Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Володимир Винниченко "Федько-халамидник""»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 29: Рядок 29:
  
 
Перед початком роботи над проектом учитель пропонує увазі учнів [https://drive.google.com/?authuser=0#my-drive буклет] та проводить [https://docs.google.com/forms/d/1ZRaa3SF-l4bV8YYRIMj1I9jzIDyeDMpsZqFUZ4E5G2Q/viewform онлайн-опитування]
 
Перед початком роботи над проектом учитель пропонує увазі учнів [https://drive.google.com/?authuser=0#my-drive буклет] та проводить [https://docs.google.com/forms/d/1ZRaa3SF-l4bV8YYRIMj1I9jzIDyeDMpsZqFUZ4E5G2Q/viewform онлайн-опитування]
із методичною інформацією щодо методу проектів, їх результативності на уроках української словесності. Поставлену мету , ключове та тематичні запитання учитель представляє у вигляді [https://docs.google.com/presentation/d/1OXzxwgUe1PaRi70bG8u8zdHoBteQB_5FhbjeYTITLW4/edit#slide=id.p власної презентації]. Окрім цього вчитель перед початком роботи пропонує учням заповнити [https://drive.google.com/?authuser=0#my-drive таблицю ЗХД], визначає позаурочні години для можливості учнями отримання додаткових консультацій чи корекцію напрямку роботи шляхом створення [http://hmbnjl.blogspot.com/  блогу] та представлення результату. Рекомендує об’єднатися учням у групи, враховуючи їхнє бажання по 3-6 учнів. Учитель ставить завдання учням ознайомитись із Законом про авторське право та пригадати правила роботи за комп'ютером. Учнів поділено на чотири групи.  
+
із методичною інформацією щодо методу проектів, їх результативності на уроках української словесності. Поставлену мету , ключове та тематичні запитання учитель представляє у вигляді [https://docs.google.com/presentation/d/1OXzxwgUe1PaRi70bG8u8zdHoBteQB_5FhbjeYTITLW4/edit#slide=id.p власної презентації]. Окрім цього вчитель перед початком роботи пропонує учням заповнити [https://drive.google.com/?authuser=0#my-drive таблицю ЗХД], визначає позаурочні години для можливості учнями отримання додаткових консультацій чи корекцію напрямку роботи шляхом створення [http://hmbnjl.blogspot.com/  блогу] та представлення результату. Рекомендує об’єднатися учням у групи, враховуючи їхнє бажання по 3-6 учнів. Учитель ставить завдання учням ознайомитись із Законом про авторське право та пригадати правила роботи з образом літературного героя за [https://docs.google.com/document/d/1HLP-BzZ1qx_-0B44dcgA5CMQly4q88-EauxY04bXvAo/edit інструкцією]. Учнів поділено на чотири групи.  
 
І група - Як виник задум у письменника написати оповідання про  Федька-халамидника?
 
І група - Як виник задум у письменника написати оповідання про  Федька-халамидника?
 
ІІ група - Чому Федька називають халамидником?
 
ІІ група - Чому Федька називають халамидником?

Версія за 13:38, 28 січня 2014


Назва навчальної теми

Володимир Винниченко. «Федько-халамидник».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, інформатика

Вік учнів, клас

6 клас,11 років

Стислий опис проекту

6 клас. В.Винниченко. «Федько-халамидник». Федько як особистість. Вчити учнів виділяти риси характеру героїв оповідання, розрізняти у їхніх вчинках добро і зло, правду і брехню, милосердя і черствість, бездушність; поглиблювати навички аналізу епічного твору; розвивати навички виразного читання, висловлення власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення; виховувати високі моральні якості та духовні цінності. Усвідомити найважливіші цінності моралі та етики, що роблять людину душевно багатою і щедрою на добро, порядність, чесність.Учнівська презентація, вікі-стаття. Блог.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

На початку роботи над проектом проводиться опитування «З-Х-Д»,літературний диктант, щоб дізнатися про рівень уже набутих знань . Впродовж роботи над проектом учитель проводить консультації, дає завдання,які оцінюють самі учні чи однокласники. Формуються групи дітей, групи отримують своє завдання, створюють свій блог, презентацію та вікі-статтю. Учитель складає форми оцінювання роботи і продукту проекту. Після завершення роботи над проектом проводимо захист, показ презентацій, буклетів. Вчитель оцінює буклет, презентації, вікі-статтю за раніше виробленими формами оцінювання. В кінці проекту учні виконують тестові завдання, заповнюють таблицю "З-Х-Д" та розв’язують кросворд.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом учитель пропонує увазі учнів буклет та проводить онлайн-опитування із методичною інформацією щодо методу проектів, їх результативності на уроках української словесності. Поставлену мету , ключове та тематичні запитання учитель представляє у вигляді власної презентації. Окрім цього вчитель перед початком роботи пропонує учням заповнити таблицю ЗХД, визначає позаурочні години для можливості учнями отримання додаткових консультацій чи корекцію напрямку роботи шляхом створення блогу та представлення результату. Рекомендує об’єднатися учням у групи, враховуючи їхнє бажання по 3-6 учнів. Учитель ставить завдання учням ознайомитись із Законом про авторське право та пригадати правила роботи з образом літературного героя за інструкцією. Учнів поділено на чотири групи. І група - Як виник задум у письменника написати оповідання про Федька-халамидника? ІІ група - Чому Федька називають халамидником? ІІІ група - Як ви можете охарактеризувати Толю? ІV група - Які риси характеру вас приваблюють в образі Федька? Толі? Презентація виконаного проекту може бути відображена як: презентація, вікі-стаття, блог. Для того, щоб робота над проектом була ефективною, вчителю потрібно визначити орієнтовний час роботи над проектом відповідно до завдання і розподілити його стосовно побажань, психологічних, вікових та інших особливостей дитини. Вчитель попередньо з'ясовує у батьків зайнятість дитини в позаурочний час (гуртки, факультативи і ін.) на час проекту для визначення її ролі та можливостей. А також можливість батьками надати дитині консультацію чи допомогу. Вчитель пропонує учням обрати форму для представлення своєї діяльності у проекті: презентація, блог чи вікі-сторінка, куди вносять свої міркування, радяться з членами своєї групи чи, при потребі, із вчителем щодо подальшої роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ксенія Омельчук

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Хащувате

Місто\село, район, область

Кіровоградська область Гайворонський район с.Хащувате вул. Кондрацького,1

Контактні дані

098*******

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14.01.2014р. – 30.01.2014р.

Місце проведення тренінгу

КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна