Відмінності між версіями «Всі професії потрібні - обирай на смак»
(Створена сторінка: Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в жи...) |
|||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. | Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. | ||
Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. | Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. | ||
+ | |||
Тип уроку: урок - презентація | Тип уроку: урок - презентація | ||
Хід уроку | Хід уроку | ||
+ | |||
І.Вступне слово вчителя | І.Вступне слово вчителя | ||
+ | |||
Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. | Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. | ||
+ | |||
З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. | З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. | ||
+ | |||
А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. | А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. | ||
А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо? | А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо? | ||
+ | |||
*Роботящі руки гори вернуть. | *Роботящі руки гори вернуть. | ||
+ | |||
*Праця чоловіка годує, а лінь марнує. | *Праця чоловіка годує, а лінь марнує. | ||
+ | |||
*Очам страшно, а руки роблять. | *Очам страшно, а руки роблять. | ||
+ | |||
*Маленька праця краща за велике безділля. | *Маленька праця краща за велике безділля. | ||
+ | |||
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. | ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. | ||
+ | |||
А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. | А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. | ||
+ | |||
1учень | 1учень | ||
+ | |||
Він з комп`ютером на ти, | Він з комп`ютером на ти, | ||
+ | |||
Розумніших не знайти | Розумніших не знайти | ||
+ | |||
Віртуальний творить міст | Віртуальний творить міст | ||
+ | |||
Диво - майстер…(програміст) | Диво - майстер…(програміст) | ||
+ | |||
2 учень | 2 учень | ||
+ | |||
Літаком керує вправно, | Літаком керує вправно, | ||
+ | |||
Коли навіть в небі хмарно, | Коли навіть в небі хмарно, | ||
+ | |||
Посміхається з висот | Посміхається з висот | ||
+ | |||
Найхоробріший…( пілот ) | Найхоробріший…( пілот ) | ||
+ | |||
3 учень | 3 учень | ||
+ | |||
Треба знати, що без плану | Треба знати, що без плану | ||
+ | |||
Не збудуєте й майдану, | Не збудуєте й майдану, | ||
+ | |||
Точно вирахує вектор | Точно вирахує вектор | ||
+ | |||
Геніальний… ( архітектор ) | Геніальний… ( архітектор ) | ||
+ | |||
4 учень | 4 учень | ||
+ | |||
Він, як лікар Айболить, | Він, як лікар Айболить, | ||
+ | |||
Знає що і де болить, | Знає що і де болить, | ||
+ | |||
Кличуть фермер і свинар | Кличуть фермер і свинар | ||
+ | |||
Порятуй… ( ветеринар ) | Порятуй… ( ветеринар ) | ||
+ | |||
5 учень | 5 учень | ||
+ | |||
Зникло світло, що робити? | Зникло світло, що робити? | ||
+ | |||
По кімнаті як ходити? | По кімнаті як ходити? | ||
+ | |||
Мама каже,- Без істерик | Мама каже,- Без істерик | ||
+ | |||
Допоможе нам… ( електрик ) | Допоможе нам… ( електрик ) | ||
+ | |||
6 учень | 6 учень | ||
+ | |||
Хоче знати дітвора | Хоче знати дітвора | ||
+ | |||
Звідки виросла гора? | Звідки виросла гора? | ||
+ | |||
Таємниці зніме полог | Таємниці зніме полог | ||
+ | |||
Мандрівник - герой… ( геолог ) | Мандрівник - герой… ( геолог ) | ||
+ | |||
7 учень | 7 учень | ||
+ | |||
У кафе чи ресторані | У кафе чи ресторані | ||
+ | |||
Допоможе пану й пані | Допоможе пану й пані | ||
+ | |||
Страв обрати варіант | Страв обрати варіант | ||
+ | |||
Пособить… ( офіціант ) | Пособить… ( офіціант ) | ||
+ | |||
8 учень | 8 учень | ||
+ | |||
Він закони добре знає- | Він закони добре знає- | ||
+ | |||
Помилку відраз впізнає. | Помилку відраз впізнає. | ||
+ | |||
Буд ь - який важливий лист | Буд ь - який важливий лист | ||
+ | |||
Враз напише вам… ( юрист ) | Враз напише вам… ( юрист ) | ||
+ | |||
9 учень | 9 учень | ||
+ | |||
Всім відомо, що давно | Всім відомо, що давно | ||
+ | |||
Люди винайшли кіно. | Люди винайшли кіно. | ||
+ | |||
А знімає фільм не мер, | А знімає фільм не мер, | ||
+ | |||
А відомий… ( режисер ) | А відомий… ( режисер ) | ||
+ | |||
Добре, молодці. | Добре, молодці. | ||
+ | |||
А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують. | А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують. | ||
+ | |||
*Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ. | *Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ. | ||
+ | |||
*Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ, | *Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ, | ||
+ | |||
*Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР. | *Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР. | ||
+ | |||
*Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР | *Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР | ||
+ | |||
*Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА. | *Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА. | ||
+ | |||
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? | А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? | ||
+ | |||
ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) | ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) | ||
+ | |||
ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) | ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) | ||
+ | |||
КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) | КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) | ||
+ | |||
ІІІ.Результати анкетування учнів класу. | ІІІ.Результати анкетування учнів класу. | ||
+ | |||
Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: | Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: | ||
+ | |||
Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); | Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); | ||
+ | |||
Вчителем хочуть бути 3 учні; | Вчителем хочуть бути 3 учні; | ||
+ | |||
Вихователем – 1; | Вихователем – 1; | ||
+ | |||
Шахтарем – 4 ; | Шахтарем – 4 ; | ||
+ | |||
Перукарем – 4 ; | Перукарем – 4 ; | ||
+ | |||
Спортсменом – 4; | Спортсменом – 4; | ||
+ | |||
Нотаріусом – 1 ; | Нотаріусом – 1 ; | ||
+ | |||
Балериною – 1 ; | Балериною – 1 ; | ||
+ | |||
Дресирувальником – 1 ; | Дресирувальником – 1 ; | ||
+ | |||
Художником – 1 ; | Художником – 1 ; | ||
+ | |||
Стилістом – 1 ; | Стилістом – 1 ; | ||
+ | |||
Вченим – 1 . | Вченим – 1 . | ||
− | А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря. | + | |
+ | А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх | ||
+ | мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря. | ||
+ | |||
Лікар – професія вічна | Лікар – професія вічна | ||
+ | |||
ІV. Презентація професії лікар. | ІV. Презентація професії лікар. | ||
+ | |||
1. Вірші | 1. Вірші | ||
+ | |||
1 учень | 1 учень | ||
+ | |||
Хто в лікарні по палаті | Хто в лікарні по палаті | ||
+ | |||
Ходить в білому халаті? | Ходить в білому халаті? | ||
+ | |||
Хто людей з біди рятує? | Хто людей з біди рятує? | ||
+ | |||
Хто хвороби всі лікує? | Хто хвороби всі лікує? | ||
+ | |||
2 учень | 2 учень | ||
+ | |||
Хто призначить процедури | Хто призначить процедури | ||
+ | |||
І таблетки, і мікстури? | І таблетки, і мікстури? | ||
+ | |||
Щоб здоровим буть до віку. | Щоб здоровим буть до віку. | ||
+ | |||
Це, звичайно, мудрий…( лікар ) | Це, звичайно, мудрий…( лікар ) | ||
+ | |||
3 учень | 3 учень | ||
+ | |||
З понеділка по суботу | З понеділка по суботу | ||
+ | |||
Ходить лікар на роботу. | Ходить лікар на роботу. | ||
+ | |||
Якщо раптом захворію, | Якщо раптом захворію, | ||
+ | |||
Може вийти і в неділю. | Може вийти і в неділю. | ||
+ | |||
4 учень | 4 учень | ||
+ | |||
Він мені призначить ліки, | Він мені призначить ліки, | ||
+ | |||
Перевірить горло, ніс. | Перевірить горло, ніс. | ||
+ | |||
Скаже їсти борщ і кашу, | Скаже їсти борщ і кашу, | ||
+ | |||
Щоб одужав я й підріс. | Щоб одужав я й підріс. | ||
+ | |||
Вчитель | Вчитель | ||
− | Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». | + | |
+ | Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - | ||
+ | це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». | ||
+ | |||
Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. | Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. | ||
+ | |||
V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. | V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. | ||
+ | |||
1.Презентація професії лікар ( слайди ). | 1.Презентація професії лікар ( слайди ). | ||
+ | |||
2.Практична діяльність медсестри: | 2.Практична діяльність медсестри: | ||
+ | |||
а) демонстрація різних видів пов`язок; | а) демонстрація різних видів пов`язок; | ||
+ | |||
б) лікувальний масаж; | б) лікувальний масаж; | ||
+ | |||
3.Тест лікаря Айболить : | 3.Тест лікаря Айболить : | ||
+ | |||
1. Чим вимірюють t тіла? | 1. Чим вимірюють t тіла? | ||
+ | |||
а) барометром; | а) барометром; | ||
+ | |||
б) водоміром; | б) водоміром; | ||
+ | |||
в) термометром; | в) термометром; | ||
+ | |||
г) рукою. | г) рукою. | ||
+ | |||
2. Коли болить зуб, до кого звертатися? | 2. Коли болить зуб, до кого звертатися? | ||
+ | |||
а) до мами; | а) до мами; | ||
+ | |||
б) до коваля; | б) до коваля; | ||
+ | |||
в) в бібліотеку; | в) в бібліотеку; | ||
+ | |||
г) до стоматолога. | г) до стоматолога. | ||
+ | |||
3. Хто в лікарні носить білий халат? | 3. Хто в лікарні носить білий халат? | ||
+ | |||
а) кентервільський привид; | а) кентервільський привид; | ||
+ | |||
б) Карлсон; | б) Карлсон; | ||
+ | |||
в) лікар. | в) лікар. | ||
+ | |||
4. Коли болять вуха і горло, звертаються: | 4. Коли болять вуха і горло, звертаються: | ||
+ | |||
а) до сусіда; | а) до сусіда; | ||
+ | |||
б) до ЛОРа; | б) до ЛОРа; | ||
+ | |||
в) до знахарки. | в) до знахарки. | ||
+ | |||
5. Якщо сильно захворів, додому викликають: | 5. Якщо сильно захворів, додому викликають: | ||
+ | |||
а) голубий вертоліт; | а) голубий вертоліт; | ||
+ | |||
б) таксі; | б) таксі; | ||
+ | |||
в) карету швидкої допомоги. | в) карету швидкої допомоги. | ||
+ | |||
6. Навіщо миють руки? | 6. Навіщо миють руки? | ||
+ | |||
а) щоб батьки не лаяли; | а) щоб батьки не лаяли; | ||
+ | |||
б) щоб змити мікроби; | б) щоб змити мікроби; | ||
+ | |||
в) так казала вчителька. | в) так казала вчителька. | ||
+ | |||
7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: | 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: | ||
+ | |||
а) сонячні окуляри; | а) сонячні окуляри; | ||
+ | |||
б) протигаз; | б) протигаз; | ||
+ | |||
в) паранжу; | в) паранжу; | ||
+ | |||
г) марлеву пов`язку. | г) марлеву пов`язку. | ||
+ | |||
4.Вручення дітям подарунка- заохочення. | 4.Вручення дітям подарунка- заохочення. | ||
+ | |||
VІ. Підсумок уроку | VІ. Підсумок уроку | ||
+ | |||
Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: | Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: | ||
+ | |||
• Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. | • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. | ||
+ | |||
• Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. | • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. | ||
+ | |||
• Формула правильного вибору: | • Формула правильного вибору: | ||
+ | |||
« Потрібно, зможу, хочу». | « Потрібно, зможу, хочу». |
Версія за 21:10, 12 лютого 2015
Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації.
Тип уроку: урок - презентація
Хід уроку
І.Вступне слово вчителя
Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися.
З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр.
А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
- Роботящі руки гори вернуть.
- Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
- Очам страшно, а руки роблять.
- Маленька праця краща за велике безділля.
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями.
А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок.
1учень
Він з комп`ютером на ти,
Розумніших не знайти
Віртуальний творить міст
Диво - майстер…(програміст)
2 учень
Літаком керує вправно,
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший…( пілот )
3 учень
Треба знати, що без плану
Не збудуєте й майдану,
Точно вирахує вектор
Геніальний… ( архітектор )
4 учень
Він, як лікар Айболить,
Знає що і де болить,
Кличуть фермер і свинар
Порятуй… ( ветеринар )
5 учень
Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?
Мама каже,- Без істерик
Допоможе нам… ( електрик )
6 учень
Хоче знати дітвора
Звідки виросла гора?
Таємниці зніме полог
Мандрівник - герой… ( геолог )
7 учень
У кафе чи ресторані
Допоможе пану й пані
Страв обрати варіант
Пособить… ( офіціант )
8 учень
Він закони добре знає-
Помилку відраз впізнає.
Буд ь - який важливий лист
Враз напише вам… ( юрист )
9 учень
Всім відомо, що давно
Люди винайшли кіно.
А знімає фільм не мер,
А відомий… ( режисер )
Добре, молодці.
А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
- Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
- Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
- Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
- Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
- Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані?
ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер )
ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном )
КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар )
ІІІ.Результати анкетування учнів класу.
Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати:
Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища );
Вчителем хочуть бути 3 учні;
Вихователем – 1;
Шахтарем – 4 ;
Перукарем – 4 ;
Спортсменом – 4;
Нотаріусом – 1 ;
Балериною – 1 ;
Дресирувальником – 1 ;
Художником – 1 ;
Стилістом – 1 ;
Вченим – 1 .
А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
Лікар – професія вічна
ІV. Презентація професії лікар.
1. Вірші
1 учень
Хто в лікарні по палаті
Ходить в білому халаті?
Хто людей з біди рятує?
Хто хвороби всі лікує?
2 учень
Хто призначить процедури
І таблетки, і мікстури?
Щоб здоровим буть до віку.
Це, звичайно, мудрий…( лікар )
3 учень
З понеділка по суботу
Ходить лікар на роботу.
Якщо раптом захворію,
Може вийти і в неділю.
4 учень
Він мені призначить ліки,
Перевірить горло, ніс.
Скаже їсти борщ і кашу,
Щоб одужав я й підріс.
Вчитель
Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично».
Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію.
V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни.
1.Презентація професії лікар ( слайди ).
2.Практична діяльність медсестри:
а) демонстрація різних видів пов`язок;
б) лікувальний масаж;
3.Тест лікаря Айболить :
1. Чим вимірюють t тіла?
а) барометром;
б) водоміром;
в) термометром;
г) рукою.
2. Коли болить зуб, до кого звертатися?
а) до мами;
б) до коваля;
в) в бібліотеку;
г) до стоматолога.
3. Хто в лікарні носить білий халат?
а) кентервільський привид;
б) Карлсон;
в) лікар.
4. Коли болять вуха і горло, звертаються:
а) до сусіда;
б) до ЛОРа;
в) до знахарки.
5. Якщо сильно захворів, додому викликають:
а) голубий вертоліт;
б) таксі;
в) карету швидкої допомоги.
6. Навіщо миють руки?
а) щоб батьки не лаяли;
б) щоб змити мікроби;
в) так казала вчителька.
7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни:
а) сонячні окуляри;
б) протигаз;
в) паранжу;
г) марлеву пов`язку.
4.Вручення дітям подарунка- заохочення.
VІ. Підсумок уроку
Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати:
• Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати.
• Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії.
• Формула правильного вибору:
« Потрібно, зможу, хочу».