Бібік Наталія Володимирівна

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:08, 20 лютого 2017, створена Annkirsan87 (обговореннявнесок) (Моя стаття)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Прізвище, ім'я, по батькові:

Бібік Наталія Володимирівна

IMG 20160624 153948.jpg


Регіон:

Дніпропетровська область

Місце роботи:

Криворізький навчально-виховний комплекс №35 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - багатопрофільний ліцей "Імпульс"

Посада:

Вчитель англійської мови

Мій внесок

Мої електронні ресурси

Мій блог Мій сайт

Мої Он-лайн вправи

Household chores. The Present Continuous Tense.


Мої файли

Форма

Мої закладки

Мій календар

Моя стаття

На сучасному етапі людина, її життя і здоров’я визначаються як найвищі людські цінності, бо саме вони є показником цивілізованості суспільства, головним критерієм ефективності діяльності всіх його сфер. Стає очевидною потреба зміни ставлення до здоров’я дитини в системі освіти. Мета здоров'язберігаючої педагогіки – забезпечити учням високий рівень реального здоров'я, озброївши їх необхідним багажем знань, умінь, навичок, необхідних для ведення здорового способу життя, і виховати культуру здоров'я. Під здоров’язберігаючими технологіями слід розуміти:  сприятливі умови навчання дитини в школі (відсутність стресових ситуацій, адекватність вимог, методик навчання та виховання);  оптимальну організацію навчального процесу (відповідно до вікових, статевих, індивідуальних особливостей та гігієнічних норм);  повноцінний та раціонально організований руховий режим.

         Основні вимоги до якісного уроку в умовах здоров'язберігаючої педагогіки:

 побудова уроку на основі закономірностей навчально-виховного процесу з використанням останніх досягнень передової педагогічної практики з урахуванням питань здоров'язбереження;  забезпечення необхідних умов для продуктивної пізнавальної діяльності учнів з урахуванням стану здоров'я, особливостей розвитку, інтересів, нахилів та потреб учнів;  встановлення міжпредметних зв'язків, здійснення зв'язку з раніше вивченим матеріалом;  логічність і емоційність всіх етапів навчально-виховного процесу, забезпечення варіативного використання правил здорового способу життя в залежності від конкретних умов проведення уроку;  ретельна діагностика, прогнозування, планування і контроль кожного уроку з урахуванням особливостей розвитку учнів. Здоров’язберігаюча педагогіка, з одного боку, має сформувати в учнів спеціальні знання, уміння, навички збереження і зміцнення свого здоров’я, створення індивідуального здорового способу життя, а з іншого – передбачати в педагогічних технологіях можливості здійснення самостійних спроб удосконалення себе, свого тіла, психіки, емоцій, працювати над розвитком своїх комунікативних здібностей, виховувати гуманне ставлення до світу, до оточення, до самого себе. Іноземна мова, за даними досліджень психологів, педагогів та медиків, належить до групи найбільш важких предметів, що вимагають значного напруження найвищої нервової діяльності учнів. Сучасний урок англійської мови характеризується великою інтенсивністю та вимагає від учнів концентрації уваги, напруження сил, бо у великій кількості використовуються тренувальні вправи. Головним завданням вчителя має стати забезпечення максимально сприятливої і комфортної атмосфери на уроці та створення в дітей позитивної емоційної налаштованості. Позитивні емоції здатні повністю знімати наслідки негативних впливів на організм школяра. Учитель повинен прагнути викликати позитивне ставлення до предмета, підвищувати інтерес і мотивацію школярів.

Для підвищення здоров'я учнів велике значення має організація уроку. Щоб уникнути втоми і перевантаження дітей необхідно будувати урок у відповідності з динамікою уваги учнів, враховувати час для кожного завдання, чергувати види робіт. Різноманітні методичні засоби значно підвищують працездатність дітей, бо залучають до роботи інші аналізатори, нові, не втомлені ділянки кори головного мозку. Зняти втому, підвищити працездатність допоможуть:  засоби релаксації;  багаторазові фізкультхвилинки;  звукова та дихальна гімнастика;  ігри та ігрова терапія;  використання засобів мультимедіа;  проектні технології;  колективна та групова робота;  диференційований підхід. Сучасний урок англійської мови має бути здоров’язберігаючим, здоров’яформуючим, здоров’язміцнюючим, спрямованим на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, учити культури здоров’я на засадах розвитку життєвих навичок.

Корисні посилання:

Створення_та_оформлення_вікі-статті Дитячий казкар безпечний інтернет