Відмінності між версіями «Проект Новий світ - нові відкриття»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту)
(Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту)
 
Рядок 21: Рядок 21:
 
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Реєстраційна форма'''</font>  
 
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Реєстраційна форма'''</font>  
 
|http://project.iteach.com.ua/application-form/accepted/
 
|http://project.iteach.com.ua/application-form/accepted/
|-http://project.iteach.com.ua/application-form/accepted/
+
|-
 
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту'''</font>
 
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту'''</font>
 
|географія
 
|географія

Поточна версія на 22:25, 31 грудня 2013

УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї вікі-статі вписуєте {{subst:Шаблон:Проект-учасник конкурсу "Успішний проект"}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці Правити;
вносите правки в існуючі розділи.

Опис проекту містить 2 складові. Чіткі відповіді на питання першої частини "Опис проекту" дозволять експертам та учасникам Вікі-спільноти ознайомитись із метою та завданнями проекту, визначити відповідність вимогам навчальних програм з зазначених предметів, дізнатись про способи ефективного використання ІКТ, переглянути дидактичні та методичні матеріали, оцінити значущість одержаних результатів. Відповіді на питання другої частини "Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту" розкривають суть дослідження, проведеного учнями у процесі реалізації проекту.

Зверніть увагу, що заповнення всіх комірок обов'язкове, крім комірки "Фоторепортаж про роботу в проекті". Заповнення цієї комірки за бажанням автора та наявності фотоматеріалів.

Опис проекту

Назва проекту Новий світ - нові відкриття
Реєстраційна форма http://project.iteach.com.ua/application-form/accepted/
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту географія
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті 7 клас, вік учнів: 12-13 років
Короткий опис проекту Проект призначений для використання в 7класі з географії за темою «Південна Америка». Під час здійснення проекту організована діяльність: дослідницько-пошукова, творчого доповнення матеріалу, використання мережі Інтернет, робота з різними програмами для створення продуктів проекту. Кінцевим продуктом може бути: оформлення публікації, презентації.
Основні питання проекту І тиждень.

Вчитель ознайомлює учнів з темою проектів,правилами їх створення, націлює на роботу. Для виявлення рівня первинних знань учнів проводиться бесіда, Для оцінки первинних знань просить школярів заповнити карту З-Х-Д. Для вибору кінцевого продукту вчитель надає учням зразки виконаних робіт. Пропонує об'єднатися в групи за інтересами та за власним бажанням, визначити ролі (не більше 4-х учнів), які учні будуть виконувати в процесі виконання проекту. Вчитель ознайомлює учнів з правилами використання Інтернету, який буде потрібний для отримання необхідної інформації. Розповідає про безпечний Інтернет. Під час інструктажу щодо підготовки виконання проекту ознайомлює учнів з основними положеннями про авторське право, з критеріями оцінювання корисності використаних та відвідуваних сайтів; надаються веб – ресурси, які можуть бути використані в подальшій роботі. Ознайомлення зі зразком оформлення бібліографічного опису. Кожна група отримує завдання, яке буде виконувати. Надаються інструкції для кожної групи. І група. Збір інформації про мандрівників та вчених, імена яких пов'язані з Південною Америкою; народах та расах, що проживають на території материка, їх господарської діяльності; взаємозв'язків України з країнами та державами Південної Америки. Пошук нових додаткових відомостей. Знайомство з публікаціями у ЗМІ. Демонстрація прикладів, як змінилося повсякденне життя європейців. П група. Складання кросвордів, ребусів, загадок; створення схем, таблиць; розробка опитувальника про різноманіття природних умов та природних ресурсів Південної Америки. ІІ тиждень. Створення продуктів проекту. Учні, працюючи в групах, знайомляться з первинно зібраним матеріалом. Опрацьовують літературу, яку пропонує вчитель та яку підготували самостійно учні. Корекція та редагування частково підготовлених робіт. Надання консультацій вчителем, або консультантами, підготовленими вчителем. Виконання учнями за своїми підгрупами поставлених задач. Створення окремих частин навчального проекту: презентації, публікації. Створення дидактичних матеріалів. ІІІ тиждень. Вчитель вносить остаточні корективи, перевіряє кінцеві результати роботи учасників груп.

Учні захищають свої роботи, обговорюють отримані результати, висловлюються про результат роботи учасників іншої групи. Проводять самооцінювання та взаємооцінювання відповідно раніше наданих критеріїв. Відмічають найбільш цікаві та вдало підготовлені матеріали дослідження. 

Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів.

Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту http://geoknigi.com/book_view.php?id=320;

http://ukr-tur.narod.ru/fisgeo/fismateryk/fispdamer/klimat/klimatpdam.htm; http://reff.net.ua/12357-Obshiiy_obzor_YUzhnoiy_Ameriki_Istoriya_formirovaniya_materika_i_poleznye_iskopaemye.html; http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/prostr.pdf.

Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів Розмістіть тут короткий опис прикладів використання ІКТ для зацікавлення Ваших учнів та посилання на відповідні ресурси чи методику їх використання
Дидактичні матеріали Історія географічних відкриттів. Дослідження материків. - К.: Павлін, 2005.

Смирнова Н.П., Шибанова А.А. По материкам и странам.- М.: Просвещение, 1981 Смирнова Т.А. Хрестоматия по географии материков и океанов.- М.: Просвещение, 1987.географічні атласи 7 клас, карти.

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом Розмістіть посилання на приклади методичних матеріалів, які реально використовувались у проекті
Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту Коротко сформулюйте підсумкові значущі для учнів результати роботи, одержані в результаті реалізації проекту
Фоторепортаж про роботу в проекті Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту http://geoknigi.com/book_view.php?id=320;

http://ukr-tur.narod.ru/fisgeo/fismateryk/fispdamer/klimat/klimatpdam.htm; http://reff.net.ua/12357-Obshiiy_obzor_YUzhnoiy_Ameriki_Istoriya_formirovaniya_materika_i_poleznye_iskopaemye.html; http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/prostr.pdf.

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
І тиждень. Вчитель ознайомлює учнів з темою проектів,правилами їх створення, націлює на роботу. Для виявлення рівня первинних знань учнів проводиться бесіда, Для оцінки первинних знань просить школярів заповнити карту З-Х-Д. Для вибору кінцевого продукту вчитель надає учням зразки виконаних робіт. Пропонує об'єднатися в групи за інтересами та за власним бажанням, визначити ролі (не більше 4-х учнів), які учні будуть виконувати в процесі виконання проекту. Вчитель ознайомлює учнів з правилами використання Інтернету, який буде потрібний для отримання необхідної інформації. Розповідає про безпечний Інтернет. Під час інструктажу щодо підготовки виконання проекту ознайомлює учнів з основними положеннями про авторське право, з критеріями оцінювання корисності використаних та відвідуваних сайтів; надаються веб – ресурси, які можуть бути використані в подальшій роботі. Ознайомлення зі зразком оформлення бібліографічного опису. Кожна група отримує завдання, яке буде виконувати. Надаються інструкції для кожної групи.


І група. Збір інформації про мандрівників та вчених, імена яких пов'язані з Південною Америкою; народах та расах, що проживають на території материка, їх господарської діяльності; взаємозв'язків України з країнами та державами Південної Америки. Пошук нових додаткових відомостей. Знайомство з публікаціями у ЗМІ. Демонстрація прикладів, як змінилося повсякденне життя європейців.

П група. Складання кросвордів, ребусів, загадок; створення схем, таблиць; розробка опитувальника про різноманіття природних умов та природних ресурсів Південної Америки.

ІІ тиждень. Створення продуктів проекту. Учні, працюючи в групах, знайомляться з первинно зібраним матеріалом. Опрацьовують літературу, яку пропонує вчитель та яку підготували самостійно учні.

Корекція та редагування частково підготовлених робіт. Надання консультацій вчителем, або консультантами, підготовленими вчителем. Виконання учнями за своїми підгрупами поставлених задач.

Створення окремих частин навчального проекту: презентації, публікації. Створення дидактичних матеріалів.
ІІІ тиждень. Вчитель вносить остаточні корективи, перевіряє кінцеві результати роботи учасників груп.
Учні захищають свої роботи, обговорюють отримані результати, висловлюються про результат роботи учасників іншої групи. Проводять самооцінювання та взаємооцінювання відповідно раніше наданих критеріїв. Відмічають найбільш цікаві та вдало підготовлені матеріали дослідження. 

Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів.

Виконані проекти та презентації за темою