Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "У світі народної казки"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про автора)
(Відомості про автора)
Рядок 80: Рядок 80:
 
Юлія Чорнобіль
 
Юлія Чорнобіль
  
 +
==Фах, навчальний предмет==
  
 
Вчитель світової літератури
 
Вчитель світової літератури

Версія за 13:46, 21 лютого 2015


Назва навчальної теми

У світі народної казки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література тема «Казки народів світу». Тема зв’язана з історієї, географією та інформатикою.

Вік учнів, клас

5 клас, 10 – 11 років

Стислий опис проекту

Даний проект присвячений вивченню народної казки в рамках предмета «Світова література» в 5 класі. У ході роботи над проектом передбачається не тільки прочитання казок різних народів світу, але й створення учнями творчих робіт у вигляді презентації, буклету та блогу. Цей проект дозволить розширити й поглибити пізнання учнів в області світової літератури; сформує вміння аналізувати й систематизувати отримані знання; посприяє розвитку пізнавального інтересу до читання.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи над проектом учителеві необхідно з'ясувати, наскільки глибоко діти знайомі із казками народів світу. Для цього потрібно на початковому етапі провести опитування з теми, «Мозковий штурм» основного питання виявить не тільки рівень знань учнів по даній темі, їх ступінь зацікавленості, але й визначить мети й завдання дослідження. У ході роботи над проектом передбачається використання різних методів оцінювання рівня знань учнів (оціночні таблиці, обговорення в групі, письмові звіти). Наприкінці роботи над проектом результатами досліджень стануть презентації, буклет та блог , а також сам захист проекту.

Таблиця З-Х-Д

Оціночна таблиця презентації проекту

Оціночна таблиця публікації проекту

Форма оцінювання комп'ютерних робіт

Форма оцінювання Портфоліо

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання публікації

Форма оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя

Підготовчий етап. Визначити тему, мета, завдання, тріаду, обґрунтувати актуальність, намітити план роботи із проекту. Переглянути презентацію вчителя, де ставляться завдання перед учасниками проекту, та презентація фасилітацію. Буклет вчителя «Метод проектів» знайомить учнів з особливостями роботи над темою. Учні разом з вчителем обговорюють тематичні та змістові запитання проекту. Заповненні учнями таблиці Знаємо-Хочемо знати-Дізнаємося. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Націлює на шляхи збору інформації. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення проблеми.

Вхідне тестування

Діаграма Вена

Буклет

Презентація фасилітація

Основний етап. Розподіл учнів на групи:

 Великі казкарі.

 У світі казок.

 Вікторина, тест за казками/

 Соціологічні дослідження/

Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (Блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему, в чому у них є сумніви та які питання потребують нагальної допомоги. У ході реалізації проекту учні використовують знання й уміння з навчальних дисциплін, знайомляться з особливостями проектного методу навчання, шукають ефективні шляхи розв'язку завдань у різних джерелах (інтернет, бібліотека, книги); самооцінювання учнями своєї роботи над проектом: участь у групі, корисні для групи ідеї й т.п. Дослідницька робота учнів. Попередній перегляд робіт учнів, формулювання результатів і висновків. Здійснення проміжного контролю з використанням творчих завдань. Творча група готує узагальнену презентацію, буклет та блог «У світі народної казки». Заключний етап. Захист проекту. Оцінка результатів і процесу проектної діяльності самими учнями та вчителем.

Відомості про автора

Юлія Чорнобіль

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури

КЗО "ССЗШ№141"ДМР


місто Дніпропетровськ

yuliya20091986@mail.ru

Відомості про тренінг

09.02.2015-21.02.2015

КЗО "СЗШ №54"ДМР

Гуляєва Олена Іванівна