Відмінності між версіями «Портфоліо Терещенко Юлії Миколаївни з теми "Птахи-наші друзі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
На першому етапі виконання проекту буде представлена [https://docs.google.com/open?id=0B2_ozdNkiG7zMEtDamJoS0ZzWlE презентація] підготована вчителем для визначення навчальних потреб учнів:
+
На першому етапі виконання проекту буде представлена [https://docs.google.com/file/d/0B-IHpEGigpx3MHMwWEtpY2FZUU0/edit?usp=sharing презентація] підготована вчителем для визначення навчальних потреб учнів:
  
 
1. Постановка основних питань(ключових та тематичних)
 
1. Постановка основних питань(ключових та тематичних)

Версія за 10:56, 7 червня 2013


Назва навчальної теми

Наші друзі-птахи.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Світ живої природи.

Вік учнів, клас

1-Г клас, 6-7 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на вивчення питань, пов'язаних з птахами, їх середовищем проживання. У процесі проекту діти повинні познайомитися з птахами: їх зовнішнім виглядом, звичками, долучитися до світу прекрасного, вчитися спостережливості в живій природі. Цей проект сприяє формуванню в учнів екологічної культури, а також розвитку у школярів розуміння найбільшої цінності життя, цінності біологічного різноманіття. Працюючи над проектом, учні накопичують знання про зимуючих, перелітних птахів нашої області, дізнаються, чим питаються птиці і як підгодовувати пернатих в холодну пору року, вчаться дбайливо ставитися до птахів. Даний проект спонукав до пошуку додаткової інформації, розширив кругозір дітей, збагатив пасивний словник, активізував мова учнів. У ході проекту діти проводили спостереження, дослідження, робили висновки

План вивчення теми (вставити файл)

https://docs.google.com/file/d/0B-IHpEGigpx3d0RfTTdSRmxzXzg/edit?usp=sharing

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед стартом проекту проводиться фронтальна бесіда и анкетування для выявлення початкових знань учнів. Ставляться проблемні питання по темі майбутнього проекту, які активізують мыслительные дії дітей. Вікторина проводиться для підвищення интересу учнів до теми. На цьому уроці відбувається об'єднання учнів у групи. Разом з учнями визначають крітерії оцінювання робіт на різних этапах виконання проекту. Кожна група ставить собі план дій, корегує його з вчителем і починає працювати. Паралельно ведеться пошукова робота (інтернет-ресурси, энциклопедії, довідкова література), дослідницька діяльність. Робота самооцінюється і окремо її оцінює вчитель. Після завершення роботи над проектом кожна группа надає результати у вигляді презентації(які виконуються з допомогою батьків). Робляться висновки, виявляються ступіні оволодіння матеріалом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому етапі виконання проекту буде представлена презентація підготована вчителем для визначення навчальних потреб учнів:

1. Постановка основних питань(ключових та тематичних)

2. заповнення ЗХД

3. об’єднання учнів у 4 групи ("Дієтологи", "Журналісти", "Мандрівники", «Домочадці) за бажанням та завдання над якими вони будуть працювати.

Вчитель пропонує шаблони виконання презентації, публикації. Також на цьому етапі кожен учень знайомиться з правилами користування комп’ютером. Вчитель дає список використаних джерел cs.google.com/open?id=0B2_ozdNkiG7zeU9YeEd0N094OHc памятку] «Що таке команда і як ефективно в ній працювати».

На наступному етапі група "Дієтологів" Готує презентацію про харчування птахів; група "Журналісти" готує презентацію про цікаве з життя птахів з популярної літератури; група "Мандрівники" шукають інформацію про перельотних птахів,група «Домочадці» готують презентацію про птахів які не відлітають (допомога птахам зимою)

Під час виконання проекту учні спілкуються з учасниками своєї групи та батьками, які їм допомогають; можуть звернутися за консультацією до вчителя, на блозі можуть переглянути етапи роботи інших груп. В ході своєї діяльності учні всіх груп активно використовують Інтернет ; збір інформації по темі з Інтернет джерел, використання середовища Microsoft Office.

На проміжному етапі роботи над проектом використовується метод взаємооцінювання, тестування, ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій.

Заключний етап. Учні представляють свої презентаціїучнівська презентація. Проходить заключний етап оцінювання роботи, на якому використовуємо звіт, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Терещенко Юлія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Природознавство.

Навчальний заклад

Макіївський навчально-виховний комплекс №49 «Надія»

Місто\село, район, область

М.Макіївка, Донецька область.

Контактні дані

Макіївський навчально-виховний комплекс №49 «Надія»

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1.04.2013-6.04.2013

Місце проведення тренінгу

Макіївський навчально-виховний комплекс №49 «Надія»

Тренери

Козубенко Олена Іванівна