Відмінності між версіями «Порртфоліо Музиченко Альони Сергіївни для учнів 7 класів з трудового навчання по темі"Збалансоване харчування"»
(→План вивчення теми (вставити файл)) |
(→Місто\село, район, область) |
||
Рядок 52: | Рядок 52: | ||
==Місто\село, район, область== | ==Місто\село, район, область== | ||
− | + | смт Магдалинівка,Магдалинівький р-н.,Дніпропетровська обл. | |
==Контактні дані== | ==Контактні дані== |
Версія за 23:13, 16 червня 2013
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Збалансоване харчування."
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров’я.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
В даному проекті необхідно ознайомити учнів яким повинно бути збалансоване харчування підлітка. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи. Під час роботи в проекті учні знайомляться з поняттям "Правильного харчування" , порівнюють збалансоване харчування з різними видами дієтичного та роблять висновки щодо правильного харчування підлітка. Учні вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, за допомогою батьків, літератури, Інтернету, друзів. Учні заноситимуть інформацію про свої спостереження в таблицю, створять презентацію, веб-сторінку, в якій опишуть хід проекту та отримані результати, розвиватимуть увагу, пам'ять та цікавість до професії.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Діти збирають інформацію в Інтернеті та інших друкованих виданнях ,систематизують інформацію по темам: хороше харчування, чи корисні дієти, що вимагає більше матеріальних затрат: хороше збалансоване харчування чи правильна дієта. Складають меню для хорошого харчування, розраховують матеріальні витрати.
Навчаються працювати в програмах: Excel – створення таблиць та діаграм; Publisher- створення публікації, буклетів, інформаційних листівок; MS Word – набір тексту; MS PowerPoint – створення презентації; Internet Explorer – пошук інформації. Актив проекту розробляє сценарії та план презентації, проводить дослідницьку роботу, соціальне опитування учасників, вчаться проводити обробку та аналіз отриманих матеріалів.
Учасники працюють в командах: технологи – пошук матеріалів в Інтернеті та інших друкованих виданнях; соціологи – проводять опитування, діагностику, обробку отриманих матеріалів, складають діаграми, графіки; дизайнери – графіка, створення презентації, веб –сторінок в Інтернеті; кореспонденти – створення публікацій, бюлетенів та інформаційних повідомлень, написання статті, в газету; психологи – проведення корекційних спостережень, аутотренінгів з досліджуваними. В результаті діти знаходять відповіді на питання та формулюють загальні висновки по проекту. Виступають з презентацією роботи перед іншими учнями школи та батьками.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На підготовчому етапі вчитель ставить проблемні питання та зацікавлює дітей. Усі учні знаходять та опрацьовують матеріал з теми «Харчування» у підручниках, енциклопедіях та інших книжках. Для виконання всіх завдань учні повинні почати роботу в Інтернеті. Для цього перед початком роботи в Інтернеті вчитель надає інструктаж щодо безпечної роботи в Інтернеті та при використанні комп’ютера, принтера, сканера; розповідає про авторське право та плагіат, дає інструкції по пошуку в Інтернеті, розповідає про правильність оформлення використаних джерел, дає каталог освітніх ресурсів та каталог сайтів, де викладена інформація з обраної тематики. Впродовж першого етапу вчитель пропонує вступну презентацію з теми. Після презентації проводить мозкову атаку та ставить ключові та тематичні питання, що спонукає об’єднанню в 2 групи та виявленню інтересів учнів. На цьому ж етапі вчитель встановлює строки виконання (обговорює з учнями кожний етап роботи та об’єм роботи на кожному уроці), знайомить з формами захисту та з правилами оформлення проектних робіт.
При знайомстві з темою дослідження, у рамках цього проекту вчитель надає конкретні завдання учням (одна група створює статтю на тему: «енергетична цінність продуктів» .Усі учні дотримуються плану роботи, який був їм запропоновано та обговорено на першому етапі проекту(вступна презентація вчителя). На цьому етапі учні розробляють графік роботи своєї теми та розподіляють обов’язки та завдання, згідно з теми та графіка роботи в кожній групі. На другому етапі усі учні проводять дослідження веб-сайтів та знаходять, аналізують теоретичний матеріал з теми, використовуючи Інтернет.
Після збору інформації учні обговорюють проблемне питання, дискутують та роблять висловлювання щодо проблеми дослідження. Вчитель проводить моніторинг виконаних на даному етапі завдань учнів та індивідуальної поведінки та поведінки учнів у група. Повністю консультує учнів, веде з ними обговорення їх навчання з метою забезпечення зворотного зв’язку, отримання їх пропозицій, забезпечення подальшого навчання та відповідає на запитання учнів. Надає учням заплановані підказки впродовж виконання проекту для того, щоб учні обмірковували те, як вони навчаються.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Музиченко Альона Сергіївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель трудового навчання.
Навчальний заклад
Магдалинівська ЗОШ.
Місто\село, район, область
смт Магдалинівка,Магдалинівький р-н.,Дніпропетровська обл.
Контактні дані
alenmyz@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг проводиться в рамках програми "Відкритий світ" за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього"
Дати проведення тренінгу
з 10.06 по 22.06.2013 року
Місце проведення тренінгу
смт. Магдалинівка, Магдалинівська ЗОШ I-III ст.
Тренери
Волошановська Наталя Дмитрівна