Відмінності між версіями «Портфоліо Гостіщевої Тетяни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 27: Рядок 27:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
Ми оцінюємо учнів протягом всього терміну навчальног проекту, щоб мати змогу, діагностувати міркування учнів та виявляти їх набуті знання. На первинному етапі роботи над проектом учні мають заповнити [https://docs.google.com/forms/d/1xBTOli7EkNieFFfeM-FOo0XNjc8enUTKm2d2-kAoX1o/edit# опитувальник] та [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4c1kyRlhNVGFveEk/edit таблицею ЗХД], це допоможе виявити і краще зрозуміти індивідуальні потреби кожного учня. Під час [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4b0dCOXd6aTlGbWc/edit вступної презентації] діти виконують [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4YWJ1X0FoMnFHYlU/edit вправу "Пірамідка"], яка допоможе висвітлити учнівські знання стосовно до данної теми навчального проекту. В процесі роботи створюються інформаційний бюлетень на тему проекту. Щоб краще самооцінити та зробити правильну корекцію діяльності учні використовую [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4cWVCOEFieFp2M1E/edit контрольний список для бюлетня]для оцінювання власного блогу використовують [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4dXVwVFNtU0pRZ1U/edit контрольний список для блогу] (опис етапів створення та заповнення блогу). Для внутрішнього спілкування та обговорення теми існує форма зворотнього зв'язку однокласників. Самоперевірка презентації здійснюється за допомогою [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4a0gtS3cxN1N1cEE/edit форма оцінювання презентації].Кінцевий етап роботи вчитель деностує за допомогою опитувальника, учі знову працюють з таблицею ЗХД, а також пишуть рефлексію у формі есе.
+
Ми оцінюємо учнів протягом всього терміну навчальног проекту, щоб мати змогу, діагностувати міркування учнів та виявляти їх набуті знання. На первинному етапі роботи над проектом учні мають заповнити [https://docs.google.com/forms/d/1xBTOli7EkNieFFfeM-FOo0XNjc8enUTKm2d2-kAoX1o/edit# опитувальник] та [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4c1kyRlhNVGFveEk/edit таблицею ЗХД], це допоможе виявити і краще зрозуміти індивідуальні потреби кожного учня. Під час [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4b0dCOXd6aTlGbWc/edit вступної презентації] діти виконують [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4YWJ1X0FoMnFHYlU/edit вправу "Пірамідка"], яка допоможе висвітлити учнівські знання стосовно до данної теми навчального проекту. В процесі роботи створюються інформаційний бюлетень на тему проекту. Щоб краще самооцінити та зробити правильну корекцію діяльності учні використовую [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4cWVCOEFieFp2M1E/edit контрольний список для бюлетня]для оцінювання власного блогу використовують [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4dXVwVFNtU0pRZ1U/edit контрольний список для блогу] (опис етапів створення та заповнення блогу). Для внутрішнього спілкування та обговорення теми існує [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4MTlzbFQ0M0t5NWc/edit форма зворотнього зв'язку однокласників]. Самоперевірка презентації здійснюється за допомогою [https://docs.google.com/file/d/0Bz-ckBxJ_Ds4a0gtS3cxN1N1cEE/edit форма оцінювання презентації].Кінцевий етап роботи вчитель деностує за допомогою опитувальника, учі знову працюють з таблицею ЗХД, а також пишуть рефлексію у формі есе.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 14:57, 9 червня 2013


Назва навчальної теми

Київ - столиця України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Читання ,Я і Україна,

Вік учнів, клас

3,4 класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Внутришкільний тижневий навчальний проект «Київ- столиця України» розрахований на 3-4 класи(8-10 років), де учні пізнають різницю між містом столицею та іншими містами . Досліджують політичний , економічний , транспортиний, культурний та історичний розвитки рідного міста . Занурюються у пошуки доказів того, чому саме Київ є столицею нашої держави. Працюючи у групах , де є різні учнівські ролі – «блогери», «фотографи», «дизайнери», вони разом з батьками проводять досліди . У процесі роботи ведуть блог . В результаті роботи над проектом учні мають: буклет , який освітлює проблему проекту, вступну презентацію, описуючи свою діяльність, ведуть блог і узагальнюють свій дослід у презентації та роблять для батьків та паралельного класу конференцію, де доповідають про результати роботи над проектом .

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Ми оцінюємо учнів протягом всього терміну навчальног проекту, щоб мати змогу, діагностувати міркування учнів та виявляти їх набуті знання. На первинному етапі роботи над проектом учні мають заповнити опитувальник та таблицею ЗХД, це допоможе виявити і краще зрозуміти індивідуальні потреби кожного учня. Під час вступної презентації діти виконують вправу "Пірамідка", яка допоможе висвітлити учнівські знання стосовно до данної теми навчального проекту. В процесі роботи створюються інформаційний бюлетень на тему проекту. Щоб краще самооцінити та зробити правильну корекцію діяльності учні використовую контрольний список для бюлетнядля оцінювання власного блогу використовують контрольний список для блогу (опис етапів створення та заповнення блогу). Для внутрішнього спілкування та обговорення теми існує форма зворотнього зв'язку однокласників. Самоперевірка презентації здійснюється за допомогою форма оцінювання презентації.Кінцевий етап роботи вчитель деностує за допомогою опитувальника, учі знову працюють з таблицею ЗХД, а також пишуть рефлексію у формі есе.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку проекту : Учитель: - Допомагає дітям об’єднатися у групи для подальшого збору інформації;

- Розробляє та роздає буклети для батьків (1 сторінка)(2 сторінка) у якому повідомляє про основні цілі та завдання проекту з метою залучення їх до дитячої роботи;

- Готує вступну презентацію;

- Готує попередній опитувальник для учнів;


Учні:


- Усі учні отримують завдання зібрати різноманітні цікаві повідомлення про рідне місто ; - Обговорюють і обирають назву для своєї групи ;

- Заповнюють попередній опитувальник;

- Створюють блог (один на групу) для ведення щоденника проекту;

- Шукають інформацію про рідне місто (залучаючи батьків) в мережах Інтернет

  Тиждень роботи над навчальним проектом:

- Учитель демонструє учням вступну презентацію і ставить ключове питання:«Як ми сприймаємо світ?»;

- Учитель робить шаблон учнівської презентації;

- Перед учнями постає тематичне питання: «Чому людям стали потрібні столиці держав?Чому країнам потрібні столиці?»(в процесі обговорення всі висловленні думки , фіксуються учителем у документі «Банк даних» для подальшого використання у навчальному проекті);

- Після обговорення учні заповнюють таблиці ЗХД;

- Для попереднього оцінювання учні виконують вправа "Пірамідка";

- Учні Створюють блог , де будуть ділитися зібраною інформацією та вести щоденник спостережень;

- Учні заповнюють опитувальник ;

- Учні разом з вчителем аналізують таблиці, які заповнювали протягом тижня дома і відповідають на питання: 1)чи дійсно Київ - економічна столиця? 2)чи дійсно Київ – політична столиця ? 3)чи дійсно Київ – культурна столиця? 4)чи дійсно Київ – транспортна столиця?

- використовуючи мережу Інтернет, знаходять і зберігають інформацію про історію міста та видатних киян;

- здійснюють оцінювання своїх презентацій за форма оцінювання презентацій;

- працюють з таблиці ЗХД;

- рефлексія у вигляді есе ;

- конференція для батьків та учнів паралельного класу з показом результату дослідження.

Роботи учнів: приклад дитячого блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гостіщева Тетяна

Фах, навчальний предмет

Початкове навчання Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

спеціалізована школа 92 імені Івана Франка

Місто\село, район, область

місто Київ

Контактні дані

+38-067-505-04-91

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 3 по 8 червня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

СШ 269

Тренери

Ткаченко Тетяна Борисівна

Драгунова Ганна Володимирівна

Шевченко Світлана Вікторівна