Відмінності між версіями «Портфоліо навчального проекту з теми: "Вплив води різної якості на ростові процеси пшениці".»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 38: Рядок 38:
 
3-4 тиждень  роботи над проектом (закладка дослідів)
 
3-4 тиждень  роботи над проектом (закладка дослідів)
 
Насіння пшениці у кількості ста штук в кожному зразку, були висаджені до грунту. Перший зразок поливали неочищеною водопровідною водою, другий очищеною, а третій зразок поливали талою, активованою водой. Показники зміни росту пшениці брали у прикінці кожного тижня. Спостереження велось п'ять тижнів.   
 
Насіння пшениці у кількості ста штук в кожному зразку, були висаджені до грунту. Перший зразок поливали неочищеною водопровідною водою, другий очищеною, а третій зразок поливали талою, активованою водой. Показники зміни росту пшениці брали у прикінці кожного тижня. Спостереження велось п'ять тижнів.   
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Результати експерименту через 5 тижнів, які проводились при використання води різної якості. Фото-1 [https://docs.google.com/file/d/0BwfL4urv7h9YakNxXzNhWFUxU00/edit?usp=sharing]. Фото-2
+
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Результати експерименту через 5 тижнів, які проводились при використання води різної якості. Фото-1 [https://docs.google.com/file/d/0BwfL4urv7h9YakNxXzNhWFUxU00/edit?usp=sharing]. Фото-2 [https://docs.google.com/file/d/0BwfL4urv7h9YcTF5dkRTZ3FPUGM/edit?usp=sharing]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 21:44, 25 серпня 2013


Назва навчальної теми

Розмноження й розвиток рослин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, географія, екологія.

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект можно проводити з учнями 7 класу на уроках біології. Учні дають оцінку екологічного стану водних ресурсів Криворізького краю. Показують позитивний вплив води кращої якості та структури, на ростові процеси пшениці. Розробляють ряд практичних рекомендацій, щодо оздоровлення організму та раціонального використання водних джерел.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту я використовую метод: «Мозкова атака», учні придумують відповіді та висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою/запитанням і пов'язують ці ідеї з попередніми знаннями і новими можливостями і метод [1] «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався (З-Х-Д) схеми, коли учні дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Впродовж роботи над проектом я використовую методи: спостереження ( контрольні списки, питання, рефлексія), письмові щоденники - розгорнені записи, які учні створюють у відповідь на навідні запитання. Запитання допомагають виявити спеціальні навички мислення, важливі для даного проекту, фото журнали (альбом фотографій), спостереження (запитання для консультацій , спостереження учнів, спостереження вчителя), спостереження можуть виконуватися як вчителем, так і учнями. А на наприкінці роботи над проектом я використовую презентації учнів з захистом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом для вчителів була проведена педрада з теми:"Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі - запорука творчого зростання вчителя й розвитку здібностей учнів". Вчителі отримали буклети.стор. 1 стор. 2

Перший день проекту:На початку проекту учні знайомляться з презентацією учителя,в якій представляється ключове запитання:"Чи так проста вода?" та оголошуються тематичні та змістовні питання проекту. Проводиться обговорення питань проекту та ходу його виконання. Для з’ясування своєї ролі в проекті та розподілу завдань учням пропонується анкетування [2]"Твоя участь у проекті".Для оцінювання попередніх знань та навчальних потреб учнів на початку вивчення теми їм пропонується заповнити таблицю З-Х-Д [3]. Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Учні об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту. Вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).

1-2 тиждень

Учні досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників та відповідають на запитання:"Чи можна повернути воді ії справжні властивості?". При виконанні проекту, учні спостерігали, як вода різної якості та структури впливає на пророщування пшениці.

3-4 тиждень роботи над проектом (закладка дослідів) Насіння пшениці у кількості ста штук в кожному зразку, були висаджені до грунту. Перший зразок поливали неочищеною водопровідною водою, другий очищеною, а третій зразок поливали талою, активованою водой. Показники зміни росту пшениці брали у прикінці кожного тижня. Спостереження велось п'ять тижнів. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Результати експерименту через 5 тижнів, які проводились при використання води різної якості. Фото-1 [4]. Фото-2 [5]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мешкова Ірина

Фах, навчальний предмет

учитель біології та географії

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів №85

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг,Центрально-Міський район,Дніпропетровська область.

Контактні дані

Телефон: 0671085397

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.13-03.08.13


Місце проведення тренінгу

КЗШ №12


Тренери

Сізікова І.В.