Відмінності між версіями «Учнівська Вікі-стаття "Фізичні вправи та здоров'я людини"»
(→Корисні ресурси) |
(→Висновки) |
||
Рядок 59: | Рядок 59: | ||
==Висновки== | ==Висновки== | ||
− | + | Заняття фізичними вправами активізують і удосконалюють обмін речовин, покращують діяльність центральної нервової системи, забезпечують адаптацію серцево-судинної, дихальної і інших систем до умов м’язової діяльності, прискорюють процес входження в роботу і функціонування систем кровообігу і дихання, а також скорочують довжину функціонального відновлення після зрушень, які викликає фізичне навантаження. Крім оздоровчого ефекту, фізичні вправи діють тренувально на організм людини, (збільшують розумову і фізичну працездатність), дозволяють збільшити рівень фізичних якостей, впливають на формування і подальше удосконалення життєво важливих рухових умінь і навичок (плавання, ходьба на лижах і т.д.). | |
==Корисні ресурси== | ==Корисні ресурси== |
Версія за 13:09, 12 лютого 2014
Зміст
Назва проекту
"Фізична культура як здоровий спосіб життя"
Автори проекту
Група "Реабілітологи"
Тема дослідження
Фізична культура як запорука здорового способу життя
Проблема дослідження
Необхідність спорту для школярів.
Гіпотеза дослідження
Фізичні вправи позитивно впливають на здоров'я людини
Мета дослідження
Дослідження впливу фізичних прав на організм дитини
Результати дослідження
Групою "Реабілітологи" було детально розглянуте питання "Які вправи допоможуть оздоровити людину?".
На сьогоднішній день розроблені і практично випробувані авторські комплекси і програми фізичних вправ оздоровчої спрямованості для масового використання. Основні їх переваги – доступність, простота реалізації і ефективність. Насамперед це:
1) контролюємі бігові навантаження (система Купера);
2) режим 1000 рухів (система Амосова);
3) 10000 кроків кожний день (система Міхао Інаі);
4) біг заради життя (система Лід’ярда);
5) абетка оздоровчого бігу (система Мільнера).
В наш час з’явились нові течії оздоровчої фізичної культури, які дають оздоровчий ефект. До них можна приєднати оздоровчу аеробіку і її різновиди: степ, слайд, джаз, аква або гідраеробіку, танцювальну аеробіку (фанк-еробіку, сіть-джем, хіп-хоп), велоаеробіку, аеробіку з навантаженням (невеликою штангою), акваджогінг, шейпінг, фітнес, стретчінг.
Дослідивши це питання, було з'ясовано, що:1. Вода - загальновизнаний спосіб загартовування. Перевага води над іншими засобами загартовування у тому, що водні процедури легко дозувати. Принцип поступовості найлегше витримати саме при застосуванні води: можна взяти воду тієї температури, яка необхідна, поступово знижуючи її. Чим холодніше вода, тим коротшим має бути час її "зустрічі з тілом". Є кілька окремих способів загартовування водою: обтирання, обливання, купання.
2. Повітря - це середовище, у якому постійно перебуває людина. Повітря стикається з шкірою - безпосередньо чи через тканину одягу та зі слизової оболонкою дихальних шляхів. Із спеціальних заходів загартовування повітрям найчастіше застосовуються: сон надворі, в холодну пору та повітряні ванни.
3. Сонце є сильним засобом загартовування. Сонячні промені надають на організм загальну зміцнюючу дію, підвищують обмін речовин у організмі, кращим стає самопочуття, сон, шкіра краще регулює теплообмін. Але сонце може й негативно впливати на організм людини. Тому потрібно до цієї процедури підходити дуже обережно.
Загартування - це система гігієнічних заходів, спрямованих на підвищення стійкості організму до несприятливих впливів різних метеорологічних факторів (холоду, тепла, сонячної радіації, зниженого атмосферного тиску). Встановлено, що систематичне загартовування знижує ймовірність простудних захворювань в 4 рази, і навіть виключає їх виникнення. При багаторазовому впливі специфічних подразників під впливом нервової регуляції в організмі утворюються певні функціональні системи, що забезпечують пристосувальний ефект.
Висновки
Заняття фізичними вправами активізують і удосконалюють обмін речовин, покращують діяльність центральної нервової системи, забезпечують адаптацію серцево-судинної, дихальної і інших систем до умов м’язової діяльності, прискорюють процес входження в роботу і функціонування систем кровообігу і дихання, а також скорочують довжину функціонального відновлення після зрушень, які викликає фізичне навантаження. Крім оздоровчого ефекту, фізичні вправи діють тренувально на організм людини, (збільшують розумову і фізичну працездатність), дозволяють збільшити рівень фізичних якостей, впливають на формування і подальше удосконалення життєво важливих рухових умінь і навичок (плавання, ходьба на лижах і т.д.).
Корисні ресурси
http://ua.textreferat.com/referat-794-2.html
http://ukrref.com.ua/?id=NTA5OA%3D%3D
http://ukrref.com.ua/index.php?id=NTA5Nw==&g=3
http://bukvar.su/fizkultura-i-sport/60755-Tradicionnye-i-netradicionnye-metody-zakalivaniya.html