Відмінності між версіями «Портфоліо Олександра Мізюка»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Рядок 14: Рядок 14:
 
Даний навчальний проект об’єднує такі навчальні теми з інформатики у 8 класі: «Кодування даних», «Алгоритми роботи з об’єктами та величинами».
 
Даний навчальний проект об’єднує такі навчальні теми з інформатики у 8 класі: «Кодування даних», «Алгоритми роботи з об’єктами та величинами».
 
Робота над проектом дозволяє формувати в учнів пізнавальний інтерес до процесу навчання і самостійно досліджувати обрану проблему. Проект покликаний розвинути інтерес до предмету, зокрема, до теми програмування, навчити отримувати задоволення від вирішення завдань, побачити зв’язок між наукою і мистецтвом.
 
Робота над проектом дозволяє формувати в учнів пізнавальний інтерес до процесу навчання і самостійно досліджувати обрану проблему. Проект покликаний розвинути інтерес до предмету, зокрема, до теми програмування, навчити отримувати задоволення від вирішення завдань, побачити зв’язок між наукою і мистецтвом.
Кінцевим продуктом проекту стане [https://drive.google.com/file/d/0ByRkZQoWwcqXWkJnVnpVSGZubjg/view?usp=sharing учнівська презентація], в якій буде висвітлено виконання учнями навчальних завдань.
+
Кінцевим продуктом проекту стане [https://docs.google.com/presentation/d/11AXR4HOk6I_tMftJsSIfzysKN8g5ib4CLD_xnW4t45A/view?usp=sharing учнівська презентація], в якій буде висвітлено виконання учнями навчальних завдань.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=

Версія за 21:22, 9 червня 2016


Назва навчальної теми

Мистецтво кодування

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Мистецтво кодування» знайомить учнів із різними способами кодування даних для опрацювання комп’ютером, навчає створювати і запускати прості програми написані мовою Python для створення ASCII-зображень. Проект розрахований для учнів 8 класу, які вивчають інформатику, і пропонується в кінці навчального року для виконання індивідуального або групового навчального проекту із дослідження предметної галузі навчального курсу «Інформатика». Даний навчальний проект об’єднує такі навчальні теми з інформатики у 8 класі: «Кодування даних», «Алгоритми роботи з об’єктами та величинами». Робота над проектом дозволяє формувати в учнів пізнавальний інтерес до процесу навчання і самостійно досліджувати обрану проблему. Проект покликаний розвинути інтерес до предмету, зокрема, до теми програмування, навчити отримувати задоволення від вирішення завдань, побачити зв’язок між наукою і мистецтвом. Кінцевим продуктом проекту стане учнівська презентація, в якій буде висвітлено виконання учнями навчальних завдань.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнівської діяльності проводиться з використанням різних форм оцінювання. Протягом роботи над проектом учні керуються розробленими критеріями оцінювання. Оцінювання відбувається за схемою: попереднє оцінювання (за допомогою таблиці «З-Х-Д» - Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався); формуюче (поточне) оцінювання; захист та самооцінювання учнями (заповнюється форма для оцінювання презентації, яка дозволяє оцінити дітям даний проект).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Крок 1. Вчитель готує публікацію про метод проектів.
Крок 2. Вчитель готує презентацію ідей даного проекту.
Крок 3. Вчитель отримує дозвіл батьків на використання учнями Інтернету.
Крок 4. Проводиться вступне опитування щодо думки стосовно теми проекту, попередніх знань і навичок учнів, їх умінь, знань, ступеня зацікавленості і ставлення, можливого неправильного уявлення щодо теми. Аналізуються результати вступного опитування.
Крок 5. Вчитель дає характеристику методу проектів (вчительська публікація про метод проектів) і мотивує учнів (вчительська презентація ідей проекту). Презентація містить конкретну тему проекту, ключове і тематичні питання, зміст теоретичного та практичного блоку підготовки до захисту проектів. Учні обговорюють поставлену проблему, в вчитель допомагає учням у постановці мети, формуванні груп за інтересами. Учні об’єднуються в групи за уподобаннями та планують дослідження, керуючись путівником з виконання навчальних завдань.
Крок 6. Учні аналізують веб-ресурси та виконують збір потрібної інформації, вчаться аналізувати проблему з різних поглядів, об’єктивно оцінювати інформацію, проводити дослідження. Вчитель спостерігає, радить, керує зі сторони, проводить консультації, нагадує правила техніки безпеки.
Крок 7. Вчитель перевіряє матеріали досліджень протягом виконання роботи над проектом, за потреби, виправляє, рекомендує варіанти, що забезпечать більшу результативність кінцевого продукту.
Крок 8. Вчитель допомагає учням аналізувати інформацію, вносить корективи в презентацію, надає поради по оформленню звітної роботи та її захисту.
Крок 9. Перед проведенням захисту навчального проекту вчитель проводить з учнями інструктаж з техніки безпеки у кабінеті інформатики, оцінює кінцевий результат роботи, презентацію, організовує обговорення досліджень.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександр Мізюк

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2 м. Рожище

Місто\село, район, область

м. Рожище, Рожищенський район, Волинська область

Контактні дані

E-mail: gtmizyuk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.05.2016-10.06.2016

Місце проведення тренінгу

Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Остапчук Лариса Романівна

Гісь Ігор Володимирович