Портфоліо "1941 рік у творах донецьких письменників"
Зміст
Назва проекту
« 1941 рік у творах донецьких письменників»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література. Технологія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Література рідного краю
Вік учнів, клас
10 клас, 15-16 років
Стислий опис
Це проект з української літератури для 10 класу. Буде реалізований під час вивчення теми «Література рідного краю» та в позаурочний час. При вивченні теми учні досліджують історичне минуле свого краю часів Великої Вітчизняної війни через вивчення творів письменників – земляків і створюють відеофільм для демонстрації під час зустрічі з ветеранами. Для цього вчитель на початку роботи оголошує завдання, потрібний кінцевий продукт та критерії оцінювання роботи, знайомить учнів з інструментами оцінювання.
Кінцевий продукт: відеофільм
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
вивчення творів донецьких письменників шляхом пошуку, дослідження, аналізу; використання додаткового ресурсу для якісного вивчення теми; інтерпретація подій описаних у творах шляхом створення власного продукту (ролік);
Діяльність учнів
На початку проекту,під час презентації, учитель оголошує тему проекту та пропонує учням роботу з таблицями «ЗХД», пропонує кожній групі орієнтовний перелік завдань: Завдання: І ГРУПА підгрупа «Літературознавці» 1) серед письменників України необхідно визначити письменників-земляків; 2) серед творів письменників-земляків вибрати ті, які присвячені подіям ВВВ; 3) серед визначених творів обрати 3, в яких йдеться про початок ВВВ; підгрупа «Сценаристи» 1) ознайомитися з обраними творами; 2) проаналізувати, як у трьох різних художніх творах зображений образ початку Великої Вітчизняної війни? 3) спираючись на аналіз написати свій сценарій; ІІ ГРУПА підгрупа «Режесерів - постановників» 1) ознайомитися зі сценарієм; 2) спираючись на сценарій, підібрати акторів та розпочати репетиції; 3) продумати деталі оформлення сцени, занотувати вимоги і довести до відома гримерів, декораторів, костюмерів; підгрупа «Гримери, декоратори, костюмери» 1) підготувати декорації та облаштувати ними сцену; 2) підготувати костюмерні реквізити; 3) продумати деталі гриму, підготувати всі необхідні речі; підгрупа «Актори» 1) ознайомитися зі сценарієм; 2) вивчення рольових тестів; 3) репетиції; підгрупа «Медіа» 1) відзняти ігрові моменти; 2) обрати найкращі і змонтувати іх у фільм; 3) висвітлити це у пресі, інтернеті.
Учні ознайомившись із завданням проекту, самостійно обирають до якої групи вони будуть належати відповідно їх зацікавлень, вмінь, навичок, здібностей, навчальних потреб.
Критерії оцінювання роздаються учням кожної групи відповідно до їх завдань. Учитель пояснює та коментує їх.
Кожна група пише власний план впровадження проекту, який повинен відповідати поставленому завданню, містити інформацію про те, що необхідно здійснити до початку виконання
проекту, що необхідно здійснити упродовж виконання проекту , що необхідно здійснити наприкінці навчального проекту,хто буде це робити або хто буде допомагати, коли це необхідно зробити?
І ТИЖДЕНЬ- І етап
Працює І група. Кінцевий результат І етапу – сценарій.
ІІ ТИЖДЕНЬ – ІІ етап.
працює ІІ група. Кінцевий результат ІІ етапу – відеофільм.
ІІІ ТИЖДЕНЬ – ІІІ етап.
Підсумки роботи проекту - презентація відеофільму на святі Перемоги 9 травня
Під час роботи у проекті учні будуть використовувати інтернет для пошуку потрібної інформації, організовувати спілкування (блоги, чати), обмін, передачу найденої інформації (ел. Пошта), анонсування і рекламу кінцевого продукту(сайт школи, власні блоги, сайт міста). Учитель надає учням приклад учнівської роботи, на який учні можуть спиратися при виконанні своєї: можуть зробити так само, можуть використати якісь моменти, можуть взагалі придумати щось своє (творчість), але обов’язкові елементи повинні бути присутні. Учнівська робота повинна відповідати критеріям оцінювання.
Відомості про автора
Ім,я прізвище
Войтенко Алла Василівна