Відмінності між версіями «Портфоліо Людмили Раченко»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 47: Рядок 47:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
Заняття 1
 +
 +
Підготовка
 +
Учитель, який буде керувати проектом складає план впровадження проекту, також використовує публікацію про метод проектів
 +
Учитель повинен провести інструктаж з техніки безпеки та взяти дозвіл у батьків на участь у проекті та дозвіл на відкриття пошти учня в межах проекту.
 +
Додатково потрібно звернутися до авторів ресурсів, які захищені авторськими правами листом на електронну адресу.
 +
Учитель повинен переконатися в тому,  чи розуміють учні термінологію теми: графічний редактор, графічний файл, які бувають типи графічних зображень, чим вони відрізняються між собою
 +
 +
Для цього учитель дає змогу учням ознайомитися з його презентацією.
 +
Учні обговорюють ключове та тематичні запитання, постановка проблеми дає змогу поставити мету перед учнями – отримати навчальний диск та проводиться визначення розуміння учнями вказаних термінів. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів.
 +
 +
Після цього Діти діляться на 4 групи відповідно до типів графіки
 +
1 група – «Растрова графіка»
 +
1 група – «Векторна графіка»
 +
1 група – «3D графіка»
 +
1 група – «Фрактальна графіка»
 +
 +
В свою чергу в групі діти мають своє призначення.  Враховуючи диференціацію в навчанні в групі є:
 +
 Журналіст – вивчає теоретичну частину питання. Пише реферат.
 +
 PR-менеджер – створює буклет, в якому рекламує вибраний тип графіки
 +
 Галерист – підбирає зображення, де відображається вибраний групою тип графіки. Підбірка зображень розміститься на диску окремою папкою та будуть використані в презентації про графіку
 +
 Програміст - підбирає програми, які працюють з вибраним типом графіки
 +
 Секретар – описує учасників групи. Робить візитівку групи в вигляді презентації, візитівки для кожного учасника чи просто текстовий документ з даними про дітей в групі, їхні захоплення та відношення до малювання власних шедеврів у графічних редакторах.
 +
 +
Дослідження
 +
 +
Учні, досліджують всі доступні джерела інформації, знаходять, записують основні, які потрібні їм для подальшої роботи.
 +
 +
 +
У кінці заняття за допомогою «Круглого столу» всі групи обговорюють матеріал, з яким варто ще попрацювати. Допомагають іншим групам визначитися з джерелами та послідовністю роботи.
 +
 +
Учні в процесі обговорення створюють навчальний блог, до якого розміщають свої завдання, роботи та результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати.
 +
 +
Учні проводять самооцінювання своєї роботи на занятті. Приносять на наступне заняття готові роботи
 +
 +
Заняття 2
 +
 +
Підготовка
 +
 +
Учні завантажують кілька графічних редакторів, у яких будуть працювати. Учитель наголошує про необхідність дотримання техніки безпеки при робот з комп’ютером та авторського права при використанні програмного забезпечення. 
 +
 +
Дослідження
 +
 +
Учні працюють з кількома графічними редакторами. Виконуючи нескладне практичне завдання в кожному.
 +
 +
Учні, використовуючи встановлені графічні редактори та всю знайдену інформацію формують в одну папку для подальшого перенесення на диск.
 +
Діти створюють на основі опитування діаграму «Рейтинг графічних програм». Аналізуючи отримані результати, діти обговорюють чи варто використовувати ті чи інші програми чи згодні вони з таким висновком. Результуючу діаграму опитування публікують в учнівському блозі. на цьому занятті порівнюють із результатами отриманими та іншу статистику в Комп’ютерних журналах. Виявляють причини розбіжностей. Результати також вносяться до журналів дослідження.
 +
Учні переглядають знайдені відеоматеріали про типи графіки.
 +
За 10 хв. До кінця уроку учні працюють із документом «Картка Досягнень», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.
 +
Учні проводять самооцінювання використовуючи блог та заповнюючи «Картку Досягнень» .
 +
 +
Заняття 3
 +
 +
Підготовка
 +
 +
В підготовлені завчасно структуру папок учні вносять до неї файли з остаточними змінами, які вони робили на протязі кількох занять(1 заняття в тиждень). Вони потім повинні формувати основну інформацію на дискові
 +
 +
Дослідження
 +
 +
Учні, які повиправляли свої теоретичні відомості для запису на диск, мають інше завдання
 +
Перед учнями ставиться задача:
 +
Взяти запропонований вчителем графічний файл та, використовуючи один з завантажених графічних редакторів, позберігати цей файл  в різних графічних форматах. Файли зберігати в відведену папку. Порівняти отримані результати. Учні публікують свої результати засобами учнівського блогу. Роблять висновки про те, які формати для чого краще використовувати, а з якими форматами краще не працювати взагалі.
 +
Учні перевіряють, що при збереженні файлів, вихідна інформація не пошкоджується та може бути
 +
використана у майбутньому, чи змінився розмір файлу. У кінці уроку учні працюють із документом «Картка досягнень!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.
 +
 +
Діти, користуючись завчасно створеними анкетами, проводять опитування серед учнів своєї школи, яке виявляє якими графічними програмами вони користуються та причини використання саме цих програм.
 +
Результати можуть бути опрацьовані у табличному процесорі. Це все розташовується на учнівському блозі
 +
 +
Учні вибирають з підготовлених завчасно вчителем графічних файлів годин та зберігають його в рі
 +
Висновки та результати досліджень розміщають в учнівському блозі, переносять
 +
Для фасилітації як засіб використовуватиму презентацію
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 12:55, 16 серпня 2013


Назва навчальної теми

Тема, як вона сформульована в навчальних програмах та Державних освітніх стандартах – «Створення графічних об’єктів»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – Інформатика Інші навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми – математика, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

Проект розрахований на 9, 11 класи 15-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

навчальний проект «Графічні метаморфози» призначений для учнів 9 та 11 класів з теми «Створення графічних об’єктів» . Учні матимуть змогу вивчити переваги різних програм для роботи з графікою, навчаться розрізняти типи графіки, працювати з графічними файлами, створювати графічні файли, працювати в групах . Сценарієм проекту передбачено, що діти, працюючи в парах, мають свої ролі (за диференціальним навчанням). Продуктом діяльності учнів у проекті буде диск з навчальним матеріалом. Який підібрали діти по темі «Обробка графічної інформації»

План вивчення теми (вставити файл)

https://docs.google.com/file/d/0B894OKn9CmcBVnQ5ZnRmOEljZXM/edit?usp=sharing

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Я використовую для того, щоб визначити початкові навчальні знання учнів:

 «Опитувальник» - розташований на відповідному блозі

 Смарт-опитувальник – для визначення рівня знань учнів про графічні редактори

 Перехресні питання між групами

Оцінювання групи:

1. Кожного учасника групи:

 Учень отримує оцінку за персональне завдання;

 Учень отримує оцінку за кожне опитування на початку заняття;

 Учень отримує оцінку за проведене дослідження

 Учень отримує оцінку за додаткове завдання.

2. Колективна робота:

 Оцінювання колажу, створеного дітьми;

 Створення диску.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Заняття 1

Підготовка Учитель, який буде керувати проектом складає план впровадження проекту, також використовує публікацію про метод проектів Учитель повинен провести інструктаж з техніки безпеки та взяти дозвіл у батьків на участь у проекті та дозвіл на відкриття пошти учня в межах проекту. Додатково потрібно звернутися до авторів ресурсів, які захищені авторськими правами листом на електронну адресу. Учитель повинен переконатися в тому, чи розуміють учні термінологію теми: графічний редактор, графічний файл, які бувають типи графічних зображень, чим вони відрізняються між собою

Для цього учитель дає змогу учням ознайомитися з його презентацією. Учні обговорюють ключове та тематичні запитання, постановка проблеми дає змогу поставити мету перед учнями – отримати навчальний диск та проводиться визначення розуміння учнями вказаних термінів. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів.

Після цього Діти діляться на 4 групи відповідно до типів графіки 1 група – «Растрова графіка» 1 група – «Векторна графіка» 1 група – «3D графіка» 1 група – «Фрактальна графіка»

В свою чергу в групі діти мають своє призначення. Враховуючи диференціацію в навчанні в групі є:  Журналіст – вивчає теоретичну частину питання. Пише реферат.  PR-менеджер – створює буклет, в якому рекламує вибраний тип графіки  Галерист – підбирає зображення, де відображається вибраний групою тип графіки. Підбірка зображень розміститься на диску окремою папкою та будуть використані в презентації про графіку  Програміст - підбирає програми, які працюють з вибраним типом графіки  Секретар – описує учасників групи. Робить візитівку групи в вигляді презентації, візитівки для кожного учасника чи просто текстовий документ з даними про дітей в групі, їхні захоплення та відношення до малювання власних шедеврів у графічних редакторах.

Дослідження

Учні, досліджують всі доступні джерела інформації, знаходять, записують основні, які потрібні їм для подальшої роботи.


У кінці заняття за допомогою «Круглого столу» всі групи обговорюють матеріал, з яким варто ще попрацювати. Допомагають іншим групам визначитися з джерелами та послідовністю роботи.

Учні в процесі обговорення створюють навчальний блог, до якого розміщають свої завдання, роботи та результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати.

Учні проводять самооцінювання своєї роботи на занятті. Приносять на наступне заняття готові роботи

Заняття 2

Підготовка

Учні завантажують кілька графічних редакторів, у яких будуть працювати. Учитель наголошує про необхідність дотримання техніки безпеки при робот з комп’ютером та авторського права при використанні програмного забезпечення.

Дослідження

Учні працюють з кількома графічними редакторами. Виконуючи нескладне практичне завдання в кожному.

Учні, використовуючи встановлені графічні редактори та всю знайдену інформацію формують в одну папку для подальшого перенесення на диск. Діти створюють на основі опитування діаграму «Рейтинг графічних програм». Аналізуючи отримані результати, діти обговорюють чи варто використовувати ті чи інші програми чи згодні вони з таким висновком. Результуючу діаграму опитування публікують в учнівському блозі. на цьому занятті порівнюють із результатами отриманими та іншу статистику в Комп’ютерних журналах. Виявляють причини розбіжностей. Результати також вносяться до журналів дослідження. Учні переглядають знайдені відеоматеріали про типи графіки. За 10 хв. До кінця уроку учні працюють із документом «Картка Досягнень», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні проводять самооцінювання використовуючи блог та заповнюючи «Картку Досягнень» .

Заняття 3

Підготовка

В підготовлені завчасно структуру папок учні вносять до неї файли з остаточними змінами, які вони робили на протязі кількох занять(1 заняття в тиждень). Вони потім повинні формувати основну інформацію на дискові

Дослідження

Учні, які повиправляли свої теоретичні відомості для запису на диск, мають інше завдання Перед учнями ставиться задача: Взяти запропонований вчителем графічний файл та, використовуючи один з завантажених графічних редакторів, позберігати цей файл в різних графічних форматах. Файли зберігати в відведену папку. Порівняти отримані результати. Учні публікують свої результати засобами учнівського блогу. Роблять висновки про те, які формати для чого краще використовувати, а з якими форматами краще не працювати взагалі. Учні перевіряють, що при збереженні файлів, вихідна інформація не пошкоджується та може бути використана у майбутньому, чи змінився розмір файлу. У кінці уроку учні працюють із документом «Картка досягнень!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.

Діти, користуючись завчасно створеними анкетами, проводять опитування серед учнів своєї школи, яке виявляє якими графічними програмами вони користуються та причини використання саме цих програм.

Результати можуть бути опрацьовані у табличному процесорі. Це все розташовується на учнівському блозі

Учні вибирають з підготовлених завчасно вчителем графічних файлів годин та зберігають його в рі Висновки та результати досліджень розміщають в учнівському блозі, переносять Для фасилітації як засіб використовуватиму презентацію

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Раченко Людмила Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Жмеринка Вінницької області

Контактні дані

e-mail: rachenko2011 at gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08.2013-16.08.2013

Місце проведення тренінгу

ВОІПОПП

Тренери

Пойда Сергій

Матохнюк Людмила