Відмінності між версіями «Портфоліо Сергія»
(→Діяльність учнів та вчителя) |
(→Вік учнів, клас) |
||
Рядок 7: | Рядок 7: | ||
=Вік учнів, клас= | =Вік учнів, клас= | ||
− | Діти | + | Діти 14-15 років, 9 клас |
=Стислий опис проекту= | =Стислий опис проекту= |
Версія за 12:09, 19 червня 2015
Зміст
Назва навчальної теми
Проект "ІНТЕРНЕТ"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет: інформатика
Дотичні предмети: креслення, трудове навчання
Вік учнів, клас
Діти 14-15 років, 9 клас
Стислий опис проекту
При роботі у проекті учні шукатимуть інформацію про всесвітню мережу Інтернет, засоби для пошуку даних у цій мережі, виявлятимуть переваги та недоліки такого пошуку, порівнюватимуть пошук інформації у мережі з пошуком у бібліотеках, пресі.
Шляхом дослідження різноманітних джерел учні спробують дати відповідь на ключове запитання: Якої інформації не можна знайти? Вчитель сприятиме роботі дітей та намагатиметься підштовхнути їх до відповіді, що у глобальній мережі можна знайти всю необхідну інформацію, якщо вміти правильно шукати та вибирати зі знайденого дійсно корисні дані. Результати дослідження будуть представлені у вигляді презентації.
Продовженням дослідження щодо пошуку інформації в Інтернеті стане видання інформаційного буклету «Всесвітня павутина», де учні представлять знайдену інформацію та результати своїх досліджень у вигляді статей, цікавих фактів, а також помістять поради щодо пошуку інформації в Інтернеті.
Для тих, кого зацікавило дослідження ефективності пошуку інформації в Інтернеті буде створено веб-сайт, в якому буде міститися інформація про засоби пошуку в мережі, переваги та недоліки такого пошуку, поради та вміщено завдання для перевірки своїх знань з теми і можливості прийняти участь у конкурсі на найкращого знавця Інтернету.
По завершенню проекту учні представлять свої підсумкові роботи, продемонструють захист, зможуть оцінити власні роботи та роботи дітей з інших груп. Також буде підведено підсумки конкурсу на найкращого шукача в Інтернеті і нагороджено грамотами.
План вивчення теми
Оцінювання
Оцінювання знань слід проводити згідно розроблених критеріїв.
Воно відбувається за схемою:
попереднє оцінювання → самооцінка → захист та оцінювання учнями з інших команд → оцінювання вчителем → підведення підсумків.
Попереднє оцінювання відбувається за допомогою таблиці "З-Х-Д" (Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався).
Самооцінювання проводиться за формою самооцінювання, яку кожен учень заповнює під кінець виконання проекту.
Після захисту проекту заповнюється форма для оцінювання публікації, яка дозволяє оцінити дітям та вчителю даний проект.
Діяльність учнів та вчителя
На початку вивчення теми учитель знайомить дітей та їх батьків з особливостями методу проектів.
Після ознайомлення з методом проектів учитель бере в батьків дозвіл на використання учнями Інтернету.
Після того учні переглядають вчительську презентацію ідей проекту, ознайомлюються з ключовим та тематичними питаннями, обирають напрямок роботи за інтересами. Об’єднуються за інтересами в малі групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Складають план роботи групи в проекті.
Потім діти здійснюють пошук матеріалів в Інтернеті, друкованих виданнях, періодиці. Добирають ілюстрації, записують дані про використані інформаційні джерела в спеціальні таблиці.
Під час роботи над темою учні проходять опитування по двох напрямках: Чого ви не можете знайти в Інтернеті та Причина вашого невдалого пошуку інформації. Форма для опитування.
Результати опитування підбиваються в електронній таблиці та будуються відповідні діаграми.
Групи працюють за такими напрямками:
1 група – досліджує, що таке Інтернет, глобальна всесвітня павутина та які є засоби пошуку інформації в мережі. Вони аналізують переваги та недоліки пошуку інформації в Інтернеті та мають дати відповідь на ключове запитання. Результатом роботи має бути учнівська презентація з етапами досліджень та висновками.
Приклад учнівської презентації.
2 група – проводить більш детальне дослідження засобів пошуку у Інтернеті, знайомиться з перевагами та недоліками пошуку в Інтернеті і порівнює, чого більше. Результатом роботи має стати учнівська публікація (інформаційний бюлетень або буклет) з дослідженнями та висновками і порадами щодо роботи в мережі.
3 група – створить веб-сайт для учнів, які цікавляться ефективністю пошуку інформації в Інтернеті. Підбере цікавий матеріал про глобальну мережу, пошукові системи, засоби підбору матеріалів та правильності побудови запитів. На сайті також будуть розміщені завдання для участі в конкурсі на найкращого шукача в Інтернеті.
Також результатом роботи учнів має бути список використаних джерел
В кінці проекту учні проведуть захист власних робіт та оцінювання робіт учнів з інших груп, а також будуть підведені результати конкурсу на найкращого шукача в Інтернеті.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Оксентюк Сергій Миколайович
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики, інформатика
Навчальний заклад
Володимир-Волинська гімназія імені Олександра Цинкаловського
Місто\село, район, область
Володимир-Волинськ, Волинська область
Контактні дані
Електронна пошта: sergiyko1984@gmail.com
Блог: http://intels0288.blogspot.com/
Відомості про тренінг
Тренінг на курсах підвищення кваліфікації для вчителів інформатики
Дати проведення тренінгу
08.06.2015 р. - 19.06.2015 р.
Місце проведення тренінгу
Волинський інститут післядипломної та педагогічної освіти.
Адреса: вул. Винниченка, 31, м. Луцьк, 43000
Тренери
Остапчук Лариса Романівна
Гісь Ігор Володимирович