Відмінності між версіями «Навчальний проект Таемниця рівнобедреного трикутника»
(→Оцінювання (стислий опис і інструменти)) |
(→Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)) |
||
Рядок 11: | Рядок 11: | ||
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= | =Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)= | ||
− | Данний проект, під назвою «Таемниця рівнобедреного трикутника», для учнів 7 класу. Учні | + | Данний проект, під назвою «Таемниця рівнобедреного трикутника», для учнів 7 класу. Учні об'єднуються в групи. Кожна група готує інформацію щодо рівнобедреного трикутника. Кожна група самостійно має знайти відповіді на запитання, котрі заздалегідь видані вчителем. Потім групи презентують все що учнів знайшли і підготували. |
=План вивчення теми (вставити файл)= | =План вивчення теми (вставити файл)= |
Версія за 10:31, 14 травня 2013
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
таемниця рівнобедреного трикутника
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Геометрія(основний), креслення(другорядний), математика(5 клас).
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Данний проект, під назвою «Таемниця рівнобедреного трикутника», для учнів 7 класу. Учні об'єднуються в групи. Кожна група готує інформацію щодо рівнобедреного трикутника. Кожна група самостійно має знайти відповіді на запитання, котрі заздалегідь видані вчителем. Потім групи презентують все що учнів знайшли і підготували.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що вони вже знають про трикутники відбувається при проведенні вступного тестування. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання – ведення та офрмлення блогу для представлення результатів учнівських проектів. При цьому будуть використовуватися:
Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над проектом: Вчитель повідомляє батькам учнів короткої інформації про проектний метод навчання і отримує від них згоду на роботу дітей в Інтернеті, публікації текстів і фотографій дітей.
На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням Ключове запитання. Вчитель використовуючи вхідне оцінювання та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту. Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Під керівництвом вчителя учні вчаться розробляти презентації. Об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через запропоновані вчителем форми оцінювання.
Упродовж вивчення теми учні використовують учнівський блог для спільного навчання та співпраці. Також учні під час роботи над проектом вчаться розв’язувати задачі, доводити теореми. Для перевірки засвоєння ними навчального матеріалу вчителем розроблені тести, самостійні роботи. Через Форму оцінювання блогу перевіряють та здійснюють моніторинг прогресу у ході роботи над проектом. Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання. Запропонувати учням відповісти на це запитання у їхньому блозі. Надати їм свої коментарі до їх записів. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом.
У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Захист проектів відбувається на відкритому уроці у формі навчальної науково-практичної конференції.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Нестеренко Лариса Володимирівна
Фах, навчальний предмет
математик математика
Навчальний заклад
гомельський державний університет
Місто\село, район, область
м.синельникове дніпропетрівська
Контактні дані
1nesterenko.larisa@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 18 березня - 30 березня 2013