27.11.2017.Чернігів. Модуль8

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:31, 4 грудня 2017, створена Юлія Матюха (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Під час оцінювання дійсно в деяких дітей виникають труднощі і їм важко обєктивно оцінити роботу свою чи товариша. З таким важливо боротися щоб розвивати правдивість у дитини та щоб діти не боялися висловити свою думку та дати поради що до роботи, атакож свої помилки визначати. На початковому етапі можна анонімно оцінювати роботи, потім вже у відкритій формі. Так діти будуть адекватно та правдиво оцінювати і товаришів і свої можливості.

під час залучення учнів до оцінювання: можлива неадекватна оцінка роботи інших дітей, які в ігшій груші працюють (своя робота здаеться кращою, ідеальною); діти не зможуть врахувати всі критерії; учні можуть більше звернути увагу на зовнішність, ніж на зміст роботи; можуть відіграти важливу роль дружба, симбатія, антипатія; тощо.


Я думаю, що вчитель повинен привчати дітей до самооцінювання, взаємооцінювання, критичного осмислення своєї роботи з першого класу. Тоді, коли виникне таке потреба, уже буде легше і вчителю, і дітям. Звичайно, виникатимуть проблеми,це і завищена самооцінка у дітей, образи, нерозуміння оцінки своєї праці. Тому вчитель, оцінюючи дітей, повинен коментувати та пояснювати свої дії і навчати цього дітей.

Головним же ж питанням залишається навчити дітей ставити об’єктивну оцінку. На перешкоді об’єктивного оцінювання стоять: відносини між учнями, думки інших та ін. Тому вчителю дуже важливо не тільки звертати увагу на ці моменти, але і намагатися їх уникнути. Для цього частіше слід залучати дітей до оцінювання інших, а також до самооцінювання.