Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Феномен степової цивілізації" (7 клас)»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 31: Рядок 31:
 
[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AuZtyPnQ6v31dEhLZ0hwVmVXd3ZvcTFLcnlTVzk4dFE#gid=0 Результати вхідного тестування]
 
[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AuZtyPnQ6v31dEhLZ0hwVmVXd3ZvcTFLcnlTVzk4dFE#gid=0 Результати вхідного тестування]
  
[https://docs.google.com/document/d/1HkJJX6S4N3LQOJdXb4a_Nm0J_sv8Nv6IBbUOzoC74SY/edit Оцінювання блогу]
+
[https://docs.google.com/document/d/1HkJJX6S4N3LQOJ_Nm0J_sv8Nv6IBbUOzoC74SY/edit Оцінювання блогу]
  
 
[https://docs.google.com/file/d/0B-ZtyPnQ6v31bC02eW9PcFQzajQ/edit Таблиця 3-Х-Д]
 
[https://docs.google.com/file/d/0B-ZtyPnQ6v31bC02eW9PcFQzajQ/edit Таблиця 3-Х-Д]
Рядок 38: Рядок 38:
  
  
Інструменти оцінювання. 1. Тести. 2. Списки запитань для самоконтролю за допомогою ЕТ. 3. Опитувальники.
+
Інструменти оцінювання. 1. Тести. 2. Списки запитань для самоконтролю 3. Опитувальники.
Для здійснення оцінювання публікації учням пропонується використати контрольний список для публікації
+
 
Для здійснення оцінювання блогу учням пропонується використати оцінювання блогу
+
 
Результат вхідного опитування учнів можна побачити в таблиці в таблиці ЕТ
 
Результат вхідного опитування учнів можна побачити в таблиці в таблиці ЕТ
  

Версія за 13:18, 2 липня 2013


Назва навчальної теми

"Феномен степової цивілізації"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, суспільствознавство, етнологія, географія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Мій навчальний проект передбачає вивчення теми "Феномен степової цивілізації" з предмету "Всесвітня історія" у 7 класі. Мета створення проекту полягає у розвитку особистостей учнів, та їхніх пізнавальниї і творчих здібностей. Цей проект дає можливість учням дізнатись про життя представників іншої, відмінної від нас культури та спрямований розширити горизонт знань учнів з Всесвітньої історії та історії України, інших суміжних дисциплін. Проект спрямований виховання в учнів активної життєвої позиції, вміння адаптуватись у дорослому житті, знаходити спільну мову з представниками інших культур, вміння виразити свої думки та ідеї. У ході роботи над проектом передбачається розвиток навичок в учнів роботи в мережі Інтернет, іншими джерелами пізнавальної інформації, її обробкою та систематизацією, вміння здійснювати презентацію результатів своєї роботи. Навчальний проект буде включати розробки уроків, презентації, аналіз статистичних даних, слайд-шоу. Основний акцент буде зроблено на учнів цього віку, їхніх фізіологічних та психологічних особливостях. Діти збиратимуть необхідну інформацію в ході підготовки до уроків, складатимуть уявлення про основні поняття теми "Феномен степової цивілізації", розвивати комуникативні навички. Також вони будуть проводити самостійні дослідження та, по мірі можливості, робити за ними висновки. Під час досліджень учні плануватимуть свою роботу,будуть знайомитися з різними видами джерел. Основні учнівські ролі у сценарії проекту: дослідники, аналітики, блогери. Результати діяльності учнів в проекті будуть: слайд-шоу, блог, індивідуальні та групові презентації, есе та публікацій на шкільному сайті.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вхідне тестування

Результати вхідного тестування

Оцінювання блогу

Таблиця 3-Х-Д

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою "Феномен степової цивілізації". На початку проекту, учні познайомляться з Учительською презентацією, та Таблицею 3-Х-Д, яка буде використовуватись протягом всього дослідження. Також на першому уроці відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою Вхідного тестування.Результати цього вхідного опитування можна побачити у форміРезультат вхідного тестування За цією формою оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі вивчення підтеми, демонстрації дослідження та мультимедійного продукту, представлення результатів учнівського проекту. Учні використовують форму оцінювання для самооцінювання свого проекту. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням пошукової роботи учнів і учнівських письмових відповідей на запитання.


Інструменти оцінювання. 1. Тести. 2. Списки запитань для самоконтролю 3. Опитувальники.

Результат вхідного опитування учнів можна побачити в таблиці в таблиці ЕТ

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівський блог

Учительська презентація

Pub-1.JPG
Pub-2.JPG



Перед початком роботи над проектом батьки та учні знайомляться з інформаційним буклетом про переваги використання проектоної діяльності у навчанні. Перед початком роботи над проектом вчитель: -розробляє План впровадження проекту; -проводить діагностичне опитування по темі проекту та корегує навчальний план -знайомить з інформаційним буклетом про доцільність методу проектів. На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням Ключове питання. Вчитель використовуючи Таблицю З-Х-Д, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту. На ІІ етапі учні вчаться розробляти презентації. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через запропоновані вчителем форми оцінювання. Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає терміни , про історію виникнення математичної мови як мови виразів, про вчених, які досліджували перетворення виразів, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є таблиця (шкала часу), яка відображає розвиток вчення про вирази, оформлена у вигляді презентації. Учні другої групи досліджують поняття степеня з натуральним показником, його властивості, застосування в математиці та суміжних науках: фізиці, біології, астрономії, географії тощо. Результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про степінь. Учні третьої групи проводять пошук інформації про многочлени в Інтернеті, зокрема цікавих, корисних наукових фактів. Хід та результати дослідження учні розміщують у вікі-статті . Учні під час роботи над проектом вчаться . Для перевірки засвоєння ними навчального матеріалу вчителем розроблені тести. Через Форму оцінювання бюлетеня (публікації), форму оцінювання презентації та Форму оцінювання вікі-сайту перевіряють та здійснюють моніторинг прогресу у ході роботи над проектом. На завершальному етапі навчального проекту слід повернутись знову до Ключового питання. Запропонувати учням відповісти на нього. Вчитель знову повертається до Таблиці З-Х-Д і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отримані знання і навики. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно із знанням предмету.


Перед початком роботи діти отримують форми оцінювання,яка їм допоможе визначитись з об’ємом роботи, при самооцінюванні, допоможе визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі. В формі оцінювання блогу визначений перелік проміжних робіт, які мають бути присутніми в ньому для проміжного оцінювання вчителем. Учні всіх груп шукають інформацію в Інтернеті щодо теми дослідження, ознайомлюються з презентацією про авторське право та плагіат. Вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів та визначають чи можливо використовувати все знайдені джерела в дослідженні. Серед учнів обирається група експертів з 3-х чоловік, які з допомогою електронної пошти за створеним графіком відповідають на питання. Учні повинні ретельно дослідити тему перш ніж, як зв'язуватися з експертом електронною поштою. А також, учні в документі-googlе із спільним доступом створюють перелік посилань на використані веб-ресурси. Учні шншої групи ведуть блог-щоденник, в якому описують по дням, як проходив етап планування початку роботи, чи цікавим для них здалося питання ,як розподілились ролі, чи складно їм було зробити це на початку, чи виникали труднощі в командній роботі, свої думки та враження від проектної роботи. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Поточні продукти своєї роботи, наприклад, план презентації та саму презентацію, учні додають в свій блог, для оцінювання роботи вчителем. Протягом роботи учні використовують «план діяльності» для того, щоб мати помічника на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково є документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують «Форму оцінювання з балами», за якою вони мають створювати презентацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олег Хмелюк

Фах, навчальний предмет

Фах: історик, вчитель історії та суспільствознавства.

Навчальний предмет: історія України, всесвітня історія, правознавство, людина і світ.

Навчальний заклад

КЗ Верхівцевський НВК "Середня загальноосвітня школа №1 - дошкільний навчальний заклад" Верхньодніпровського району

Місто\село, район, область

м. Верхівцеве, Верхньодніпровський район, Дніпропетровська область.

Контактні дані

khmolm на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінги в рамках співпраці в Національному проекті "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

17 - 29 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

КЗ Верхівцевський НВК

Тренери

Зензерова Наталія Юріївна