Відмінності між версіями «Всі професії потрібні - обирай на смак»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
Рядок 4: Рядок 4:
 
Тип уроку: урок - презентація
 
Тип уроку: урок - презентація
  
                      Хід уроку
+
Хід уроку
  
 
І.Вступне слово вчителя
 
І.Вступне слово вчителя
Рядок 170: Рядок 170:
 
мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
 
мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
  
                                Лікар – професія вічна
+
Лікар – професія вічна
  
 
ІV. Презентація професії лікар.
 
ІV. Презентація професії лікар.
Рядок 196: Рядок 196:
 
Це, звичайно, мудрий…( лікар )
 
Це, звичайно, мудрий…( лікар )
  
        3 учень
+
3 учень
  
 
З понеділка по суботу
 
З понеділка по суботу

Поточна версія на 21:10, 12 лютого 2015

Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації.

Тип уроку: урок - презентація

Хід уроку

І.Вступне слово вчителя

Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися.

З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр.

А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?

  • Роботящі руки гори вернуть.
  • Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
  • Очам страшно, а руки роблять.
  • Маленька праця краща за велике безділля.

ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями.

А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок.

1учень

Він з комп`ютером на ти,

Розумніших не знайти

Віртуальний творить міст

Диво - майстер…(програміст)

2 учень

Літаком керує вправно,

Коли навіть в небі хмарно,

Посміхається з висот

Найхоробріший…( пілот )

3 учень

Треба знати, що без плану

Не збудуєте й майдану,

Точно вирахує вектор

Геніальний… ( архітектор )

4 учень

Він, як лікар Айболить,

Знає що і де болить,

Кличуть фермер і свинар

Порятуй… ( ветеринар )

5 учень

Зникло світло, що робити?

По кімнаті як ходити?

Мама каже,- Без істерик

Допоможе нам… ( електрик )

6 учень

Хоче знати дітвора

Звідки виросла гора?

Таємниці зніме полог

Мандрівник - герой… ( геолог )

7 учень

У кафе чи ресторані

Допоможе пану й пані

Страв обрати варіант

Пособить… ( офіціант )

8 учень

Він закони добре знає-

Помилку відраз впізнає.

Буд ь - який важливий лист

Враз напише вам… ( юрист )

9 учень

Всім відомо, що давно

Люди винайшли кіно.

А знімає фільм не мер,

А відомий… ( режисер )

Добре, молодці.

А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.

  • Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
  • Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
  • Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
  • Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
  • Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.

А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані?

ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер )

ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном )

КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар )

ІІІ.Результати анкетування учнів класу.

Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати:

Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища );

Вчителем хочуть бути 3 учні;

Вихователем – 1;

Шахтарем – 4 ;

Перукарем – 4 ;

Спортсменом – 4;

Нотаріусом – 1 ;

Балериною – 1 ;

Дресирувальником – 1 ;

Художником – 1 ;

Стилістом – 1 ;

Вченим – 1 .

А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.

Лікар – професія вічна

ІV. Презентація професії лікар.

1. Вірші

1 учень

Хто в лікарні по палаті

Ходить в білому халаті?

Хто людей з біди рятує?

Хто хвороби всі лікує?

2 учень

Хто призначить процедури

І таблетки, і мікстури?

Щоб здоровим буть до віку.

Це, звичайно, мудрий…( лікар )

3 учень

З понеділка по суботу

Ходить лікар на роботу.

Якщо раптом захворію,

Може вийти і в неділю.

4 учень

Він мені призначить ліки,

Перевірить горло, ніс.

Скаже їсти борщ і кашу,

Щоб одужав я й підріс.

Вчитель

Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично».

Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію.

V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни.

1.Презентація професії лікар ( слайди ).

2.Практична діяльність медсестри:

а) демонстрація різних видів пов`язок;

б) лікувальний масаж;

3.Тест лікаря Айболить :

1. Чим вимірюють t тіла?

а) барометром;

б) водоміром;

в) термометром;

г) рукою.

2. Коли болить зуб, до кого звертатися?

а) до мами;

б) до коваля;

в) в бібліотеку;

г) до стоматолога.

3. Хто в лікарні носить білий халат?

а) кентервільський привид;

б) Карлсон;

в) лікар.

4. Коли болять вуха і горло, звертаються:

а) до сусіда;

б) до ЛОРа;

в) до знахарки.

5. Якщо сильно захворів, додому викликають:

а) голубий вертоліт;

б) таксі;

в) карету швидкої допомоги.

6. Навіщо миють руки?

а) щоб батьки не лаяли;

б) щоб змити мікроби;

в) так казала вчителька.

7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни:

а) сонячні окуляри;

б) протигаз;

в) паранжу;

г) марлеву пов`язку.

4.Вручення дітям подарунка- заохочення.

VІ. Підсумок уроку

Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати:

• Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати.

• Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії.

• Формула правильного вибору:

« Потрібно, зможу, хочу».