Портфоліо Кривнюк Катерини Іванівни з теми "Лікарські рослини"
Зміст
Назва проекту
Лікарські рослини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія,географія,екологія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Охорона природи.
Вік учнів, клас
13 років,7 клас.
Стислий опис проекту
Основна ідея проекту полягає у розвитку у учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію,аналізувати та класифікувати її, обговорювати результати досліджень. Отримавши завдання з учительського веб-сайту,учні,розділившись на групи,повинні відшукати інформацію в Інтернеті про лікарські рослини та підготувати свою власну презентацію,публікацію на веб-сайт. Результатами цього конкурсу учні будуть постійно поновлювати свій веб-сайт.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
1-й етап: Зацікавити учнів складною суспільною проблемою «Рослини - лікарі». Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми «Інформація та інформаційні процеси». Виробити навички рольової поведінки та розподіляти між собою завдання. 2-й етап: Розвинуть комунікативні навички. Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних. Розвиток навички, а саме вміння робити висновки. 3-й етап: Удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами. Вчаться встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критикувати, добирати та ранжувати за критеріями. 4-й етап: Формування навичок оцінювання достовірності даних на веб-сайтах за визначеними критеріями. Розвивають навики мислення: аналіз та оцінювання за критеріями. 5-й етап: Розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки. Навчитися планувати презентацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо). 6-й етап: Удосконалення умінь та навичок створення мультимедійної презентації, публікації (інформаційного бюлетеня) та веб-сайту. Розвиток вмінь коротко і ясно висловлювати свої думки, структурувати тестову інформацію, підбирати яскраві та цікаві малюнки до тексту. Розвиток вмінь аргументувати та доводити свою думку. Розвиток навичок публічного виступу. Створюючи публікації та веб-сайти учні набувають інформаційної культури вмінь посилатися на друковані та Інтернет-видання. Вчаться сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги.
Опис оцінювання
Основними функціями оцінювання навчальних досягнень учнів основної та старшої школи є:
контролююча - визначає рівень досягнень кожного учня (учениці), готовність до засвоєння нового матеріалу, що дає змогу вчителеві відповідно планувати й викладати навчальний матеріал; навчальна - сприяє повторенню, уточненню й поглибленню знань, їх систематизації, вдосконаленню умінь та навичок; діагностико-коригувальна - з'ясовує причини труднощів, які виникають в учня (учениці) в процесі навчання; виявляє прогалини у засвоєному, вносить корективи, спрямовані на їх усунення; стимулювально-мотиваційна - формує позитивні мотиви навчання; виховна - сприяє формуванню умінь відповідально й зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю й самоконтролю, рефлексії навчальної діяльності.
При оцінюванні враховуються:
характеристики відповіді учня: правильність, логічність, обґрунтованість, цілісність; якість знань: повнота, глибина, гнучкість, системність, міцність; сформованість загальнонавчальних та предметних умінь і навичок; рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, абстрагувати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо; досвід творчої діяльності (вміння виявляти проблеми та розв’язувати їх, формулювати гіпотези); самостійність оцінних суджень. Знання є складовою умінь учнів діяти. Уміння виявляються в різних видах діяльності і поділяються на розумові і практичні.
Навички - дії доведені до автоматизму у результаті виконання вправ. Для сформованих навичок характерні швидкість і точність відтворення.
Цінностні ставлення виражають особистий досвід учнів, їх дії, переживання, почуття, які виявляються у відносинах до оточуючого (людей, явищ, природи, пізнання тощо). У контексті компетентнісної освіти це виявляється у відповідальності учнів, прагненні закріплювати позитивні надбання у навчальній діяльності, зростанні вимог до свої навчальних досягнень.