окиснення, відновлення, взаємодія з гідроксидами металічних елементів, бродіння (спиртове і молочнокисле), естерифікація. Короткі відомості про фруктозу, рибозу та дезоксирибозу. Сахароза, її склад, будова. Хімічні властивості: гідроліз, утворення сахаратів. Крохмаль. Будова крохмалю. Хімічні властивості: гідроліз (кислотний, ферментативний), реакція з йодом. Целюлоза. Будова целюлози. Хімічні властивості: окиснення, гідроліз, естерифікація, термічний розклад. Поняття про штучні волокна на прикладі ацетатного волокна. Біологічне значення вуглеводів.
Проблема дослідження
Для учнів 11 класу пропонується виконання проекту з хімії на тему "Вуглеводи".
Гіпотеза дослідження
Цей проект розрахований на 6-7 уроків, по закінченню якого учні повинні ствердити або спростувати тезу "Користь та шкода вуглеводів". Для цього клас поділяємо на три групи, які отримують завдання і працюють паралельно.
Мета дослідження
Навчити учнів використовувати знання,отримані при вивченні теми;узагальнити та систематизувати знання учнів з теми уроку;сприяти розвитку творчого та критичного мислення,ініціативи,відповідальності. Прект цікавий для школярів тим, що дає змогу проявити себе з того чи іншого предмету, оскільки шукаючи відповіді на питання, учні опрацьовують матеріал не тільки з хімії, а й з біологія, георгафії і т.д.
Результати дослідження
Отримані результати спільної праці оформляються у вигляді буклетів, презентацій, роботи на Wiki-сторінці.
Висновки
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Навчити учнів культурі електронного спілкування, в учнів буде формуватися вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію. Спонукати до розуміння підґрунтя та базових засад правових питань, пов’язаних з доступом до та з використання інформації. Навчити учнів використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації; вміти ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлювання. Розвивати вміння пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності. Навчити учнів самооцінюванню, взаємооцінюванню згідно з чітко визначеними критеріями. Виховувати в учнях використання сильних сторін інших для досягнення спільної мети. В учнів буде формуватися вміння працювати в групах. В учнів буде формуватися усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання.