Відмінності між версіями «Учнівська вікі-стаття "Чому Роальд Даль почав писати для дітей?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 36: Рядок 36:
 
<br>-«Матильда» (1988 р.) та інш.<br>
 
<br>-«Матильда» (1988 р.) та інш.<br>
 
<p>[[Файл:Roald_Dahl__The_Twits.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dahl__James_and_the_Giant_Peach.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__BDV_ili_Bolshoj_i_Dobryj_Velikan.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Charli_i_bolshoj_steklyannyj_funikuler.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Charli_i_shokoladnaya_fabrika.jpg|150px]]<br>
 
<p>[[Файл:Roald_Dahl__The_Twits.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dahl__James_and_the_Giant_Peach.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__BDV_ili_Bolshoj_i_Dobryj_Velikan.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Charli_i_bolshoj_steklyannyj_funikuler.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Charli_i_shokoladnaya_fabrika.jpg|150px]]<br>
<p>[[Файл:Roald_Dal__Denni__chempion_mira.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Fantasticheskij_mister_Foks__Fantastis_Mr_Fox.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Matilda.jpg|150px]]hspace
+
<p>[[Файл:Roald_Dal__Denni__chempion_mira.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Fantasticheskij_mister_Foks__Fantastis_Mr_Fox.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Matilda.jpg|150px]]hspace[[Файл:Roald_Dal__Vedmy.jpg|150px]]<br>
  
  

Версія за 12:12, 6 липня 2011

Назва проекту

Вдивлятися пильно у світ…

Автори проекту

Рябуха Наталія Василівна, група «Біографи»

Тема дослідження

Життєвий і творчий шлях Роальда Даля, цікаві факти з його життя

Питання для дослідження

Чому Роальд Даль почав писати казки для дітей?

Гіпотеза дослідження

Якщо Даль – відомий дитячий письменник, то його творчість є невід’ємною складовою скарбниці дитячої літератури.

Мета дослідження

З'ясувати основні епізоди життя Роальда Даля,ознайомитись з його творчою спадщиною, популяризувати його творчість серед дітей і дорослих, довести, що твори, написані Далем, входять до світового фонду сучасної літератури.

Результати дослідження

В ході дослідження життєвого й творчого шляху Роальда Даля (за походженням він був норвежцем, але родина іммігрувала до Великої Британії у 1880 році й оселилась в Уельсі) нами було встановлено, що Даль почав свою письменницьку діяльність в Америці (будучи на той час офіцером британської розвідки і виконуючи одну з місій) у 40-х рр. ХХ століття, описавши випадок зі свого армійського життя (під час Другої світової війни Даль був асом-винищувачем у Британських ВПС). Це оповідання не було підписане, але згодом воно було проілюстроване самим Уолтом Діснеєм у 1943 р. Книжка мала назву «Уолт Дісней. Гремліни: історія лейтенанта Королівських ВПС Роальда Даля». Це було першим поштовхом до письменницької діяльності, тим паче, що книжку було видано в Америці, а перевидано в Британії та Австралії. З того часу його оповідання почали регулярно з’являтися в знаменитих американських журналах. У 1945 році вийшла перша збірка оповідань «Over to you» («Переходжу до прийому»). За період з 40-х рр.. до 60-х рр.. Даль писав виключно оповідання , розповіді, кіносценарії (прикладом є стрічка «You only live twice» (“Живеш тільки двічі», 1967 р.), в якій розповідалося про одну з неймовірних пригод Джеймса Бонда, агента 007 (в головній ролі – Шон Коннері, режисер фільму – Л.Гілберт)), п’єси, навіть один великий роман “Some time never» («Одного разу ніколи», 1948 р.), який був першою книжкою про ядерну війну в історії літератури.
<p>Але визнання Даля – дитячого письменника перевершує славу Даля-оповідача для дорослих уже в 60-і роки, коли з’являються його твори для дітей.
<p>Одружившись з Патрісією Ніл (відомою голлівудською кінозіркою) у 1953 році і ставши згодом батьком п’ятьох дітей, Роальд Даль, як це часто буває, почав писати казки для власних дітей. За свідченням багатьох, хто знав Даля, письменник любив і розумів дітей, як і його батько. Він проводив з ними багато часу, спочатку розповідаючи казки своїм старшим донькам Олівії і Тесс, коли вони були зовсім маленькими, а згодом і іншим дітям. Пізніше ці казки з’явилися на світ дещо переробленими.
<p>Перша повість для дітей «Джеймс і гігантський персик» вийшла в Америці у 1961 році й одразу зацікавила як критиків, так і читачів. У 1964 р. великий успіх мала повість «Чарлі і Шоколадна Фабрика», вона стала міжнародним бестселером . А в 1972 р. Даль написав продовження до неї «Чарлі і Великий Скляний Ліфт».
<p>Всього Роальд Даль написав 17 дитячих книжок.
Найпопулярнішими книжками стали:
-«Джеймс і гігантський персик» (1961 р.)
-«Чарлі і Шоколадна Фабрика» (1964 р.)
-«Фантастичний містер Лис» (1970 р.)
-«Чарлі і Великий Скляний Ліфт» (1972 р.)
-«Денні – чемпіон світу» (1975 р.)
-«Твіти» (1980 р.)
-«ВДВ або Великий і Добрий Велетень» (1982 р.)
-«Відьми» (1983 р.)
-«Матильда» (1988 р.) та інш.
<p>Roald Dahl The Twits.jpghspaceRoald Dahl James and the Giant Peach.jpghspaceRoald Dal BDV ili Bolshoj i Dobryj Velikan.jpghspaceRoald Dal Charli i bolshoj steklyannyj funikuler.jpghspaceRoald Dal Charli i shokoladnaya fabrika.jpg
<p>Roald Dal Denni chempion mira.jpghspaceRoald Dal Fantasticheskij mister Foks Fantastis Mr Fox.jpghspaceRoald Dal Matilda.jpghspaceRoald Dal Vedmy.jpg

Нами також було встановлено, що Роальд Даль писав більше епічних творів, таких як казки, оповідання, новели, розповіді.
Беззаперечним фактом на користь Даля – класика сучасної дитячої літератури є опитування , яке було проведене благочинною організацією BOOKTRUST в Британії. Серед 20 найкращих дитячих книжок за результатами голосування серед людей віком від 16 до 65 років (опитано 4000 людей) казки Роальда Даля відповідно займають: - 5 місце («ВДВ або Великий і Добрий Велетень»); - 12 місце («Чарлі і Шоколадна Фабрика»); - 13 місце («Матильда»); - 16 місце («Твіти»).
Роальд Даль за своє життя неодноразово був нагороджений і відзначений преміями. Ми з’ясували, що і після смерті письменника його твори займали вищі місця у рейтингу найпопулярніших книжок. Так, у 1997 році його книжка «ВДВ або Великий і Добрий Велетень» ввійшла в число «Найкращих книжок за останні 20 років», у 1988 році «Матильда» була визнана найкращою книжкою для дітей, і за її сценарієм був знятий художній фільм. А в 1999 році в Міжнародний день книги за неї, як за найпопулярнішу дитячу книгу проголосовало п’ятнадцять тисяч дітей у віці від семи до одинадцяти років. Усі 18 перемог і нагород (з 1954 по 2000 роки) підкреслюють славу Роальда Даля.
Крім цього, починаючи з 2006 року, 13 вересня (в день народження Даля) щорічно святкується офіційний ДЕНЬ РОАЛЬДА ДАЛЯ в Британії, Африці, Латинській Америці. В цей день шанувальники його творчості одягаються в усе жовте (улюблений колір письменника), розмовляють на створеній Роальдом Далем мові gobblefunk, обмінюються книжками і виконують танець «Умпа-Лумпа». Спеціальний потяг доставляє усіх охочих з Лондона до Грейт-Міссенда (розташованого в 55 км від Лондона), де письменник прожив більше 30 років.
Ми з’ясували, що Даль організував Фонд допомоги хворим із захворюваннями грудної клітини й серця, який існує і дотепер (письменнику довелося пережити смерть доньки і важку хворобу дружини, він сам відчув горе й відчай і намагався допомогти людям, що потрапили у біду).
На честь Даля у Букінгамширському Музеї відкрито Дитячу Галерею Роальда Даля.

Висновки

Корисні посилання

Інші документи