Портфоліо Зборовської Л.М. з теми "Метод інтервалів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:31, 14 червня 2012, створена Lzborovska (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Метод інтервалів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра, дотичний предмет інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Алгебра, навчальна тема «Розв’язування нерівностей»

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис

Перед початком роботи над проектом вчитель знайомить дітей і роздає буклети Публікація

для батьків про суть, особливості і результати навчальної діяльності методом проектів.

Оскільки пошук інформації в основному дітям треба здійснювати в Інтернеті в цілях безпечного користування всесвітньою мережею і збереження авторських прав вчитель повинен одержати дозвіл від батьків для публікації роботи учня в Інтернеті. Дозвіл

Проект здійснюється в 9 класі за навчальною темою «Розв’язування нерівностей» впродовж 5 уроків (для класів природничого напрямку). На першому уроці вчитель знайомить учнів з методом інтервалів розв’язування нерівностей, складає алгоритм розв’язування, звертає увагу особливості рисунків, закріплює матеріал шляхом розв’язування нерівностей, використовує в роботі вступну презентацію Вступна презентація.

На другому уроці здійснюється тестування рівня обізнаності із методом інтервалів.Опитування.

В залежності від результатів опитування учитель формує групи для роботи над проектом. Це такі теми груп «Розв’язування цілих нерівностей», «Розв‛язування дробово-раціональних нерівностей», «Розв‛язування нерівностей, які містять знак модуля», «Побудова графіків функцій», «Розв‛язування нерівностей з параметром». В групах повинно бути 5-6 учнів приблизно однакового рівня обізнаності. Перед групою ставиться конкретна задача по розв’язуванню нерівностей, діти працюють спільно, результати заносять в презентації. На п’ятому уроці, уроці узагальнення знань учні захищають свої проекти.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Учні після закінчення теми навчаться розв’язувати цілі, дробово-раціональні нерівності методом інтервалів, засвоять метод інтервалів для нерівностей і рівнянь, що містять знак модуля, вироблять навик побудови графіків функцій за допомогою методу інтервалів, познайомляться із методами розв’язування нерівностей з параметрами.

Закріплять вміння працювати з інформаційно-комунікаційними технологіями, вмітимуть працювати із сервісами інтернету, оцінювати веб-сайти, а також здобудуть навики оцінювання свої однокласників при цьому вони будуть дотримуватись положенням про авторське право.

Як результат роботи учні створюють wiki-сайт чи презентацію, які самостійно оцінюють.

З метою правильної організації самостійної роботи учні використовують матеріали фасилітації.Презентація для фасилітації '

Опис оцінювання

На початку проекту роздаю таблиці ЗХЯД. Учні заповнюють талицю. Діти ознайомлюються з проектами, проходять анкетування.Як результат діяльності учні створюють проектні роботи в грипах, це може бути презентації чи вікі-сторінки. Після повного ознайомлення і захисту проектів, діти закінчують роботу з таблицями ЗХЯД. Для одержання кінцевого результату учні складають критерії самооцінювння, на останньому уроці проводять само оцінювання роботи учнів.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На перший урок вчитель створює вступну презентацію, ознайомлює учнів із методом інтервалів, закріплює вміння розв‛язування нескладних нерівностей цим методом, на другому уроці діти дають відповіді на питання мережевого опитувальника, на його основі формуються групи роботи над проектом (всього 5 груп). Ще два уроки діти формують навик розв’язування нерівностей, на пятому уроці відбувається захист проектів. Для роботи над проектами учні використовують різні засоби підручники, збірники, Інтернет, з метою правильної організації самостійної роботи учні використовують матеріали фасилітації. . Це пошук розв’язання цікавих нерівностей нестандартними способами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери