Відмінності між версіями «Портфоліо Аман Ірини Семенівни з теми: Секретний ключ»
Рядок 104: | Рядок 104: | ||
[http://www.slideshare.net/Aman_Irina/ss-8572459 Лист індивідуальної роботи в проекті] | [http://www.slideshare.net/Aman_Irina/ss-8572459 Лист індивідуальної роботи в проекті] | ||
− | [ | + | [https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFFoYS1JTU9XQzNkVG10WWtUMDhQemc6MQ#gid=0 Лист самооцінки в ході проекту] |
[http://www.slideshare.net/Aman_Irina/ss-8572807 Рефлексія: лист просування у проекті] | [http://www.slideshare.net/Aman_Irina/ss-8572807 Рефлексія: лист просування у проекті] |
Версія за 20:10, 3 березня 2012
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Навчальні цілі
- 3 Опис оцінювання
- 4 Діяльність учнів
- 5 Відомості про автора
- 6 Відомості про тренінг
- 6.1 Дати проведення тренінгу
- 6.2 Місце провведення тренінгу
- 6.3 Тренери
- 6.4 Інформатика, математика, спецкурс "Основи комп'ютерної графіки"
- 6.5 Кодування інформації
- 6.6 8-9 класи, вік учнів - 13-15 років
- 6.7 Проект передбачає опанування матеріалу з теми «Кодування інформації». В процесі роботи над проектом учні ознайомлюються зі способами кодування та декодування інформації різних видів, шукають відповіді на питання: як перетворити інформацію з однієї форми представлення до іншої, навіщо потрібно кодувати інформацію, де в реальному світі використовується кодування інформації, як закодовуються різні види інформації в комп'ютері, опановують арифметику двійкової системи числення
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Секретний ключ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, математика, курс за вибором "Основи комп'ютерної графіки"
Навчальна тема
Кодування інформації
Вік учнів, клас
13-15 років, 8-9 класи
Стислий опис проекту
Проект передбачає опанування матеріалу з теми «Кодування інформації». В процесі роботи над проектом учні ознайомлюються зі способами кодування та декодування інформації різних видів, шукають відповіді на питання: як перетворити інформацію з однієї форми представлення до іншої, навіщо потрібно кодувати інформацію, де в реальному світі використовується кодування інформації, як закодовуються різні види інформації в комп'ютері, опановують арифметику двійкової системи числення
Повний План вивчення теми
Поетапний план роботи над проектом
Навчальні цілі
Після завершення проекту учні зможуть:
1) кодувати та декодувати інформацію з допомогою різних знакових систем;
2) побачити світ через призму знаків та кодів;
3) пояснювати причини виникнення різних мов та інших знакових систем;
4) наводити приклади кодування інформації в природі, техніці, діяльності людини;
5) розрізняти типи і форми знаків;
6) ознайомляться з принципами кодування різних видів інформації в комп'ютері;
7) вміти працювати з числами у двійковій системі числення;
8) дізнаються про історію виникнення різних знакових систем та кодів;
9) вдосконалити вміння здійснювати пошук потрібної інформації в Інтернеті та зберігати її;
10) представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, блогу, презентації, публікації
Опис оцінювання
На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів з досліджуваної теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Батьки отримують буклети з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності.
Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються презентація вчителя та таблиці "З-Ц-Д" (Знаємо-Цікавимось-Дізнались)
Презентація вчителя:
Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності ("Лист самооцінки в ході проекту", "Рефлексія: лист просування у проекті", "Лист консультацій", "Лист індивідуальної роботи в проекті") та взаємодії роботи в групі ("Критерії самооцінки роботи в групі"). Продовжують заповнюватись таблиці "З-Ц-Д"
Після завершення роботи над проектом учням надається можливість презентувати на конференції створені інтелектуальні продукти. До оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". Закінчують заповнення карток "З-Ц-Д" Крім того проводиться оцінювання виконаної практичної роботи учнів та заповнені картки тест-контролю.
Матеріали по формуючому й підсумковому оцінюванню
Критерії самооцінки роботи в групі
Критерії оцінювання окремих результатів
Критерії оцінювання вікі-статті
Критерії оцінювання презентації
Критерії оцінювання публікації
Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії
Матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності
Лист індивідуальної роботи в проекті
Лист самооцінки в ході проекту
Рефлексія: лист просування у проекті
Діяльність учнів
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує презентацію для виявлення уявлень й інтересів учнів, в якій ставиться проблемне питання, формується мотивація роботи над проектом, відбувається розподіл завдань для груп.
I етап - підготовчий (вступний урок з теми)
Навчальна тема розпочинається із ознайомлення учнів із вступною презентацією вчителя (створено засобами https://docs.google.com/), з допомогою якої визначається рівень обізнаності учнів по даній темі. Прегляд презентації супроводжується стартовим заповненням таблиці "З-Ц-Д".
ІI етап - мотиваційний (І тиждень) Робота над проектом починається з того, що в ході перегляду презентації вчителя "Секретний ключ" (30 хв) перед учнями ставляться проблемні запитання, визначаються теми досліджень, учні вмотивовуються на проведення досліджень в проекті, створюється позитивний емоційний настрій. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріям оцінки діяльності над проектом. Визначаються цілі і завдання проекту.
ІIІ етап - підготовчий (І тиждень)
Учні об'єднуються в малі творчі групи по 4-6 чоловік. Визначається план дій для кожної групи. Складається [«Лист планування роботи в групі»]. Заповнюються перші колонки таблиці «З-Ц-Д».
IV етап – інформаційно-технологічний (ІІ тиждень)
Збір матеріалу кожною групою-учасницею проекту. Робота з джерелами інформації і друкарськими матеріалами. Коректування зібраного матеріалу. Створення публікації, презентації, вікі-статті, блогу і збірки завдань за проектом. Експериментальна робота в групі. Заповнення другої колонки таблиці «З-Ц-Д». Працюючи над проектом, кожен учень веде "Лист індивідуальної роботи в проекті", в якому він відзначає всі етапи своєї участі в колективній роботі групи і одночасно дає оцінку своїй роботі в "Лист самооцінки в ході проекту". В ході роботи групи постійно звіряють отримані результати дослідження з даними критеріями. Для глибокого осмислення теми для учнів вчителем розроблені дидактичні матеріали. Групи учнів також готують завдання для самоперевірки усередині групи. Вчитель впродовж всього проекту консультує учнів ("Лист консультацій").
- Група "Математики" - працюють над створенням презнтацій "Кодування чисел" і "Двійкова арифметика"
- Група "Кібернетики" - створюють презентацію "Кодування інформації в комп'ютері"
- Група "Шифрувальники" - опановують роботу над вікі-статтею "Шифри_в_кодуванні_інформації" "Шифри в кодуванні інформації" та створюють блог "Шифроманія"
- Група "Історики" - випускають газету-публікацію "Історія чисел та їх кодування"
2 тиждень роботи над проектом
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:
1 група (науковці)
•Створюють вікі-статтю про природне радіоактивне випромінювання.
2 група (фізики)
Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.
3 група (журналісти)
Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти.
4 група (видавці)
На основі отриманих даних видають буклет про зв’язок шкідливого радіоактивного випромінювання з онкозахворюваннями.
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).
Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.
Опитувальник учнів перед тренінгом
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Скрипка Ганна Володимирівна
Фах, навчальний предмет
інформатика, фізика
Навчальний заклад
КОІППО імені Василя Сухомлинського
Місто\село, район, область
м.Кіровоград
Контактні дані
Anna_Skripka на list.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
2-7 грудня 2011 року.
Місце провведення тренінгу
ЦІППО м.Київ
Тренери
Морзе Наталія Вікторівна, Дементієвська Ніна Петрівна== Секретний ключ ==
Інформатика, математика, спецкурс "Основи комп'ютерної графіки"
Кодування інформації
8-9 класи, вік учнів - 13-15 років
Проект передбачає опанування матеріалу з теми «Кодування інформації». В процесі роботи над проектом учні ознайомлюються зі способами кодування та декодування інформації різних видів, шукають відповіді на питання: як перетворити інформацію з однієї форми представлення до іншої, навіщо потрібно кодувати інформацію, де в реальному світі використовується кодування інформації, як закодовуються різні види інформації в комп'ютері, опановують арифметику двійкової системи числення
Повний План вивчення теми
в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті