Відмінності між версіями «Портфоліо Давиденко Олени з теми: "Світ Многогранників"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва навчальної теми)
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Геометрія, «Правильні многогранники».Навчальний проект стосується також предмета інформатика.
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=

Версія за 22:14, 13 вересня 2013


Назва навчальної теми

«Світ многогранників»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, «Правильні многогранники».Навчальний проект стосується також предмета інформатика.

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту учитель знайомить з темою учнів за допомогою презентації та з класом обговорює ключове питання проекту « Навіщо нам знання про многогранники?», Учні об‘єднуються у малі групи та отримують завдання для дослідження. 1група - пишуть вікі – статтю «З історії правильних многогранників» 2група - веде учнівський блог «Чи потрібні знання про многогранники?» 3група - створює презентацію «Многогранники навколо нас» 1 День

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Що таке многогранник? Попросіть  учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть  їх відповіді.  Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом.

Оголосіть наступне запитання до проекту: Що ви знаєте про походження назв многогранників? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Почніть проект з презентації проекту. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують. (Примітка: обмеження регресійного аналізу полягає в тому, що вона припускає лінійні тренди, тобто прямі лінії без точок повороту. Якщо відбуваються переломні моменти, вони потребують коригування, отже, з’являються інші проблеми. З цієї причини, регресійний аналіз може привести до помилкових результатів при роботі з такими даними. Необхідним є уважне управління дискусією, щоб допомогти учням вибрати проекти.) Обговоріть друковані та електронні ресурси для збору даних. Можливі теми можуть включати: • Історичні відомості. • Многогранники навколо нас. • Що нового ми дізнались? • Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

2 День
Запросіть учнів  обговорити нові Тематичні  запитання: Історичні відомості. Многогранники навколо нас. Що нового ми дізнались?  Напишіть запитання  на аркушах паперу і передайте кожній групі.  Групи учнів, відповідно до обраних тем , мають дослідити відповіді на  Тематичні запитання.  Скажіть учням, що вони створюватимуть  два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне  запитання, яке було обговорене в перший день:  Що таке многогранники?
Кожна група має створити:

• по-перше мультимедійну презентацію про своє дослідження (про тенденції та можливі наслідки, використовуючи математичні інструменти статистичного аналізу ), • по-друге (на вибір групи):

▪ АБО вікі-сайт про тему, включаючи наслідки та ефекти (Вікі повинно містити дані або графічне представлення даних для підтвердження будь-яких прогнозів.)

Дозвольте учням  об’єднуватися в групи за власним бажанням.  Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес.  Кожна група учнів повинна досліджувати різні теми.  Нагадайте учням,  щоб вони  використовували Тематичне  запитання в своїх проектах.

Роздайте учням Контрольний список до презентації для або Контрольний список для інформаційного бюлетеню або вікі в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговоріть з учнями Контрольні списки і попросіть їх використовувати їх ці списки моніторингу свого прогресу під час роботи.

3 День
 Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. 
4 День 
 Покажіть учням як будувати деякі многогранники  та поясніть їм  терміни:
  • Многогранник
  • Правильний многогранник
  • Види правильних многогранників та їх назви
Попросіть учнів побудувати куб, паралелепіпед, піраміду з використанням їх властивостей.  
Попросіть учнів здійснити  розрахунки лінійних розмірів, площ поверхонь,.
5  День 

Учні створюють малюнки розгорток правильних многогранників та методом мозкового штурму дають визначення назв правильних многогранників. Дайте учням час для завершення додаткових досліджень по мірі необхідності.

6 День 6

Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої математичні знання.

7 та 8  День 

Учні створюють мультимедійні презентації та інформаційні бюлетені чи вікі. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт.

9 День  

Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

10 День 10
Учні пишуть підсумкову письмову роботу - есе , в якому дають відповіді на такі запитання:
  • Які історичні відомості про многогранники вони дізнались?
  • Які многогранники нас оточують?
  • Що нового ми дізнались про платонові тіла?

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Силка Олексій Олександрович