Відмінності між версіями «"Подорожі з піснею, танцем,маршем»
(Створена сторінка: Тема: «Чарівний світ опери». Мета: - поглибити уявлення учнів про зв’язок музики з житт...) |
|||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
Тема: «Чарівний світ опери». | Тема: «Чарівний світ опери». | ||
+ | |||
Мета: - поглибити уявлення учнів про зв’язок музики з життям. | Мета: - поглибити уявлення учнів про зв’язок музики з життям. | ||
+ | |||
- виховувати в школярів здатність сприймати музику як мистецтво,виразне за своєю природою; | - виховувати в школярів здатність сприймати музику як мистецтво,виразне за своєю природою; | ||
+ | |||
- усвідомити ,що пісня ,танець і марш стають надійними провідниками у будь-який жанр музичного мистецтва; | - усвідомити ,що пісня ,танець і марш стають надійними провідниками у будь-який жанр музичного мистецтва; | ||
+ | |||
- формувати вокально-хорові навички; | - формувати вокально-хорові навички; | ||
+ | |||
- розвівати вміння інтерпретувати музичні твори і навички яскраво образного виконання; | - розвівати вміння інтерпретувати музичні твори і навички яскраво образного виконання; | ||
+ | |||
- виховувати естетичний смак; | - виховувати естетичний смак; | ||
+ | |||
- отворити позитивний емоційний настрій на роботу всіх учнів на протязі уроку. | - отворити позитивний емоційний настрій на роботу всіх учнів на протязі уроку. | ||
+ | |||
Музичний матеріал: М.Коваль,Опера «Вовк і семеро козенят». Тема Мами-кози. Сцена з ІІ дії «Ігри козенят». | Музичний матеріал: М.Коваль,Опера «Вовк і семеро козенят». Тема Мами-кози. Сцена з ІІ дії «Ігри козенят». | ||
+ | |||
Обладнання: портрет композитора М. Коваля; різнокольорові картки з поняттями; аудіо запис, портрет композитора, музичний інструмент, дитячі музичні інструменти. | Обладнання: портрет композитора М. Коваля; різнокольорові картки з поняттями; аудіо запис, портрет композитора, музичний інструмент, дитячі музичні інструменти. | ||
+ | |||
Тип уроку: комбінований. | Тип уроку: комбінований. | ||
+ | |||
Форма проведення: рольова імітаційна гра. | Форма проведення: рольова імітаційна гра. | ||
+ | |||
Хід уроку. | Хід уроку. | ||
+ | |||
Учні входять до класу під звучання музики хору «Семеро козенят». | Учні входять до класу під звучання музики хору «Семеро козенят». | ||
+ | |||
I. Організаційний момент. | I. Організаційний момент. | ||
+ | |||
Встаньте, діти, всі ладненько, | Встаньте, діти, всі ладненько, | ||
+ | |||
Посміхніться до гостей, | Посміхніться до гостей, | ||
+ | |||
Привітайтесь: «Добрий день!» | Привітайтесь: «Добрий день!» | ||
+ | |||
1. Музичне привітання. | 1. Музичне привітання. | ||
+ | |||
Вчитель: «Добрий день вам, діти! | Вчитель: «Добрий день вам, діти! | ||
− | + | ||
− | Діти: «Добрий день, учителю! | + | Починаємо урок!» |
− | + | ||
+ | Діти: «Добрий день, учителю! Раді бачити ми Вас!» | ||
+ | |||
2. Повідомлення теми і змісту уроку. | 2. Повідомлення теми і змісту уроку. | ||
+ | |||
- Діти, сьогодні ми з вами проводимо незвичайний урок, тема якого: «Чарівний світ опери». Чого ви очікуєте від нашої зустрічі? | - Діти, сьогодні ми з вами проводимо незвичайний урок, тема якого: «Чарівний світ опери». Чого ви очікуєте від нашої зустрічі? | ||
+ | |||
Відповіді дітей. | Відповіді дітей. | ||
+ | |||
II. Актуалізація опорних знань. | II. Актуалізація опорних знань. | ||
+ | |||
Вчитель музичного мистецтва: Уявіть, що ви завітали до оперного театру. | Вчитель музичного мистецтва: Уявіть, що ви завітали до оперного театру. | ||
+ | |||
Слайд з зображенням оперного театру (Одеського, Київського, Львівського) | Слайд з зображенням оперного театру (Одеського, Київського, Львівського) | ||
На попередніх уроках ми з вами знайомились з оперою М. Коваля «Вовк і семеро козенят». | На попередніх уроках ми з вами знайомились з оперою М. Коваля «Вовк і семеро козенят». | ||
+ | |||
Слайд. Портрет композитора (на робочому столі у папці «Семінар вчителів музичного мистецтва). | Слайд. Портрет композитора (на робочому столі у папці «Семінар вчителів музичного мистецтва). | ||
Ми з вами слухали музику опери, розучували і виконували теми. А зараз разом пригадаємо що ми називаємо оперою. | Ми з вами слухали музику опери, розучували і виконували теми. А зараз разом пригадаємо що ми називаємо оперою. | ||
+ | |||
Діти: Музичний спектакль, в якому всі діючі особи не розмовляють, а співають. | Діти: Музичний спектакль, в якому всі діючі особи не розмовляють, а співають. | ||
+ | |||
Вчитель: Опера – це жанр, який об’єднує музику, літературу, хореографію, декоративно-прикладне мистецтво. | Вчитель: Опера – це жанр, який об’єднує музику, літературу, хореографію, декоративно-прикладне мистецтво. | ||
+ | |||
Слайд з зображенням «Сонечка» | Слайд з зображенням «Сонечка» |
Поточна версія на 11:59, 26 січня 2015
Тема: «Чарівний світ опери».
Мета: - поглибити уявлення учнів про зв’язок музики з життям.
- виховувати в школярів здатність сприймати музику як мистецтво,виразне за своєю природою;
- усвідомити ,що пісня ,танець і марш стають надійними провідниками у будь-який жанр музичного мистецтва;
- формувати вокально-хорові навички;
- розвівати вміння інтерпретувати музичні твори і навички яскраво образного виконання;
- виховувати естетичний смак;
- отворити позитивний емоційний настрій на роботу всіх учнів на протязі уроку.
Музичний матеріал: М.Коваль,Опера «Вовк і семеро козенят». Тема Мами-кози. Сцена з ІІ дії «Ігри козенят».
Обладнання: портрет композитора М. Коваля; різнокольорові картки з поняттями; аудіо запис, портрет композитора, музичний інструмент, дитячі музичні інструменти.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: рольова імітаційна гра.
Хід уроку.
Учні входять до класу під звучання музики хору «Семеро козенят».
I. Організаційний момент.
Встаньте, діти, всі ладненько,
Посміхніться до гостей,
Привітайтесь: «Добрий день!»
1. Музичне привітання.
Вчитель: «Добрий день вам, діти!
Починаємо урок!»
Діти: «Добрий день, учителю! Раді бачити ми Вас!»
2. Повідомлення теми і змісту уроку.
- Діти, сьогодні ми з вами проводимо незвичайний урок, тема якого: «Чарівний світ опери». Чого ви очікуєте від нашої зустрічі?
Відповіді дітей.
II. Актуалізація опорних знань.
Вчитель музичного мистецтва: Уявіть, що ви завітали до оперного театру.
Слайд з зображенням оперного театру (Одеського, Київського, Львівського) На попередніх уроках ми з вами знайомились з оперою М. Коваля «Вовк і семеро козенят».
Слайд. Портрет композитора (на робочому столі у папці «Семінар вчителів музичного мистецтва). Ми з вами слухали музику опери, розучували і виконували теми. А зараз разом пригадаємо що ми називаємо оперою.
Діти: Музичний спектакль, в якому всі діючі особи не розмовляють, а співають.
Вчитель: Опера – це жанр, який об’єднує музику, літературу, хореографію, декоративно-прикладне мистецтво.
Слайд з зображенням «Сонечка»