Відмінності між версіями «Портфоліо Нагорної Валентини з теми "Арифметична прогресія"»
(→Оцінювання (стислий опис і інструменти)) |
(→Оцінювання (стислий опис і інструменти)) |
||
Рядок 46: | Рядок 46: | ||
[https://docs.google.com/file/d/0BywIu4EjyzbbclJNbklXQjR1Qk0/edit?usp=sharing/ "Оцінювання вікі-статті"] | [https://docs.google.com/file/d/0BywIu4EjyzbbclJNbklXQjR1Qk0/edit?usp=sharing/ "Оцінювання вікі-статті"] | ||
− | + | [https://docs.google.com/file/d/0BywIu4EjyzbbVzVvYmFGeWhoRFE/edit?usp=sharing/Оцінювання презентації] | |
"З-Х-Д" . | "З-Х-Д" . |
Версія за 19:49, 22 травня 2013
Числові послідовності. Прогресії.
Зміст
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, фізика, образотворче мистецтво
Вік учнів, клас
У проектній діяльності за темою «Прогресії» беруть участь учні 9-х класів. Цей проект може використовуватися на уроках або позакласних заходах з алгебри,фізики, біології,історії. Історія розвитку математичного знання дає можливість поповнити запас історико-наукових знань школярів, сформувати у них уявлення про математику як частини загальнолюдської культури. У проекті: Існує значуща проблема (інтеграція знання, дослідження). Передбачається самостійна діяльність учнів. Етапність проекту, є чіткі часові рамки. Використовуються дослідницькі методи.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= Пропонований проект може бути реалізований в рамках курсу «Алгебра» для учнів 9 класу. Цей проект передбачає розвиток, узагальнення та поглиблення знань учнів про числові послідовності, арифметичну та геометричну прогресії, використання прогресій в інших галузях знань. Проект сприяє оволодінню учнями комплексу математичних знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності, для оволодіння іншими галузями знань і забезпечення неперервної освіти; формування в учнів уявлень про ідеї та методи математики та її роль у пізнанні дійсності, наукового світогляду. Даний проект сприяє формуванню креативної компетентності школяра, створює умови для їх самореалізації розкриття творчого потенціалу. Цей проект може використовуватися на уроках або позакласних заходах з алгебри. Історія розвитку математичного знання дає можливість поповнити запас історико-наукових знань школярів, сформувати у них уявлення про математику як частини загальнолюдської культури. За допомогою використання знань з математики та інформатики навчити учнів створювати презентацію з використанням анімації.
План вивчення теми (вставити файл)
Навчальний проект з алгебри "Числові послідовності" призначений для учнів 9 класів. В ході роботи за проектом учні досліджують історію розвитку послідовностей, арифметичної та геометричної прогресій. Знайомляться означенням, властивостями та характеристичними властивостями прогресій. Вчаться знаходити загальний член прогресій, суму n- перших членів прогресій, суму нескінченної спадної геометричної прогресії.Досліджують сфери застосування знань про прогресії, результати досліджень представляють у вигляді презентацій, блогів та вікі статей.
На вивчення теми " Числові послідовності" в класах з поглибленим вивченням математики відведено 32 години, в загальноосвітніх класах на вивчення даної теми відведено 12 годин. Мета вивчення теми: - навчити учнів описувати способи задання числових послідовностей; - навчити учнів формулювати означення і властивості арифметичної та геометричної прогресії; - навчити учнів доводити властивості арифметичної та геометричної прогресій, формули n-го члени і суми n перших членів арифметичної та геометричної прогресій; - навчити учнів розв’язувати вправи , що передбачають знаходження членів прогресії, задання прогресій за даними їх членами або співвідношеннями між ними, обчислення сум перших n членів арифметичної та геометричної прогресій, запис періодичного десяткового дробу у вигляді звичайного, використання формул n-го члена і суми n перших членів прогресій для знаходження невідомих елементів прогресій. Планування
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання навчальної діяльності буде здійснюватись шляхом впровадження формуючого оцінювання.
На початку вивчення теми буде визначено обсяг навчальних потреб учнів. Впродовж вивчення теми буде оцінюватись розвиток самостійності, перевірка розуміння фактичного матеріалу. Також буде проводитись моніторинг процесу.
Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про числові послідовності, прогресії» і «Де я можу використати знання числові послідовності та прогресії», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися.
Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми). Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою , яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом. По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю wiki-статтюЧислові послідовності.Прогресії. та учнівську презентацію, яка буде оцінена шляхом використання текстової форми. [1]
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів [2]
Тест з теми " Арифметична прогресія [3]
Тест з теми " Геометрична прогресія [4]
"З-Х-Д" .
"Оцінювання учнівського бюлетня"
Діяльність учнів та вчителя
1 етап Знайомимось з презентацією викладача, ключовими, тематичними та змістовими питаннями. 2 етап Вивчили теоретичний матеріал з підручника, додаткової літератури та Інтернету 3 етап Проходили тестування, опрацьовували результати та обговорювали їх.
4 етап Визначення напрямків роботи, поділ на групи. Розподіл ролей у групах.
5 етап Робота в групах. 1 група Створення опитувальників. В опитувальниках учні визначили в яких галузях знань використовуються послідовності, арифметична та геометрична прогресії. Опитування вчителів школи та учнів старших класів. Опрацювання результатів опитування. Здійснювалося опитування та висвітлення результатів з допомогою блогу. 2 група Опрацювання результатів стосовно того, як використовують послідовності, арифметичну та геометричну прогресії. 3 група Учні цієї групи мали завдання - здивувати нас. Вони шукали в Інтернеті та в додатковій літературі цікаву інформацію, яка відноситься до теми проекту. Їхні старання були достойно оцінені. По-перше, вони ознайомились з великою кількістю корисної інформації, зуміли проаналізувати її та запропонувати нам найцікавіше та корисне.Учнівська презентація. 6 етап Підготовка до захисту проекту 7 етап Захист проекту. Арифметична прогресія. Матеріали ВІКПЕДІЇ [5] Геометрична прогресія. Матеріали ВІКПЕДІЇ [6]
Увага! Суперпропозиція! ВІКІ-стаття [7]
=Відомості про автора= Нагорна Валентина Григорівна
Фах, навчальний предмет
учитель математики
Навчальний заклад
М.Суми
Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Стрельченка
Контактні дані вул. Кірова, буд. 136,ССШ №1
Відомості про тренінг Тренінг для учителів математики
Дати проведення тренінгу 8 квітня - 24 травня 2013 рік)
Місце проведення тренінгу СОІППО
Тренери
Шевченко Тетяна Олександрівна
Синько Людмила Степанівна