Wiki-сторінка учнів з теми "Навчання в інтернеті"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:44, 30 травня 2012, створена R.belmega (обговореннявнесок) (Мета дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Відкритий простір знань


Автори проекту

Учні 10 класу

Тема дослідження

Навчання в інтенеті

Проблема дослідження

Визначити

  • як навчання в інтернеті допоможе учня поглибити свої знання з профільних предметів
  • які мережеві ресурси є найбільш ефективні
  • переваги та недоліки навчання в інтернеті

Зробити класифікацію ресурсів інтернету для навчання в ньому

Гіпотеза дослідження

Практично відразу з розвитком глобальної мережі почали створюватися різні освітні сайти, онлайн бібліотеки для поглиблення навчання з профільних предметів. На сьогоднішній день всі ці механізми перетворилися в потужніші системи. Завдання користувача є пошук та класифікація інтернет ресурсів, які допоможуть у навчанні. При цьому необхідно пам'ятати, що незважаючи на все більшу популяризацію дистанційного навчання, основою системи традиційного навчання все ще залишається очна форма.

Мета дослідження

  • Повторити, систематизувати і узагальнити знання, уміння й навички учнів по темі, використовувати мережу інтернет для навчання з профільних предметів;
  • Розвивати логічне мислення;
  • Сформувати поняття веб-енциклопедій, дистанційного навчання;

Результати дослідження

Навчання - це цілеспрямований, систематичний, організований процес озброєння знаннями, вміннями, навичками, а освіта - це результат навчання, виховання і розвитку особистості. Дистанційне навчання є формою одержання освіти, поряд з очною і заочною, при якій в освітньому процесі використовуються кращі традиційні та інноваційні методи, засоби і форми навчання, засновані на комп'ютерних і телекомунікаційних технологіях.

У системі освіти навчання в інтернеті відповідає принципу гуманістічності, згідно з яким ніхто не повинен бути позбавлений можливості навчатися через бідність, географічної або тимчасової ізольованості, соціальної незахищеності і неможливості відвідувати освітні установи в силу фізичних недоліків чи зайнятості виробничими й особистими справами. Будучи наслідком об'єктивного процесу інформатизації суспільства та освіти і вбираючи в себе кращі риси інших форм, ДН ввійшло в ХХI століття як найбільш перспективна, синтетична, гуманістична, інтегральна форма одержання освіти.

Навчання в інтернеті - нова організація освітнього процесу, що базується на принципі самостійного навчання студента. Середа навчання характеризується тим, що учні в основному, а часто і зовсім, віддалені від викладача в просторі і (або) в часі, в той же час вони мають можливість в будь-який момент підтримувати діалог за допомогою засобів телекомунікації.

Переваги та недоліки навчання в інтренеті

Спочатку відзначимо плюси навчання в інтернеті

  • Технологічність - навчання з використанням сучасних програмних і технічних засобів робить електронне освіта ефективнішим. Нові технології дозволяють зробити візуальну інформацію яскравою і динамічною, побудувати сам процес освіти з урахуванням активної взаємодії студента з навчальною системою.
  • Розвиток Інтернет мереж, швидкісного доступу в Інтернет, використання мультимедіа технологій, звуку, відео робить курси дистанційного навчання повноцінними і цікавими.

На думку 57% викладачів США, результати дистанційного навчання не поступаються або навіть перевершують результати традиційних занять.

33,3% опитаних викладачів вважає, що в найближчі роки результати дистанційного навчання перевершать результати аудиторного.

  • Доступність і відкритість навчання - можливість вчитися віддалене від місця навчання, не покидаючи свій дім або офіс. Це дозволяє сучасному фахівцеві вчитися практично все життя, без спеціальних відряджень, відпусток, поєднуючи з основною діяльністю. При цьому роблячи упор на навчання увечері і у вихідні дні.
  • Можна вчитися перебуваючи практично в будь-якій точці земної кулі, де є комп'ютер та Інтернет.
  • Свобода і гнучкість, доступ ДН якісної освіти - з'являються нові можливості для вибору курсу навчання. Дуже легко вибрати декілька курсів з різних університетів, з різних країн. Можна одночасно вчитися в різних місцях, порівнюючи курси між собою. З'являються можливість навчання в кращих навчальних закладах, за найбільш ефективними технологіями, у найбільш кваліфікованих викладачів.
  • Людина може навчатися дистанційно інкогніто, в силу різних причин (вік, стан, посаду, сором'язливість і т.д.).
  • Індивідуальність систем дистанційного навчання. ДН носить більш індивідуальний характер навчання, більш гнучке, який навчається сам визначає темп навчання, може повертатися по кілька разів ДН окремих уроків, може пропускати окремі розділи і т.д. Слухач вивчає навчальний матеріал в процесі всього часу навчання, а не тільки в період сесії, що гарантує більш глибокі залишкові знання. Така система навчання змушує студента займатися самостійно і отримувати їм навички самоосвіти.
  • Навчання в інтернеті надає можливості навчання більшій кількості людей, підвищується інтерес ДН навчання, зростає продуктивність навчання, дозволяє вчитися тоді, коли це необхідно, привертає людей різних вікових груп.
  • Навчання в інтернеті робить процес навчання більш творчим та індивідуальним, відкриває нові можливості для творчого самовираження учня.
  • Впровадження навчання в інтернеті зменшує нервозність учнів при здачі заліку або іспиту.
  • Навчання в інтернеті індивідуалізовано, можливість адаптації ДН стилю роботи кожного учня і вчителя, надання інструментів для самостійної ДН настройки.


Незважаючи на безліч переваг, ДН має і свої недоліки:

  • Відсутність прямого очного спілкування між учнями і викладачем. А коли поряд немає людини, яка могла б емоційно офарбувати знання, це значний мінус для процесу навчання.
  • Необхідність в персональному комп'ютері та доступ в Інтернет.
  • Високі вимоги ДН постановки задачі на навчання, адміністрування процесу, складність мотивації слухачів.
  • Однією з ключових проблем Інтернет-навчання залишається проблема аутентифікації користувача при перевірці знань. Більшість дистанційних програм передбачає очну екзаменаційну сесію. Частково ця проблема вирішується з установкою відеокамер на стороні навчає і відповідного програмного навчання.
  • Необхідність наявності цілого ряду індивідуально-психологічних умов. Для дистанційного навчання необхідна жорстка самодисципліна, а його результат безпосередньо залежить від самостійності і свідомості учня.
  • Як правило, навчаються відчувають недолік практичних занять. Відсутня постійний контроль над учнями, який для російської людини є могутнім спонукальним стимулом.
  • Висока вартість побудови системи дистанційного навчання, на початковому етапі створення системи, великі витрати на створення системи дистанційного навчання, самих курсів дистанційного навчання і купівлю технічного забезпечення.
  • Висока трудомісткість розробки курсів дистанційного навчання. Створення 1:00 дійсно інтерактивного мультимедійного взаємодії займає більше 1000 годин професіоналів. Один із шляхів вирішення цієї проблеми це пошук і використання існуючих відео та аудіо файлів, використання методів поступового ускладнення дистанційних курсів.

Провівши дослідження, була здійснена наступна класифікація Сайти бібліотек

Електронні бібліотеки

Олімпіади, турніри, конкурси…

Дистанційне навчання

Висновки

Мережа Інтернет розвивається величезними темпами. Зростає, навіть помножується, кількість інформації, що міститься в ній, а разом з тим з'являються нові можливості і сервіси. Важливо не загубитися у такому різномаїтті корисної, а часом небезпечної інформації. Нербхідно не тільки не заблукати, але й отримати максимум знань використовуючи глобальну мережу.

Працюючи над даним проектом, учні опрацювали значний обсяг інформації щодо навчання в інтернеті, здійснили класифікацію сайтів за їх основним призначенням, систематизували свої знання з вмінням працювати в глобальній мережі інтернет. Школярі створювали і обговорювали мультимедійну презентацію, інформаційний бюлетень, інтерактивні сайти.

Корисні ресурси

  • www.mon.gov.ua
  • www.osvita.org.ua
  • www.uk.wikipedia.org
  • www.ukr-lib.com
  • www.uk.wikibooks.org
  • www.onlandia.org.ua
  • www.dilovamova.com