Відмінності між версіями «Навчальний проект Розвиток знань про прогресії»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
== Результати дослідження==
 
== Результати дослідження==
Найдавнішою відомою задачею на використання прогресії вважається задача про поділ хліба з так званого [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BF%D1%96%D1%80%D1%83%D1%81_%D0%A0%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%B0 папірусу Рінда]. Звучить вона приблизно таким чином: 100мір хліба потрібно розділити між пятьма чоловіками таким чином, щоб другий отримав на стільки ж більше ніж перший, на скільки третій отримав більше другого, четвертий більше третього і п'ятий більше четвертого. Крім того, двоє перших мають отримати в 7 разів меньше трьох інших. Скількі потрібно дати кожному?
+
Найдавнішою відомою задачею на використання прогресії вважається задача про поділ хліба з так званого [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BF%D1%96%D1%80%D1%83%D1%81_%D0%A0%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%B0 папірусу Рінда]. Звучить вона приблизно таким чином: 100 мір хліба потрібно розділити між пятьма чоловіками таким чином, щоб другий отримав на стільки ж більше ніж перший, на скільки третій отримав більше другого, четвертий більше третього і п'ятий більше четвертого. Крім того, двоє перших мають отримати в 7 разів меньше трьох інших. Скількі потрібно дати кожному?<br>
 +
[[Файл:hlib.jpg|50px]]
 
Розв'язування:<br>
 
Розв'язування:<br>
Очевидно, що кількість хліба, отриманого чоловіками, являє собою зростаючу арифметичну прогресію. Де перший її член ''''''х''''''''Курсив'', а різниця '''y'''''Курсив''. Тогда
+
Очевидно, що кількість хліба, отриманого чоловіками, являє собою зростаючу арифметичну прогресію. Де перший її член '''х'''''Курсив'', а різниця '''y'''''Курсив''. Тоді отримаємо:
  доля первого     х  
+
  доля першого     х  
  доля второго     х + у  
+
  доля другого     х + у  
  доля третьего   х + 2y  
+
  доля третього   х + 2y  
 
  доля четвертого  х + 3y  
 
  доля четвертого  х + 3y  
  доля пятого     х + 4y.
+
  доля п'ятого     х + 4y.
На основании условий задачи составляем следующие два уравнения:
+
отримаємо систему рівнянь і після її розв'язування отримаємо, що хліб мали поділдити на такі частини: <math></math> .
  
 
== Висновки==
 
== Висновки==

Версія за 23:25, 9 липня 2011

Назва проекту

Увага! Суперпропозиція!

Автори проекту

Тиненик Ірина

Тема дослідження

Чого вчить історія?

Питання для дослідження

Як давно відомі людям прогресії та їх властивості?

Гіпотеза дослідження

Ми припускаємо, що людям давно відомі прогресії, так як математика розвивалась виходячи з практичних потреб людей.

Мета дослідження

З'ясуватим чи існують приклади старовинних задачна використання арифметичної та геометричної прогресій, до якого часу вони відносяться і розв'язати їх.

Результати дослідження

Найдавнішою відомою задачею на використання прогресії вважається задача про поділ хліба з так званого папірусу Рінда. Звучить вона приблизно таким чином: 100 мір хліба потрібно розділити між пятьма чоловіками таким чином, щоб другий отримав на стільки ж більше ніж перший, на скільки третій отримав більше другого, четвертий більше третього і п'ятий більше четвертого. Крім того, двоє перших мають отримати в 7 разів меньше трьох інших. Скількі потрібно дати кожному?
Hlib.jpg Розв'язування:
Очевидно, що кількість хліба, отриманого чоловіками, являє собою зростаючу арифметичну прогресію. Де перший її член хКурсив, а різниця yКурсив. Тоді отримаємо:

доля першого     х 
доля другого     х + у 
доля третього    х + 2y 
доля четвертого  х + 3y 
доля п'ятого      х + 4y.

отримаємо систему рівнянь і після її розв'язування отримаємо, що хліб мали поділдити на такі частини: <math></math> .

Висновки

Наша гіпотеза підтвердилась і дійсно з досліджених джерел видно, що властивості арифметичної і геометричної прогресій досить давно зацікавили людей. І як дотепно дехто з них використовував це знання.

Корисні посилання

Библиотека по математике

Інші документи