Відмінності між версіями «Портфоліо Мельник Яни з теми "Основи практичної астрономії"»
(→Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)) |
(→План вивчення теми (вставити файл)) |
||
Рядок 17: | Рядок 17: | ||
Навчальний проект «Крок у невідоме» розроблено відповідно до навчальної програми рівня стандарт з астрономії для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Основи практичної астрономії».Завданням проекту є розвиток у дитини поняття про характерні сузір’я зоряного неба, точки й лінії небесної сфери, одиниці вимірювання відстаней в астрономії, небесні координати. Пояснити причини видимих рухів світил по небесній сфері, позначення зір відповідно до їхніх видимих зоряних величин, принцип визначення відстаней до небесних світил, визначення тривалості доби та календарного року за астрономічними спостереженнями; поділ планет Сонячної системи на нижні та верхні. | Навчальний проект «Крок у невідоме» розроблено відповідно до навчальної програми рівня стандарт з астрономії для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Основи практичної астрономії».Завданням проекту є розвиток у дитини поняття про характерні сузір’я зоряного неба, точки й лінії небесної сфери, одиниці вимірювання відстаней в астрономії, небесні координати. Пояснити причини видимих рухів світил по небесній сфері, позначення зір відповідно до їхніх видимих зоряних величин, принцип визначення відстаней до небесних світил, визначення тривалості доби та календарного року за астрономічними спостереженнями; поділ планет Сонячної системи на нижні та верхні. | ||
− | =План вивчення теми | + | =План вивчення теми = |
− | [https://drive.google.com/file/d/0B4qrnSetfnzDcGpzbk1iaHdOSVk/view?usp=sharing План вивчення теми] | + | [https://drive.google.com/file/d/0B4qrnSetfnzDcGpzbk1iaHdOSVk/view?usp=sharing План вивчення теми] Формування вміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей, про яких вони прочитали. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у повісті. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про життя дітей під час війни. Учні зможуть проводити паралелі між особистим життям автора, сюжетом твору та особистим життям. Навчаться переконливо демонструвати ознаки твору з автобіографічними елементами. Сформується уміння з'ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей під час ІІ світової війни. В учнів будуть формуватися навички роботи з WEB 2.0 для створення щоденників, збору інформації, спільної роботи в документах, анкетування та обробки даних, прокладання маршруту на картах. Будуть вчитися критичному мисленню, відповідальному ставленню до авторського права. Сформується вміння працювати з інформацією. Навчаться використовувати комп'ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. Оволодіють базовим розумінням етичних/правових питань, пов'язаних з доступом та використанням інформації. Навчаться створювати відео і аудіо файли та розміщувати їх на ресурсах WEB 2.0 Отримають навички самостійної роботи та самоконтролю. Отримають початкові навички для визначення цілей під час планування власної діяльності. Такі цілі зазвичай стосуються читання та письма, а також навичок, необхідних у 21 столітті, таких як співпраця, планування проекту, критичне та системне мислення, творчість, вирішення проблем, оцінювання, аналіз. |
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)= | =Оцінювання (стислий опис і інструменти)= |
Версія за 19:11, 15 квітня 2015
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Основи практичної астрономії»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Астрономія
Вік учнів, клас
16-17 років,11 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект «Крок у невідоме» розроблено відповідно до навчальної програми рівня стандарт з астрономії для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Основи практичної астрономії».Завданням проекту є розвиток у дитини поняття про характерні сузір’я зоряного неба, точки й лінії небесної сфери, одиниці вимірювання відстаней в астрономії, небесні координати. Пояснити причини видимих рухів світил по небесній сфері, позначення зір відповідно до їхніх видимих зоряних величин, принцип визначення відстаней до небесних світил, визначення тривалості доби та календарного року за астрономічними спостереженнями; поділ планет Сонячної системи на нижні та верхні.
План вивчення теми
План вивчення теми Формування вміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей, про яких вони прочитали. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у повісті. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про життя дітей під час війни. Учні зможуть проводити паралелі між особистим життям автора, сюжетом твору та особистим життям. Навчаться переконливо демонструвати ознаки твору з автобіографічними елементами. Сформується уміння з'ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей під час ІІ світової війни. В учнів будуть формуватися навички роботи з WEB 2.0 для створення щоденників, збору інформації, спільної роботи в документах, анкетування та обробки даних, прокладання маршруту на картах. Будуть вчитися критичному мисленню, відповідальному ставленню до авторського права. Сформується вміння працювати з інформацією. Навчаться використовувати комп'ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. Оволодіють базовим розумінням етичних/правових питань, пов'язаних з доступом та використанням інформації. Навчаться створювати відео і аудіо файли та розміщувати їх на ресурсах WEB 2.0 Отримають навички самостійної роботи та самоконтролю. Отримають початкові навички для визначення цілей під час планування власної діяльності. Такі цілі зазвичай стосуються читання та письма, а також навичок, необхідних у 21 столітті, таких як співпраця, планування проекту, критичне та системне мислення, творчість, вирішення проблем, оцінювання, аналіз.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію, а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо небесних світил та небесних сфер Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів (Приклад 1, Приклад 2).
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи в проекті вчитель аналізує Інтернет-ресурси щодо пошуку корисної інформації для навчального проекту (теоретичного матеріалу, презентації, відеоматеріалу, тощо). Результатом роботи є надіслані кожному автору сайту (блогу) листи з проханням про дозвіл на використання (приклад листа).До початку навчання за цією темою потрібно: переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру (сторінка1, сторінка2) з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми Презентація.
Тиждень 1. Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Чи можна стати кращим? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про стратегії створення та представлення презентацій засобами сучасного програмного забезпечення. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань: - Чи є презентація вдалою можливістю, щоб зарекомендувати себе? - Про що нам розповідає презентація? - Чи можна використовуючи презентацію вплинути на думку інших? Також ознайомити учнів про роль кожної групи в проекті. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють Таблицю З-Х-Д і схему для визначення рівня знань. Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по 5-6 учнів. Кожній групі надаються ролі:
• Історики;
• Дизайнери;
• Менеджери.
Вчитель проводить роботу з батьками учнів і самими учнями щодо ознайомлення їх з розміщенням інформації в мережі Інтернет з подальшим отриманням від них відповідних дозволів (Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня,Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет,Форма щодо збереження конфіденційності учня).
Тиждень 2. Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів з інформацією що до авторського права за допомогою презентації «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад 1,Приклад 2, пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі.
Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання:
Завдання для групи «Історики»: - проаналізувати різні означення поняття – презентації, встановити її об'єкти та дослідити призначення програми для створення комп’ютерних презентацій MS PowerPoint; - визначити основні види презентацій, формати, ідентифікувати та проаналізувати способи представлення інформації.
Завдання для групи «Дизайнери»: - проаналізувати різні означення поняття – стильове оформлення; - визначити основні закони кольорознавства.
Завдання для групи «Менеджери»: - проаналізувати різні означення поняття – управління презентацією; - визначити галузі використання презентацій.
Тиждень 3. На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження. Група «Історики» має визначити та проаналізувати вимоги щодо створення презентацій; скласти анкету і провести опитування у вчительському колективі щодо збору інформації про використання презентацій вчителями. Проаналізувати результати за допомогою діаграми. Група «Дизайнери» має визначити та проаналізувати основні принципи дизайну слайдів; скласти анкету і провести опитування в класному колективі щодо впливу кольору на емоційний стан людини. Проаналізувати результати за допомогою діаграми. Група «Менеджери» має визначити та проаналізувати вимоги до навчальних презентацій; провести анкетування між учнями школи щодо інформації про те, які програми вони знають і можливо вже використовують для створення презентацій. Проаналізувати результати за допомогою діаграми. Вчитель пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Учням пропонується розв’язати завдання мережевого опитувальника (опитувальник для тестування) для перевірки рівня знань учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Мельник Яна Юріївна
Фах, навчальний предмет
Астрономія
Навчальний заклад
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Місто\село, район, область
м.Вінниця
Контактні дані
yymelnyk на gmail
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
26.02.2015 – дата заліку
Місце проведення тренінгу
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Тренери
Кобися Алла Петрівна