Відмінності між версіями «Wiki-стаття "Історія листування наших пращурів"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва проекту)
(Результати дослідження)
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
 +
Історія пошти  на території сучасної  України  веде свій початок з часів Київської Русі і налічує більше тисячі років.  Поштові марки  стали використовуватися в обігу з середини XIX століття; первинно це були австрійські і російські, а впродовж більшої частини XX століття – радянські марки.
 +
Київській Русі в X столітті існував «повоз» – обов’язок населення надавати коней «від стану до стану» для княжих гінців і слуг.
 +
У XIII столітті з’явилися перші поштові станції, а до XV-XVI століттям поштовий зв’язок встановився по всій Русі. Подальший розвиток поштової служби на території України пов’язаний з формуванням російської держави із столицею в Москві (українські міста були сполучені з нею ямами), а потім в Санкт-Петербурзі.
 +
В Києві пошта бере початок з березня 1669 року, коли гетьман Лівобережної України Демьян Багатогрішний підписав з московським урядом угоду, так звані «Глуховськіє договірні статті». Одна із статей даної угоди передбачала «влаштовувати в малоруських містах пошаную по московському зразку».
 +
Через п’ять років почали приймати листи від населення, мали поштовий двір на Подолі, стайню на 40 коней. Проте поштова справа просувалася поволі і в кінці XVII століття зовсім прийшла до занепаду. У 1725 році Катерина I видала Указ про установу поштового двору на Подолі, підлеглого міському магістрату.
 +
У 1765 році при організації Державної кінної пошти на Лівобережній Україні в Києві обирали поштмейстера і двох листонош. На початку 1769 року Київську пошту передали у ведення Московського поштамту.
 +
21 серпня (3 вересня) 1775 року почтдіректор Борис Пестель написав лист в Київську губернську канцелярію, якому повідомлялося про указ Колегії закордонних справ щодо установи в Києві поштової контори.
 +
У 1782 році контора була перетворена в губернський поштамт, який з часом перевели в Печерську фортецю, де знаходилися Присутствені місця, а потім знову повернули на Поділ.[2]
 +
 +
В середині XVIII століття в Російській імперії при оплаті поштових послуг стягувалося по грошу (Ѕ копійки) із золотника ( 4,3 г) за 100 верст ( 106,7 км.), так що лист від Москви ка Києва (852 верст) оплачувався у розмірі 4,52 копійки із золотника.
 +
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]

Версія за 10:39, 29 грудня 2011



Назва проекту

Історія листування наших предків

Автори проекту

ІІІ група 10 класу

Тема дослідження

Листування Київської Русі

Проблема дослідження

Яким чином спілкувалися люди у Київській Русі?

Гіпотеза дослідження

Мета дослідження

Дослідити та проаналізувати

Результати дослідження

Історія пошти на території сучасної України веде свій початок з часів Київської Русі і налічує більше тисячі років. Поштові марки стали використовуватися в обігу з середини XIX століття; первинно це були австрійські і російські, а впродовж більшої частини XX століття – радянські марки. Київській Русі в X столітті існував «повоз» – обов’язок населення надавати коней «від стану до стану» для княжих гінців і слуг. У XIII столітті з’явилися перші поштові станції, а до XV-XVI століттям поштовий зв’язок встановився по всій Русі. Подальший розвиток поштової служби на території України пов’язаний з формуванням російської держави із столицею в Москві (українські міста були сполучені з нею ямами), а потім в Санкт-Петербурзі. В Києві пошта бере початок з березня 1669 року, коли гетьман Лівобережної України Демьян Багатогрішний підписав з московським урядом угоду, так звані «Глуховськіє договірні статті». Одна із статей даної угоди передбачала «влаштовувати в малоруських містах пошаную по московському зразку». Через п’ять років почали приймати листи від населення, мали поштовий двір на Подолі, стайню на 40 коней. Проте поштова справа просувалася поволі і в кінці XVII століття зовсім прийшла до занепаду. У 1725 році Катерина I видала Указ про установу поштового двору на Подолі, підлеглого міському магістрату. У 1765 році при організації Державної кінної пошти на Лівобережній Україні в Києві обирали поштмейстера і двох листонош. На початку 1769 року Київську пошту передали у ведення Московського поштамту. 21 серпня (3 вересня) 1775 року почтдіректор Борис Пестель написав лист в Київську губернську канцелярію, якому повідомлялося про указ Колегії закордонних справ щодо установи в Києві поштової контори. У 1782 році контора була перетворена в губернський поштамт, який з часом перевели в Печерську фортецю, де знаходилися Присутствені місця, а потім знову повернули на Поділ.[2]

В середині XVIII століття в Російській імперії при оплаті поштових послуг стягувалося по грошу (Ѕ копійки) із золотника ( 4,3 г) за 100 верст ( 106,7 км.), так що лист від Москви ка Києва (852 верст) оплачувався у розмірі 4,52 копійки із золотника.

Висновки

Корисні ресурси